Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Zato sto su sve to portovane kamere sa pixel modela, podrska zvanicno ne postoji. Kao sto na XDA imas razvoj SW-a tako i kamera spada u sve to. Skinuces app sa linka i instaliraces, nece to nikada biti na play store-u. Na svim modelima je tako tako da nemas razloga da mislis da ce biti ista drugacije s ovima.

Tapatalk from Poco loco
 
Zato sto su sve to portovane kamere sa pixel modela, podrska zvanicno ne postoji. Kao sto na XDA imas razvoj SW-a tako i kamera spada u sve to. Skinuces app sa linka i instaliraces, nece to nikada biti na play store-u. Na svim modelima je tako tako da nemas razloga da mislis da ce biti ista drugacije s ovima.

Hvala
 
Nova verzija Gcam:
VIDEO FIXED
MGC_6.1_RN8P_Edition_4.6_STABLE
Changelog:
-> Front camera mirror/flip photo option. Thanks Marco
-> Video fix for main and front cameras :)
(Slow motion not working for now)

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Polako otkljucavaju sve...
Jedino mi je neobično sto azuriranje sistema ovoliko kasni...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pa ne kasni, mislim da je najavljeno za prvi kvartal 2020. To je do kraja marta.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Planiram da uzmem ovaj model ali do sada sam se susreo sa dosta problematicnih Xiaomi telefona, tacnije telefoni su imali problem sa proximity senzorom. Kakvi su vasi utisci kod ovog modela?
Hvala.
 
Planiram da uzmem ovaj model ali do sada sam se susreo sa dosta problematicnih Xiaomi telefona, tacnije telefoni su imali problem sa proximity senzorom. Kakvi su vasi utisci kod ovog modela?
Hvala.

To sam i ja primetio RN5,ali samo to,drugih problema nema.
 
Planiram da uzmem ovaj model ali do sada sam se susreo sa dosta problematicnih Xiaomi telefona, tacnije telefoni su imali problem sa proximity senzorom. Kakvi su vasi utisci kod ovog modela?
Hvala.
Ja sam par dana imao problema sa senzorom blizine, ekran se nije gasio u toku razgovora. Nisam znao zbog čega je, pa sam skinuo zaštitno staklo, pa ga resetovao. Od tada dobro radi, a posle sam negde pročitao da je dovoljno uraditi kalibraciju senzora.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Gde se nalazi ta kalibracija senzora?
U dialeru kucaš *#*#6484#*#*, pa na tri tačke, Additional tools, pa Proximity Sensor, pa calibrate i pratiš uputstvo. Ako neko bude imao problem, pa bude rešio ovako, neka napiše da znamo da radi (ili ne).

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
U dialeru kucaš *#*#6484#*#*, pa na tri tačke, Additional tools, pa Proximity Sensor, pa calibrate i pratiš uputstvo. Ako neko bude imao problem, pa bude rešio ovako, neka napiše da znamo da radi (ili ne).

Hvala.
Probao sam sa ovom predlozenom aplikacijom.
 
A ti misliš da si sigurniji sa januarskom zakrpom?
 
A ti misliš da si sigurniji sa januarskom zakrpom?
Ne, ne mislim tako uopšte, tacnije meni je svejedno koji broj pise...nego ta vremenska razlika govori kao da se ne trude bas oko ovog uredjaja... Cini mi se da ovi sa gcamom rade veci posao nego ovi u kompaniji ako me razumes sta hocu da kazem [emoji1]


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
A pazi, za xiaomi telefone je vazniji update Miui-a, nego samog androida, a ti vec imas najnoviju verziju Miui-a tako da ne moras da brines...ionako sa Android 10-kom neces dobiti nista novo, ili ce to biti neke sitnice... :)
 
Uzeo sam 8T pre jedno 2 meseca i nisam imao nikakvih problema sa baterijom do danas. Juce prepodne sam napunio telefon do 100%, juce ga bas dosta koristio i kada sam legao oko 23h sinoc cini mi se da je bio na jedno 55%, ispod 50 nije bio. Jutros se budim i samo 10%! Pogledam potrosnju baterije i nista ne mogu da nadjem. Jel gresim nesto ili na pogresnom mestu gledam?Screenshot_2020-02-03-08-31-31-557_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2020-02-03-08-31-42-578_com.miui.securitycenter.jpg

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
I meni se to desilo 2 puta, a i dalje ne znam zašto. Ništa se nije videlo u statistici.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Meni nije na ovom telefonu, ali jeste na nekim prethodnim. Zaglupi se neki proces u pozadini i izvuče bateriju. Restartujem ga i bude ok.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
OK, restartovao sam telefon pa cu da pratim dalje. Hvala na odgovorima.
 
Jel otkriven nacin da se poboljsa ram menadzment na xiaomi uredjajima :)

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Kako se pokazvao Note 8T, jel sve okej? Kevi rodjendan za mesec dana, pa mi se on čini kao najbolji kandidat.
 
Kako se pokazvao Note 8T, jel sve okej? Kevi rodjendan za mesec dana, pa mi se on čini kao najbolji kandidat.
Ja nemam zamerke, presao sam sa nokie 7 plus i ne kajem se. Redmi note 8 je manji od 8T , isti uredjaj samo sto 8t dolazi sa fast charging punjac i ima NFC a note 8 ima led lampicu koju 8T nema. I note 8 i 8t podrzavaju fast charge.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Uzeo bih Mi A3 i da ne mislim, idealna veličina i imam iskustva s njim, ali mislim da bi joj LCD bio bolja opcija pošto dugo zadržava telefon, i otisak prsta bolje nazad nego u ekranu.
 
Pre par dana sam uzeo obican Note 8 i bas sam zadovoljam. Kriminal je telefon.
Dal radi Gcam za njega mozda? Ako ne, ima li druga dobra camera app na store-u?
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam 8T pre jedno 2 meseca i nisam imao nikakvih problema sa baterijom do danas. Juce prepodne sam napunio telefon do 100%, juce ga bas dosta koristio i kada sam legao oko 23h sinoc cini mi se da je bio na jedno 55%, ispod 50 nije bio. Jutros se budim i samo 10%! Pogledam potrosnju baterije i nista ne mogu da nadjem. Jel gresim nesto ili na pogresnom mestu gledam?Pogledajte prilog 280965Pogledajte prilog 280966

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
Sad sam bacio opet pogled danasnje koriscenje baterije.
Na 51% malo vise od 2.5h ekrana ali ovaj prvi proces mi nije bas najjasniji... google play services da pojede ovolilo bateriju?Screenshot_2020-02-07-21-42-14-581_com.miui.securitycenter.jpg

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Sto se tice statistike potrosnje baterije definitivno brlja sistemska aplikacija...danas sam igrao igricu i svukao sa njom do 33% i pogledajte sta statistika govori...
42bf74b25ef12a9d35d4b020367dec8a.jpg
8a4d8a4735c5df61cc7b501788b5a303.jpg
9820d164b5474894291aa017d5914821.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
8c485e07128c2b63ab7c9792a2792aa5.jpg
 
Jel moze neko da mi da link za gcam za 8t varijantu? I da li si obavezni profili ili slika Ok i po defaultu?
Ja sam skinuo i instalirao ovu verziju (attachment) alu night mode bas bas sporo radi

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
Pogledajte prilog 281197
 
Poslednja izmena:
Другари, имам 2 проблема.

А.) Први је са "мобилним подацима". Дакле, кад сам на WIFI-u код куће и кад изађем изван домета, требало би да аутоматски пребаци на мобилне податке који су стално укључени, али то се не дешава. Кад пошаљем поруку а изван wifi домета сам, добијем поруку "No internet connection". Да би "добио" интернет, морам искључити, па укључити мобилне податке. То ме стварно фрустрира, јер некад једноставно заборавим да их угасим па упалим...

Б.) Други је са "VW" апликацијом "We Connect Go" која би требало да се аутоматски повеже преко "Bluetooth-a" на "OBD2" хардвер, односно "DataPlug by Texa". Дакле, кад уђем у ауто, телефон и "DataPlug" би требало да се аутоматски повежу. На прошлом телефону је све функционисало без проблема. Иначе на тај начин пратим доста параметара аута који возим...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno