Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Procitah dosta o ovom telefonu i na kraju opet ne skontah, kakve on slike u stvari pravi? Gledam slike kod moje supruge na samsungu A40, slikane uvece pri sobnom ne bas jakom svetlu, slike su super. Mislim na osvetljenost, nisu zamucene kao kod nekih telefona. I sam ekran kod tog telefona je bas dobro osvetljen. Ima li tu razlike izmedju ova dva telefona? Pretpostavljam da ce na dnevnom svetlu skoro svi telefonu praviti dobre slike, tako i ovaj. I jos jedno pitanje, da li je resena svtlosna notifikacija?

Trebalo bi da su slike prilično bolje nego na A40, ali ne mogu da tvrdim jer nisam čačkao A40. Ovaj senzor kamere (Samsung isocell bright gw) ima Samsung A71 , tako da bi trebalo i kvalitet slika da se poredi sa njim. Opet, nisam imao telefon u rukama i ne mogu da tvrdim.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ja sam uspeo sa programom Sms Backup & Restore (play prodavnica) da supruzi prebacim sms poruke sa huaweia na 8 pro, tako da probaj i to.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
njega i koristim pa nisam uspeo... probqo s još par programa i neće...

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Gledam na Micommunity ili na telegramu fotke kakve prave redmi 8 pro sa stock kamerom. Eno sada na micommuniti ima konkurs za najbolje fotografije napravljene xaomi telefonom i stok kamerom, kad vidite kakve fotografije iskacu pre svakog starta mi community aplikacije, ne bi poverovali da je to uradjeno sa tim telefonima.

Daj linkove da se isprati i vide slike.
 
Isto tako ko zna da koristi stoci napravit ce iste takve fotografije ili jos bolje. [emoji23]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ne da mi tapatalk da editujem post.
Evo nekoliko fotofrafija sa stock redmi 8 pro

f0636ea6a97061b6c392b8700b2941c1.jpg
50b2e8b85f1a759d5b33ab97dda213f0.jpg
70933eade9b3221ebd93889c135f4d1d.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Drugari, od juče pokušavam bezuspešno da prebacim sms-ove sa starog mi a2 na novi 8pro... Ali preko koga god bekap programa da odradim, smsovi se ne prebace a imam sigurno nekoliko hiljada.... Da li neko zna šta može da bude problem? Promenio sam brdo telefona ali nisam nikad imao ovaj problem...

edit: ja tek sad vidim da ovo čudo ima jedan hibridni slot za sim/sd ne znam zašto sam mislio da ima 2 sim + sd

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Na starom telefonu nisi koristio Xiaomi Cloud? Super stvar. Sve imao na cloud-u na starom redmi 4x i sve bekapovao na nov tel. Kontakti, sms, aplikacije... slike.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Bolje teško da će da napravi. Ali da može da napravi dobre slike, može sigurno. [emoji3]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Na starom telefonu nisi koristio Xiaomi Cloud? Super stvar. Sve imao na cloud-u na starom redmi 4x i sve bekapovao na nov tel. Kontakti, sms, aplikacije... slike.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
jesam ali sve je vratio osim sms....

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Ove slike kod Tomipruneta su extra. Ja bi i slikao bez nekih preteranih dodataka, jer nisam bas nesto ni vican da nadogradjujem telefon pa nesto da zeznem. Jos samo oko notifikacije, ima li je ili ne?
 
Notifikacije na AOD za viber verovatno nema. Imat ces sigurno ako sacekas miui 12
 
Napredak u ispravljanju laga u samoj aplikaciji! Idemo ka savršenoj Google kameri! [emoji3]
6af367a0cc73524a0865c80287e9be69.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Tad ti je nešto prilično zabrljano, možeš samo redom probavati treća rešenja i nadati se da će neko upaliti.
uspeo preko nekog alternativnog programa za sms bekap....
prilicno sam zadovoljan baterijom, u odnosu na a2 evo ponoc je a ja na 50%

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
uspeo preko nekog alternativnog programa za sms bekap....
prilicno sam zadovoljan baterijom, u odnosu na a2 evo ponoc je a ja na 50%

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока

Racunaj na dva dana full koriscenja telefona bez dopunjavanja.
 
Još jedna stvar koja mi se ne dopada uu odnosu na stari rn4 je to što nema snimanja razgovora. Znam da nije do Xiaomija već do evropske regulative, ali baš je smor, a pomoglo mi je nekoliko puta. Čak nijedna aplikacija iz Google prodavnice ne radi, ne čuje se glas ili sagovornika ili moj. Nema koju aplikaciju u prodavnici nisam skinuo i probao
 
Meni i dalje nije jasno zasto xiaomi nije samo izbacio njihov dialer na store i ko hoce da moze da skine...cak i da treba da se plati koji dolar, mislim da bi ljudi platili bez problema... :)
 
Zato što je to Google store, a Google je zabranio tj. uskladio zakonski snianje razgovora sa EU, a ima njihova app to ima fabrički. Kao da si pitao zašto nema protovana GCam na Google store. Probajte na XDA, ima sigurno neko da iščupa njihovu app iz 9T, on je poslednji sa njihovom fabričkom app, od 9T Pro su morali da izbace. Ili mi ostavite neki link sa uputstvom kako da izvadim app iz 9T, probam kasnije kada uhvatim vremena. I meni je ona mnogo bolja od stock Google.
 
Poslednja izmena:
I ako je "izvadiš" neće biti moguće instalirati na drugi telefon. Vjerovatno bi trebalo uz pomoć roota nešto čačkati na telefonu na kom se instalira.
 
Ne može samo tako da se ubaci, mora ceo rom da se promeni.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Gde piše da ne radi bez roota? "Set settings to standard API (I have root but it's only working on standard API) and give app all permissions. Let me know, cheers."
Ovde sam video, njemu radi.
ec47275273e97481bf615b7215c027f4.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Još jedna stvar koja mi se ne dopada uu odnosu na stari rn4 je to što nema snimanja razgovora. Znam da nije do Xiaomija već do evropske regulative, ali baš je smor, a pomoglo mi je nekoliko puta. Čak nijedna aplikacija iz Google prodavnice ne radi, ne čuje se glas ili sagovornika ili moj. Nema koju aplikaciju u prodavnici nisam skinuo i probao
Ja na Mi A1 koristim Cube ACR sa Play store-a i radi odlično. Doduše Android 9 je u pitanju

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Cube ACR, Total Recall, ACR , jest' da snimaju sve ali vrse posao.
 
Vrh Dno