Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

@dobrisav Ne znam. Zabagovao ti neki proces pa ti malo srce bateriju, desi se nekada. Imao sam ja problem sa F1 posle nekog update-a. Tek treci update mi je resio problem, nisam nasao uzrok.

Tapatalk from Poco loco
 
Cek..sta je OK? Da mu prazni bateriju 1% na sat a nista nije ukljuceno? Ni wifi, lokacija...nista, a prazni 1% na sat?! Pa to je onda katastrofa a ne OK.
Prazni isto i kada je ukljucen i kada je iskljucen, bukvalno nema razlike, a kad ovako koristim telefon sat vremena=10%, tako da dnevno izgura oko 8-9 sati sota a za 2 dana oko 4-5...nmg sad u procenat i sat reci

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Prazni isto i kada je ukljucen i kada je iskljucen, bukvalno nema razlike, a kad ovako koristim telefon sat vremena=10%, tako da dnevno izgura oko 8-9 sati sota a za 2 dana oko 4-5...nmg sad u procenat i sat reci

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Jedino da pokušaš factory reset. Ako ne bude bolje, verovatno je baterija loša

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Jedino da pokušaš factory reset. Ako ne bude bolje, verovatno je baterija loša

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
A posle nove godine odradicu jedan, nije mi to tesko al nema se vremenaa... Ja sam prezadovoljan i ovako al reko da vidim kakva su iskustva kod drugih... Sad bih mogao da probam da izbrisem ove zderace baterije pa da vidim kako se tako ponasaa

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Evo moje statistike
Imao sam dosta downloafa, preko 6 GB
456a0036f193f0420db75027f8e061ae.jpg
bbce18831af5c4cc4959f997f364416f.jpg
5bb5da0f6eff14882df9862b9713ec9d.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Evo moje statistike
Imao sam dosta downloafa, preko 6 GB
456a0036f193f0420db75027f8e061ae.jpg
bbce18831af5c4cc4959f997f364416f.jpg
5bb5da0f6eff14882df9862b9713ec9d.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Ti si je svukao, nisi zalio [emoji1]
Sad sam pobrisao ostale aplikacije pa ih zato nema na spisku (fb, insta, mesindzer, tiktok)
b5219e097938fca6dca023e8337bbc65.jpg
d0b7a1a9e11303c0586c517993271410.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Koristim RN8 i sa njim u pakovanju dolazi punjac od 10W. Kupio sam brzi punjac od 18W, jer po specifikafijama on podrzava brzo punjenje. Nadam se da nece degradirati bateriju ili je bolje da ga punim sa QC2?
 
Najbolje je da punis sa sporim punjacem ako pazis bateriju ali uzivaj i koristiga. Zameni se baterija lako. Veci je problem kupiti dobru bateriju.

Tapatalk from Poco loco
 
Kod mene je ovakvo stanje, Mi9. Traje normalno baterija.
21710cfd3acdf232c4b2da0a622f8098.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
YT mi je na vrhu liste, ne znam da li je bug ili sta.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ekstra baterija na redmi note 8 pro
e481416ca4395248669b9c8d8e6a2380.jpg
8c5cce0e71b0b9338e833fe1f1245aa8.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Zbog necega vam Android System trosi previse baterije i imali bi sigurno jos bolju bateriju tj standby time kad bi saznali sta je provlem. Na vrhu po potrosnji bi skoro uvek trebao da bude ekran pa onda aplikacija koju najvise koristite. Jes da nije isti telefon ali kod mene je tako (Nokia 6.1), ekran najvise trosi, pa onda Opera (nekad sa njom imam 4h koriscenja ekrana) pa onda sve ostalo, Android System ili ne bude na listi ili svega 2-3% potrosi. Ja sa znam da imam 3 dana i 6.5 sati sot-a sa 3000mah baterijom.

Nocu kad legnete, pogasite sve od konekcija (wifi, mobilni internet, gps, Bluetooth i sl) trebalo bi da vam skine 2-3% max a sa ukljucenim internetom (bilo kog tipa) max 10%. Sve ostalo znaci da vam nesto u pozadini arci bateriju i drzi telefon dugo budnim ili ga cesto budi.
 
I ja sam korisnik ovog modela od pre nekih 10 dana. Telefon radi lepo, nema grejanja prilikom igranja igara. Baterija izadje od 8,5 do 9,5 sot-a. Jedino mi nije jasno zašto ovoliko troši sistem, negde između 35 - 40%. Ima li neko još ovaj problem?
 
Meni isto trosi najviše sistem.Ali ne vidim problem kad baterija traje 10-11h sot,ili 2 dana od punjenja.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Koje su osnovne razlike izmedju RN 5 i RN 8 Pro?
Prijatelj se razmislja o prodaji starog i kupovini novog.
Da li se isplati?
 
Poslednja izmena:
Ljudi, posto 8T nema led sijalicu, da li postoji neka varijanta da svetli deo ekrana i pise notifikacija kao na nekim telefonima? Mislim da Nokia to ima. Jos kad bi moglo da se napravi samo za odredjene aplikacije.. :)

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
i meni je potpuno nejasno što ne ulazi gcam u priču,pogotovo na fonovima gde ne mora ništa da se radi da se omogući sem instalira aplikacija,kao na poku.
 
Ljudi, posto 8T nema led sijalicu, da li postoji neka varijanta da svetli deo ekrana i pise notifikacija kao na nekim telefonima? Mislim da Nokia to ima. Jos kad bi moglo da se napravi samo za odredjene aplikacije.. :)

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
Ima programa za to,ali nije preporucljivo da svetli ekran konstantno,jer nije Amoled.To sto ne stavise nista za obavestenja je bruka za Xiaomi.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Pozdrav braco Xiaomievci, za pocetak da vam cestitam Badnje vece i sretan vam i blagosloven Bozic. Naime kako sam vlasnik RN3 (pro) jos od Aprila 2016 dosao je red da se oprostimo, ali ne odustajem od Note serije, kako nisam gejmer niti nekakav zahtevan korisnik, malo fejs, malo insta, malo twiter, po koja FIFA aplikacija i yt, ovaj telefon me najvise privukao kako zbog karakteristika tako cenovno normalno, e sada jedina moja briga jeste ovaj MTK procesor, jer sa trenutnim telefonom nikad nisam imao problem sa zagrevanjem a znam da je to nekada (2016) bilo problem bas kod RN3 (bez pro) kada je izasla i imala MTK, pa me zanima neko vase misljenje, dal ima istine u tome da zimi moze i soba da se ugreje kada MTK procesor krene da se greje ili da ne mislim mnogo, vadim pare i uzimam. Hvala svima unapred.
 
Posto nisi zahtevan korisnik, tebi ce i obican note 8, zavrsiti posao. A ako si bas resio pro da uzmes, nemoj se brinuti o zagrevanju, uzimaj ga slobodno.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Uzimaj pro i ne razmisljaj, odlican telefon. Sljakace ti dugo bar kao prethodni ;)

Tapatalk from Poco loco
 
@igorzp001

Uzimaj Mi 9 Lite, a za takva pitanja postoji "sta da kupim" podforum :)
 
Pozdrav braco Xiaomievci, za pocetak da vam cestitam Badnje vece i sretan vam i blagosloven Bozic. Naime kako sam vlasnik RN3 (pro) jos od Aprila 2016 dosao je red da se oprostimo, ali ne odustajem od Note serije, kako nisam gejmer niti nekakav zahtevan korisnik, malo fejs, malo insta, malo twiter, po koja FIFA aplikacija i yt, ovaj telefon me najvise privukao kako zbog karakteristika tako cenovno normalno, e sada jedina moja briga jeste ovaj MTK procesor, jer sa trenutnim telefonom nikad nisam imao problem sa zagrevanjem a znam da je to nekada (2016) bilo problem bas kod RN3 (bez pro) kada je izasla i imala MTK, pa me zanima neko vase misljenje, dal ima istine u tome da zimi moze i soba da se ugreje kada MTK procesor krene da se greje ili da ne mislim mnogo, vadim pare i uzimam. Hvala svima unapred.

Uzimaj i nema glava da te boli.
 
Pozdrav braco Xiaomievci, za pocetak da vam cestitam Badnje vece i sretan vam i blagosloven Bozic. Naime kako sam vlasnik RN3 (pro) jos od Aprila 2016 dosao je red da se oprostimo, ali ne odustajem od Note serije, kako nisam gejmer niti nekakav zahtevan korisnik, malo fejs, malo insta, malo twiter, po koja FIFA aplikacija i yt, ovaj telefon me najvise privukao kako zbog karakteristika tako cenovno normalno, e sada jedina moja briga jeste ovaj MTK procesor, jer sa trenutnim telefonom nikad nisam imao problem sa zagrevanjem a znam da je to nekada (2016) bilo problem bas kod RN3 (bez pro) kada je izasla i imala MTK, pa me zanima neko vase misljenje, dal ima istine u tome da zimi moze i soba da se ugreje kada MTK procesor krene da se greje ili da ne mislim mnogo, vadim pare i uzimam. Hvala svima unapred.

Poslusaj u vezi kupovine @ivanbass1.
 
Moje pitanje nije bilo sta da kupim, vec da li da kupim Note 8 pro zbog MTK procesora.
Ja, a verujem i mnogi koji su kupili RN8PRO su bili skeptični zbog MTK čipseta, ali ispostavilo se da nisu pogrešili ni u Benchmark recenziji gde ga porede sa Kirin 980, a ni u GSM arena recenziji gde kažu da je u klasi Snapdragon 845.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ma u klasi SD 855, kakvi 845 :)

Sta sve covek ovde nece da procita [emoji23]
 
Poslednja izmena:
Evo vec skoro dve nedelje koristim note 8 pro uzet preko Vipa i telefon stvarno lepo radi. Do sad nikakvih problema nisam imao. Pre toga koristio nokiu 8 koja ima sd835. Mogu reci da mi Radomir ostavlja utisak kao da sam uzeo mnogo skuplji mobilni.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno