Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Ne radi nista od ovih aplikacija...samo se ja cujem sagovornik ne...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Moja neka zapažanja u vezi kamera:
- Stock kamera mnogo bolje slika da blicem. Ja na Google kameri uopšte ne koristim blic jer su slike nikakve.
- Video snimam sa stock kamerom jer mi se čini da bolje radi stabilizaciju snimka.
- Gcam ima mnogo bolje boje. Na stock boje mi često budu nekako isprane u odnosu na Gcam. Ja obično ne volim prezasićene boje, ali ko voli ima config-a za sve.
- Gcam ima više detalja.
- Gcam mnooogo bolje slika objekte u pokretu.
Ja trenutno koristim ovu kombinaciju Gcam-a i config-a, samo sam isključio AWB u odnosu na originalni Uzai-jev config. To koristim "privremeno" u iščekivanju nove verzije od wyroczen-a. Prema poslednji informacijama to će biti verzija sa originalnim Google kodom.
Ako neko ima nešto da doda ili ispravi, neka napiše. Svako pozitivno iskustvo je od velike pomoći svima!

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Jedna zanimljiva stvar: originalni punjač je Quick Charge 3.0. Pošto je Mediatek čipset, očekivao sam da bude Pump Express 4.0, ali sam znao da podržava i Qualcomm Quick Charge protokol jer ga punim ovim punjačem za koji ne piše da podržava i Pump Express. Na XDA sam našao da podržava i Qualcomm Quick Charge, čak i kad sam tražio na Google njegov originalni punjač (MDY-10-EF), svuda izbacuje da je to QC 3.0 a ne Pump Express punjač!

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poz, imam jedno pitanje koja je najbolja gcam
za noćne slike posebno za note8pro, prije neku
noć na gcam, poredio bratov pocophone i moju njegova brutalna meni bzvz, i probao blicem ali se na slici ne vidi
da je sa blicem slikano, pa koja je najbolja za to?
 
Poz, imam jedno pitanje koja je najbolja gcam
za noćne slike posebno za note8pro, prije neku
noć na gcam, poredio bratov pocophone i moju njegova brutalna meni bzvz, i probao blicem ali se na slici ne vidi
da je sa blicem slikano, pa koja je najbolja za to?
Ovde sam izneo neka svoja iskustva, a ovde su neki primeri slika koje sam slikao malopre iza zgrade, sve slike su slikane u mrklom mraku, nisam video ništa slikam. U suštini, blic na stock mnogo bolje radi nego na Gcam, ali noćni režim na Gcam je mnogo bolji nego na Stock. Slike sa blicem u zatvorenom i na blizini su dobre, ali ako se na daljinu značajno gubi na detaljima je na fokusu. Ja retko slikam u uslovima slabijeg osvetljenja, pa ako neko ima više iskustva, zamolio bih da napiše!

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ljudi kako sa namestim Chrome da mi bude default pretrazivac?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Odes na default browser u listi aplikacija i uradis clear defaults. Kad pokrenes chrome pitace te jel hoces da ti bude default browser i to je to.

Tapatalk from Poco loco
 
Da li treba neka posebna mudrost oko instalacije Gcam, posto nesto nisam vican sa takvim stvarima. Do sada nisam nesto cackao sa telefonima, samo osnovne aplikacije sa play store i to je to, a volim dobru fotografiju. Telefon jos nisam kupio ali nameravam, te da se unapred naoruzam predznanjem.
 
Da li treba neka posebna mudrost oko instalacije Gcam, posto nesto nisam vican sa takvim stvarima. Do sada nisam nesto cackao sa telefonima, samo osnovne aplikacije sa play store i to je to, a volim dobru fotografiju. Telefon jos nisam kupio ali nameravam, te da se unapred naoruzam predznanjem.
skines fajl tj. gcam apk, kliknes open pa install
kasnije ako hoćeš probas confige razne, njih skines i premjestis u folder gdje treba

sve jednostavno ne brini

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
aj neko nek pusti neku gcam koja radi provereno na pp

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Note 8t
Ponekad mi se dešava da prilikom poziva preko mobilne mreze ne radi mikrofon tj sagovornik me ne čuje.

U isto vreme poziv preko vibera ili wa rade bez greške znači nije do mikrofona.

Ovaj problem se reši resetom telefona i nakon toga danima radi normalno.

Imam 2 komada telefona i samo se na jednom ovo dešava.

Jel imao neko slično iskustvo?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Note 8t
Ponekad mi se dešava da prilikom poziva preko mobilne mreze ne radi mikrofon tj sagovornik me ne čuje.

U isto vreme poziv preko vibera ili wa rade bez greške znači nije do mikrofona.

Ovaj problem se reši resetom telefona i nakon toga danima radi normalno.

Imam 2 komada telefona i samo se na jednom ovo dešava.

Jel imao neko slično iskustvo?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Isto Note 8t. Nemam tih problema. Jedino sto mogu da se pozalim je da sagovornike ja slabije cujem samo preko vibera.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Jel ima neka dobra verzija GCam za 8t verziju? Niko nju ne spominje, samo pro verziju, ja sam je izbegao zbog mediateka a sad ispade da je super :)
 
Taj MTK je i bio super od starta samo sto neki od vas nisu imsli poverenja jer je MTK. Imaju i novije cipove koje ce i Honor cak ugradjivati. Napredovali su strahovito, imaju konkurentne cipove i super rade.

Tapatalk from Poco loco
 
Koju verziju konkretno? I koj config fajl?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Čak nijedna aplikacija iz Google prodavnice ne radi, ne čuje se glas ili sagovornika ili moj. Nema koju aplikaciju u prodavnici nisam skinuo i probao

Daj ime te aplikacije gde se ne čuje moj glas, a čuje se sagovornik. Za sebe znam šta sam pričao, ali ponekad zaboravim šta je sagovornik rekao :)
 
^I ja bih voleo da znam ime te aplikacije gde se ne čuje moj glas, a čuje sagovornika!?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Google je bas zeznuo stvar sa tim snimanjem...
Xiaomi je lepo imao integrisano snimanje...kako da to dobijemo ponovo...ili neki recorder ali da radi sve?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Već sam pisao o tome u par tema...
Probajte Parrot Pro aplikaciju. Meni na Pixel 3 radi odlično!

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Instirao sam ..ali nece da snima sagovornika

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Meni snima obe strane. Da li si instalirao Pro verziju?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Onda je možda nešto do telefona...možda mu Miui ne da da snima obe strane?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Jel ima neka posebna podesavanja?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Na Android 9 verziji je radilo snimanje. Prestalo je kada sam dobio nadogradnju na Android 10. To je zbog nekih zabrana koje su ubačene u Android 10.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno