Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Ljudovi, ima li price o dolasku MIUI 12 na naseg ljubimca?
Ko zna, ali ako je sad u beta fazi, u julu najavljuju nadogradnju za kinesku verziju, mislim bar tri meseca posle toga možemo očekivati za naše verzije. Tako da mislim da pre oktobra ne možemo očekivati. Možda samo kasnije.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Koga zanima fotka sa sto vise detalja, neka proba mgc 6.1 bulid 4.75.
Do sada mi deluje da izvlaci najvise iz kamere...jedino sto ne kontam zasto mora da se koristi hdr+ za tako nesto.
Kad se iskljuci hdr dobije se realno neki krsh od fotke, dok u hdr+ modu pucaju detalji, sto mi nema nekog smisla jer se radi neki "merge" vise fotografija, pa samim tim znaci da postoje vece sanse da se dobije neka mutnoca...
 
Mnogo manje mutnoće ima sa HDR+ nego sa stock kamerom. Ja slikam uglavnom klinca kako trči ili se igra, preporodio sam se sa Google kamerom. Sa stock čas mutna ruka, čas glava, čas cela slika. Sa Gcam toga uglavnom nema, a ako ima uma mnooogo manje. A bez HDR+ sa Gcam slika ne liči ni na šta. Zato ja više volim Gcam 7,sada koristim najviše trcam 5 jer sa običnim HDR+ dobijem sliku čim otkinem, a sa HDR+ Enhanced okidanje traje par sekundi. Po dnevnom svetlu su odlični oba, ali je HDR+ Enhanced bolji pri slabijem osvetljenju.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Koga zanima fotka sa sto vise detalja, neka proba mgc 6.1 bulid 4.75.
Do sada mi deluje da izvlaci najvise iz kamere...jedino sto ne kontam zasto mora da se koristi hdr+ za tako nesto.
Kad se iskljuci hdr dobije se realno neki krsh od fotke, dok u hdr+ modu pucaju detalji, sto mi nema nekog smisla jer se radi neki "merge" vise fotografija, pa samim tim znaci da postoje vece sanse da se dobije neka mutnoca...

Evo procitam tvoj post, skinem i evo rezultati u sobi u kojem samo televizor svetli sa obicnom i ovom mgc 6.1 kamerom, tako da lolo, ako te put navede u Zemun, ti se javi, placam pivo.

viber_image_2020-05-08_04-17-101.jpg viber_image_2020-05-08_04-17-10.jpg
 
Poslednja izmena:
Sa config fajlom "uzai-v3-colors.xml" sam dobio ovu sliku. Okidanje ide brzo, slika je ostra, ali su boje prenaglasene. Gcam 6.1, sa 7 mi se cini da dobijam dosta losije slike.
 
E tema za dva različita telefona, kao sto kolega jedan reče ispade gcam bolji za mediatek no za SD. A ima li preporuka za nas smrtnike sa note 8, ne pro. Ja radim specifične fotografije i sa stock kamerom u pro modu dobijem jako dobre slike. Obican note 8 sam uzeo jer je macro bolje radio sa stock.
ead442dc88bb11a7a0aefcb0ae776940.jpg


Mana kamere je titranje pred led osvetljenjem, nikako da elminisem softverski, 50/ 60hz isto

I sto je tapatalk ovo kompresovao do očaja
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sa config fajlom "uzai-v3-colors.xml" sam dobio ovu sliku. Okidanje ide brzo, slika je ostra, ali su boje prenaglasene. Gcam 6.1, sa 7 mi se cini da dobijam dosta losije slike.
Njegovi confizi su zasićeniji i imaju jače boje. Ja više volim MTX za verzije Gcam 6.1. Na Androidu 10 malo nezgodno koristiti 6.1 jer nema nijednog verzija za A10 a da radi ultraširoka kamera, a i onom što radi nije kao na A9. Ja koristim trcam (zasnovana na Gcam7.2 i Hypercam (zasnovana na Gcam 6.1) jer samo njih dve mogu da instaliram istovremeno, a da izbegnem clone verzije.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ja imam Android 9, nisam ni znao da mogu da koristim ultrasiroku kameru, sad sam pogledao kako da je pokrenem... stavio sam mu sad taj MTX config pa cu videti kakva je po danu
 
