Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Verzija 6 i dalje pravi bolje slike.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Samo neka nastave. RN8P ima dobar hardver ali Xiaomi kamera softver je loš, ne koristi ga u potpunosti. Nadam se da neće odustati dok ne naprave dobar port GC 7.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Jel može gcam od 8 pro da se koristi za 8t?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koju gcam koristite za običan note 8?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pozdrav svima. Što se tiče Gcam-a, trenutno koristim verziju 6.1.4.6 i uz par config-a radi odlično, nedostaje samo Astrophotography koga pa opet ima na Gcam 7.
Da li je neko istovremeno instaliarao Gcam verziju 6 i verziju 7 i da li ometaju jedna drugu?
 
Kupih ovaj telefon pre par dana. Primetio sam nešto što nisam viđao na ranijim telefonima. Kada pozovem neku firmu, čiji broj nemam u imeniku, ispiše mi naziv. To se desilo sa call centrom Pošte i sa jednom Gigatron prodavnicom. Ko je zaslužan za to? Android, MIUI ili nešto treće? Evo primera za Poštu.
12e340b1fa942ca9511bb38de2cf482a.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Pozdrav svima. Što se tiče Gcam-a, trenutno koristim verziju 6.1.4.6 i uz par config-a radi odlično, nedostaje samo Astrophotography koga pa opet ima na Gcam 7.
Da li je neko istovremeno instaliarao Gcam verziju 6 i verziju 7 i da li ometaju jedna drugu?
Mogu zajedno, samo config za Gcam 7.3 stavi u folder gcam/config7

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Kupih ovaj telefon pre par dana. Primetio sam nešto što nisam viđao na ranijim telefonima. Kada pozovem neku firmu, čiji broj nemam u imeniku, ispiše mi naziv. To se desilo sa call centrom Pošte i sa jednom Gigatron prodavnicom. Ko je zaslužan za to? Android, MIUI ili nešto treće? Evo primera za Poštu.
12e340b1fa942ca9511bb38de2cf482a.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Mislim da je zaslužan Google.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Kupih ovaj telefon pre par dana. Primetio sam nešto što nisam viđao na ranijim telefonima. Kada pozovem neku firmu, čiji broj nemam u imeniku, ispiše mi naziv. To se desilo sa call centrom Pošte i sa jednom Gigatron prodavnicom. Ko je zaslužan za to? Android, MIUI ili nešto treće? Evo primera za Poštu.
12e340b1fa942ca9511bb38de2cf482a.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Zasluzena je aplikacija "Yellow pages" koju mozes naci u "upravljaj aplikacijama" >"prikazi sve aplikacije" i trebalo bi da je pri dnu liste [emoji1]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
@dobrisav.a Po svemu sudeći, to je tačan odgovor.
Ipak je posredno zaslužan MIUI: za aplikaciju piše com.miui.yellowpage :)
 
Malopre gledam telefon, cistim ga i nisam mogao da verujem kad sam video da mi se zavukla prasina ispod stakla od kamere. Ne znam kako to je uopste moguce. Radim u kancelariji, ne radim u nekim uslovima ekremne prasine.
Radi se o 8T verziji.IMG-09115406b78b0987238b7c2f0b55aa1f-V.jpg

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Mogu zajedno, samo config za Gcam 7.3 stavi u folder gcam/config7

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Hvala na brzom odgovoru.
Samo mi se čini da je ime foldera ipak gcam/configs7 :)
 
Malopre gledam telefon, cistim ga i nisam mogao da verujem kad sam video da mi se zavukla prasina ispod stakla od kamere. Ne znam kako to je uopste moguce. Radim u kancelariji, ne radim u nekim uslovima ekremne prasine.
Radi se o 8T verziji.Pogledajte prilog 281822

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
Fabrička greška, nije dobro sklopljen. Desilo se drugaru isto na iPhone beše 6 ili 6 plus.
 
Meni se isto desilo sa J5 2017. Mislim da se vremenon nakupilo zapravo. Bio je u garanciji i riješili su mi problem. Ako nemaš garanciju možeš naručiti staklo sa alija i zamijeniti.
 
Kineska posla, meni se na Mi9 zavlaci prasina pored zvucnika za razgovor iznad wifi ikonice. Sa leve strane toga nema. Nije im izrada na najvisem nivou.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Bas baksuzan taj 8T, fabricki defekt, ovako na slici deluje da izmedju stakla kamere i okvira kucista ima lufta, ako mi se ne cini.
Ako je pod garancijom, trebalo bi da uvaze.

Kineska posla su svi telefoni, nije neka razilika ni iPhone koji sastavljaju robovi, pa se opet omakne koji telefon da je nesto van granica tolerancije.
 
Poslednja izmena:
Svaki ima luft,što ne znači da tu može ući prašina...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Kineska posla, meni se na Mi9 zavlaci prasina pored zvucnika za razgovor iznad wifi ikonice. Sa leve strane toga nema. Nije im izrada na najvisem nivou.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
I kod mene je tako, ali sam tek sad kad sam pročitao primetio.... Nebitna stvar...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Cekaj a to staklo ide preko kamere i zalepljeno je? Ja sam mislio da je deo zadnje maske... Ako je tako mozda bih i zamenio.

Ne znam da li mogu da ga reklamiram obzirom da sam ga uzeo preko KP i coveka koji je proveren prodavac.

Za sad mi ne smeta, na wide kameri je ali ako ode i preko drugih ima da mi pravi mrlje na slikama.
 
Da, može se zamijeniti bez ikakvog otvaranja telefona. Samo treba biti pažljiv prilikom zamjene.
 
ako je kao na poku i mogu da se skinu leđa sve što treba ti je izopropil alkohol i qtip.
 
Nazad
Vrh Dno