Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Nije mi jasno zasto bi neko unakazio telefon ovim tenkovima od maski, na stranu sto je ruzno, povecava telefon mnogo.

Jedino ako su uslovi koriscenja losi (ako koristi neko ko upravlja masinama, radi na gradjevini i sl.), u suprotnom potpuni promasaj pored npr. Mofi maskica koje su deblje (deblje generalno, ne od ovih tenkova) i stite sve, odlicno leze u ruci i nisu ogavne.

Frosted Shield je 6-7$ na Aliju.
 
Meni se svidjaju prosto robustnije maske. I nije uopste toliko bulky koliko izgleda.

 
Dođe li na ovome mobitelu zaštitna folija, staklo ili šta već na ekranu ?
Inače, čime vi čistite vaš mobitel, ako uopće čistite ili samo onako majicom preko njega pređete ?
Dobijes neku krs futrolu koja ne stiti kameru i to je to. A cistim rastvorom asepsola i vatom pa prebrisem krpicom. Ali ja ga bas prljam zbog posla.
 
Ja ubrusom i sredstvom za stakla. I onako je ceo staklen [emoji16].Naravno ne prskam telefon nego nakvasim papirni ubrus.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Vlazne maramice za ciscenje naocara, kada majica ne moze da skine naslage :)

TuturuTu on rmn7
 
Ja iskljucivo koristim mikrofiber krpice za telefon. Ako ne moze da ode samo uz krpicu onda malo destilovane vode. Inace te vlazne maramice mogu (ne moraju) da sadrze dovoljno koncentrovanih hemijskih sredstava da ostete oleofobski sloj na ekranu.
 
Da imamo fonove od 1000+ evrica pa da pazimo na slojeve... :)
Tehnika treba da sluzi nas a ne mi nju.

TuturuTu on rmn7
 
Ja na pocou stavio staklo sa premazom, em se tesko masti, em prst klizi ko po loju. [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Drugari, veliki problem: Ovo mi je drugo staklo. Oba su se "odlepila" manje više na istom mestu....po ivicama. Telefon nije oštećen, da se razumemo. Da li je neko ima o ovakvih problema i da li ona tečnost koju sam dobio na AliExpess-u može da ovo reši (mislim da je to za manje površine)?

Drugo pitanje, i bio bih zahvalan na odgovoru, čemu služi "Enter data usage" (na slici)? Kapiram za data plan i ukupni mesečni limit, kapiram za daily limit, ali za ovo ne...

Takođe me nervira što nema neka prečica da vidim ukupnu mesečnu potrošnju u svakom trenutku, nego samo u više koraka kroz meni, ili uključivanjem opcije "data usage notification" koja pokazuje dnevnu potrošnju i preostali protok....ili grešim?

Ovo poslednje pitam zbog kontrole protoka u romingu...

Hvala i pozdrav!
405cddc5728f2eeeb4d3e3b4b4d16d76.jpg
0a385846da56b570c83acc4e1751b10d.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Zar nemas u padajucem meniju potrosnju na mesecnom nivou? Kao na slici dole. A sto se stakla tice preporucujem ti ovo.
https://s.click.aliexpress.com/e/WjjGnsk
40b596d2cb358c966068d6dd744fe708.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Hvala, imam u padajući meniju tu opciju, samo kod mene piše Remaining.

Hvala za preporuku za staklo, ali ne razumem zašto se dešava već drugi put i uvek posle samo nekoliko dana...da li još nekom dešava ili sam toliki maler da sam kupovao loša stakla...[emoji3]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako nosis masku, proveri da ti ne zapinje za staklo. Ili mozda kad ga koristis, stavljas u dzep i sl. Ima dosta faktora zasto bi moglo da se desi.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Masku ne koristim, povremeno ga kratko nosim u džepu, ali ne razumem kako to može da odlepim staklo....u svakom slučaju, hvala na savetima.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Taj deo oko ivica se uvek odlepi. Zakrivljene su ivice, a staklo ih ne prati tako da je to normalna pojava.
 
Treba ti 2,5 D staklo, ono se ne odlepljuje već prati zakrivljeni ivicu

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
To me i brine i nervira, što jeste 2,5 D staklo...bar je tako pisalo....
a497130f09d90621a391643552945379.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Nillkin CP+ je odlično, jedino nekome može smetati crni okvir, ostalo sve tip-top.
 
Odlučila sam da kupim redmi note 7. Gde preporučujete kupovinu? KP ili neka radnja? Pratim temu neko vreme, ali zbog bebe nemam vremena sve da čitam.
 
Može li preporuka za prodavca? Nisam nikad ništa kupovala preko tog sajta.

Ako si za obican model, samo prati na KP prodavce sa najvis pozitivnih ocena i nemas problem, si su uglavnom iz NS ili Subotice i svi su vise nego konrektni (caletu sam uzimao ima vise od 2 godine mi5 i dan danas mu sljaka). A ako si za PRO verziju, tu ti mogu pomoci ali da ne pisem ovde i smaram ljude, javi se na pvt pa cemo lagano :)
 
Ringke case ne može da se poredi sa Nillkin - govorim iz iskustva . Jednom staviš i traje koliko i telefon . 22$ jeste malo skupo , ja sam ih uzimao za max 15$ . ( na Aliju - naravno )


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam za 9 dolara 4 fotrole narucio i zastitno staklo za kameru.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Jel sve ove prozirne zute vremenom ?
 
Meni zutele sve samo za Nilkin nemogu da potvrdim.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Žuti Nillkin itekako. Ova za Note 7 je nova još uvek, pa ću videti kako će proći.
 
To je prozirni silikon, naravno da će da požuti vremenom, pogotovo ako stoji često u duvanskom dimu što je standardna pojava za Srbiju, ne možeš da pobegneš od dima...
 
Ova sto dobijes uz telefon bukvalno prvog dana izgleda kao u kontejneru da si je pronasao. A i nema neku svrhu te sam morao Nillikin Scrub uzeti.
 
Moja Ringke Fusion (obicna, ne x) na starom telefonu je trajala koliko i telefon dok ga nisam prodao - 3 godine, i nije pozutela. Pozadi je polikarbonat a ne silikon.
 
Nazad
Vrh Dno