Ja imam Android 9, nisam ni znao da mogu da koristim ultrasiroku kameru, sad sam pogledao kako da je pokrenem... stavio sam mu sad taj MTX config pa cu videti kakva je po danu
Držiš duže dugme za promenu kamere. Ako je u podešavanjima uključeno "Use macro" onda prebacuje na macro, ako je isključeno onda na ultra široku.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
E tema za dva različita telefona, kao sto kolega jedan reče ispade gcam bolji za mediatek no za SD. A ima li preporuka za nas smrtnike sa note 8, ne pro. Ja radim specifične fotografije i sa stock kamerom u pro modu dobijem jako dobre slike. Obican note 8 sam uzeo jer je macro bolje radio sa stock.
ead442dc88bb11a7a0aefcb0ae776940.jpg


Mana kamere je titranje pred led osvetljenjem, nikako da elminisem softverski, 50/ 60hz isto

I sto je tapatalk ovo kompresovao do očaja
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Mislim da ima, pokušaj da nađeš ovde nešto više.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Otac prešao sa redmi note 5 na redmi note 8 pro, koliko vidim ovde je Google dialer. Čovek navikao da ima grupe u kontaktima i da to često koristi.
Ima li način da se ubaci miui dialer ili neko drugo rešenje da mu bude kako je navikao?
 
Ja sam prešao sa Huawei-a i šokiran sam ovim užasnim dialer-om. Dialer ne poštuje default broj nego nudi prvi po abecednom redu a to je uvek broj fiksnog, contacts nema slova sa strane nego moraš da vrtiš besomučno... Brzo sam saznao da ne to Google a ne Mi i probao da nađem način da ga zamenim, ali nisam uspeo. Naravno, ima nekih aplikacija (dialera) na Play-u, ali njih nisam probao.
 
Mi dialer može samo ako se instalira twrp. Ovi sa playstorea mi se nisu svideli, i ja sam navikao na mi dialer je stvarni je fantastičan, ali šta je - tu je!

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ne znam zašto nema nove verzije trcam, Wiroczen je najavio još 5. maja verziju sa ispravljenim usporen snimak (slika 1). Možda će izaći da sledećom verzijom koju izbaci tigr jer je pre dva dana na zvaničnoj telegram grupi izbacio da su podržani svi Redmi note 8 telefoni (slika 2).
c9b437841a6c31207967de80afeedd1c.jpg
1cee923c27bd7ad33e566585894908c8.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Uskoro nove verzije Google camere!
93157a65838743449d8cc96cf990f198.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ima li smisla preći na Redmi Note 8T sa RN5 Pro, 4/64 oba? Da li bih primetio neki bitan napredak?
Vidim da je uz O1 u Mts-u sad 1din. pa izadje okruglo 130€,sto je baš dobra cena.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima li smisla preći na Redmi Note 8T sa RN5 Pro, 4/64 oba? Da li bih primetio neki bitan napredak?
Vidim da je uz O1 u Mts-u sad 1din. pa izadje okruglo 130€,sto je baš dobra cena.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ja za razliku između ta dva telefona ne bih potpisivao novi ugovor od dve godine. Mislim da se ne isplati.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Da ima 6GB rama ne bih razmišljao, ovako mislim da nema puno smisla, pogotovo što me ovaj sluzi kao i prvog dana, radi bez greške.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Znam da ima puno toga da se pročita, ali bio bih veoma zahvalan nekome ko je baš upućen a ko bi mi ukratko rekao - koja od ovih kamera (računajući ove nove verzije) je najstabilnija verzija (sa najmanje bagova i stvari koje ne rade) a da radi značajno bolje od standardne kamere?
 
Da ima 6GB rama ne bih razmišljao, ovako mislim da nema puno smisla, pogotovo što me ovaj sluzi kao i prvog dana, radi bez greške.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Onda cekaj redmi note 9s.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Da. Sve ove verzije su za RN8P.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Zabrljao sam u vezi sa configs file. Instalirana je verzija 7.3 gcam i ne mogu da aktiviram configs. Putanja je folder gcam/configs/xml file. Pokazuje da ne postoji stora? Gde gresim?
 
Zabrljao sam u vezi sa configs file. Instalirana je verzija 7.3 gcam i ne mogu da aktiviram configs. Putanja je folder gcam/configs/xml file. Pokazuje da ne postoji stora? Gde gresim?

Nejde ti tu configs files nego napravi novi folder u GCam sa nazivom configs7 i tu ubaci xml fajl koji si dobio.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno