Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Solidan telefon, ali neviđeno očajna baterija. Jeste veći deo vremena 4G i 100% brightness, ali brate..

Ovo je inače 11.0.6.0 ali isto je i sa prethodnom bilo. Baš sam se ponadao da će biti bolje. Prethodnu sam bio i instalirao naknadno, misleći da će se srediti ovaj drain, ali uzalud.

Ništa, brzo ću ja na neki custom ROM.

Izmena: ne napisah, RN9PRO EU (joyeuse) je u pitanju

64c505291f9cf30e2ba212b42f914ba1.jpg
 
Poslednja izmena:
Poz,posto je tema RN 5 mrtva da pitam ovde. ;)
Imam prepaid tarifu 7 dana,4 gb, zznaci reset ide na svakih 7 dana. Kako to da podesim posto mi nudi jedino reset jednom mjesecno?
Hvala.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@alagor2000 Na MIUI 11 u podešavanjima podataka ima ograničenje podataka i ima opcija datum reseta, probaj da menjaš. Takođe ima opcija da se sam paket (plan) podataka prilagodi na osnovu informacija operatera....
 
Znam to,ukljuceno mi je da se prilagodjava operateru ali opet se ne resetuje po planu svakih 7 dana.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Solidan telefon, ali neviđeno očajna baterija. Jeste veći deo vremena 4G i 100% brightness, ali brate..

Ovo je inače 11.0.6.0 ali isto je i sa prethodnom bilo. Baš sam se ponadao da će biti bolje. Prethodnu sam bio i instalirao naknadno, misleći da će se srediti ovaj drain, ali uzalud.

Ništa, brzo ću ja na neki custom ROM.

Izmena: ne napisah, RN9PRO EU (joyeuse) je u pitanju

64c505291f9cf30e2ba212b42f914ba1.jpg
Kod mene suprotno.Posle apdejta na 11.0.6.0,kod mene baterija bolje drzi.
e00da32c9e607a80570d733596bd977f.jpg
74da334929bf07be3abc7b43f1b9816a.jpg


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Da li se nekome dešava pri pozivima na viber da po par sekundi piše "Answering" prije konektovanja? Ista stvar se dešava i na redmi 5 plus, na mobilnom internetu, kucnom wifi

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Baš, baš loša baterija. Ne bih imao ništa na to više da dodam.
Totalno neoptimizovan sistem sa baterijom od 5000+ mAh.
 
Kod mene je solidna baterija, 4G cijeli dan upaljen
672e6bf4711f5df3ab84c7572e0a05dd.jpg
fee30ccbc142bd22e286e121d294c635.jpg


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
MIUI nikada nije bio optimizovan kako treba,a koliko vidim,nece skoro ni biti.
 
Jel problem u samom miui sistemu ili je do launchera, koristi li neko drugi launcher i kakva mu je bakterija? [emoji846]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Kakve veze ima launcher sa optimizacijom sistema?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Pitao sam za isisavanje baterije ne znam sta toliko jede bateriju?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Mislim da je launcher tu mala beba, da je ceo sistem tako lose napravljen od ram managementa do trosenja baterije.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Znam kad se tek pojavio telbinkad sam ga uzeo da sam gurao 11h sot i kako su stizale zakrpe tako se smanjuje vremenom

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Mi Max 3 sa ovakvom baterijom gura 10h sot-a, a kod mene ovaj model jedva 7 i po.
 
Poslije mjesec dana koriscenja ovog modela (Note 9 Pro), mogu reci da je baterija na sasvim zadovoljavajucem nivou.
Meni od reda izgura po 2 dana (a iz 2-3 puta mi se desila da i treci dan izgura) uz neko moje koristenje telefona. Ne igram igrice, koristim telefon za sve po malo. Znaci razgovori, viber, whatsapp, facebook, instagram, surf internetom, ponekad YouTube, fotografisanje. I nisam nikako primjetio da je losa baterija, cak naprotiv. Kada koristim mobilni internet (4g) baterija traje za nijansu manje, ali sasvim prihvatljivo. Preko noci baterija padne za 1-2%, sto je opet, po meni, okej.

Za MIUI vecina korisnika kaze da nije dobro optimizovan i da je pun bagova. Ja za mjesec dana koristenja (bio je u medjuvremenu cak i apdejt na 11.0.6). Ustvari, jedino sto me malo nervira jeste Battery Usage, a to je da ne moze da prikaze statistiku od punjenja do punjenja, a cini mi se da sam na ovoj temi procitao da se neko zalio na istu stvar. Opet, nije nesto zbog cega bi rekao da je MIUI bas toliko los. Nema nepoznatog battery draina.

A sto se SOT-a tice, zar je toliko bitno koliko SOT iznosi na na kraju dana? Opet kazem, po meni je bitnije da ti telefon zavrsi sve obaveze u toku radnog dana, nego vrijeme trajanja SOT-a :)
 
Ja sam pominjao što se ne vidi trajanje od zadnjeg punjenja i to mi je totalno neozbiljno. Makar da nema kao opcija.
 
Poslednja izmena:
Ја немам никакав проблем са батеријом, ево јуче ујутро сам извадио телефон са пуњача сад је на 39%, са наизменичном wi-fi и 4g
Redmi Note 9S 11.0.4 Global
7ae175b54587bf1122730499c9f56102.jpg


Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Kako ih stancaju,bilo bi pravo cudo,da nema falicnih primeraka ;)
 
S vremena na vreme moram da restartujem telefon jer tranzicioni efekti počinju da usporavaju i kreće seckanje (najbolje se vidi pri ulasku ili izlasku iz aplikacija, skrolovanje između ekrana levo-desno i spuštanje notification bar-a). Da li je još neko primetio slično, u čemu je problem i kako rešiti a da to ne bude restartovanje?
 
S vremena na vreme moram da restartujem telefon jer tranzicioni efekti počinju da usporavaju i kreće seckanje (najbolje se vidi pri ulasku ili izlasku iz aplikacija, skrolovanje između ekrana levo-desno i spuštanje notification bar-a). Da li je još neko primetio slično, u čemu je problem i kako rešiti a da to ne bude restartovanje?
Settings>Additional settings>Developers options.Iskljuci animacije.mozes i prve dve da ostavis na .5x,a i nemoras.Vidi kako radi najbolje,pa ostavi tako.Kod mene je to prvo sto iskljucim,kada kupim nov fon.[emoji6]
c863980e2821860030bbf3ca3a37a9ef.jpg


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
ali to ne rešava problem. sigurno postoji neki razlog zašto se vremenom uspori i krene da secka?
 
Probaj isprazni keš memoriju i pogasi neke procese u pozadini( prati malo sta je aktivno)... Nzm izgleda da postoje falični modeli ili nešto guši telefon... Kod mene nema problema, moguće sto sa na staroj verziji bez novih zakrpa...
 
Mora da se pohvalim maskom koju sam pazario za ćeru na aliju
maska1.jpg
maska2.jpg
I lepa, i praktična. I samo 300 din.

A ženi sam uzeo jednu elegantnu za posao
maska3.jpg
 
Zena ima problem na ovom telefonu.
Kupljen je u Vip-u, kupljen neotpakovan, i sada je u njemu samo mts kartica(prvi sim je zakljucan na vip).
Zbog posla kojim se bavi, mora da poziva korisbike, i na poslu su im namestili da su im ovi brojevi sakriveni, dakle ne izlazi numeracija. Na starom huawei p10 lite joj je to radilo bez problema, ali od kad je kupila ovaj telefon, nekako se zaobilazi to sakrivanje broja, i kada je neko sakriven zove, njoj ispisuje broj.
Zna li neko kako da udjem u neka podesavanja, ili gde bi to uopste moglo da bude?
 
U Vipu ne zaključavaju fonove. Već godinama. Ta praksa ostala još samo kod Telenora. Ovo ti kažem je od 3 devetke, 2 su mi iz Vipa i u njima su MTS kartice.
Probaj karticu da prebaciš u prvi sim.
 
@milkobgd
Ja sam uzeo odavde, bez kaišića

https://www.aliexpress.com/item/33007666072.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.64454c4d30CBV7

sa kaišićima

https://www.aliexpress.com/item/400...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

svašta po nešto

https://www.aliexpress.com/wholesal...39&origin=y&SearchText=redmi+note+9+pro+wrist

@Teljan
Garantujem da ne zaključavaju simove. VIP prodavnica mi se nalazi preko puta posla, tako da zadnjih 3-4 godine stalno visim sa njima ispred, pijemo kafu, zapalimo cigare i sl. Uz put čačkam sve izložene telefone. Dodatno, što imam tri ugovora kod njih uz koje sam uzeo telefone (žena - već 6 godina, klinac i ćale od prošle godine). Tako da iz prve ruke znam da ne zaključavaju fonove. Čak ni pin na sim kartice više ne stavljaju. Proveri, kako ti reče milkobgd, ti sim slot najbolje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno