Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Pa pitanje da li ce je biti.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa zar nije juce predstavljena zajedno sa r7?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Predstavljen je RN7pro u kini tj za kinesko trziste, dal ce biti globalne verzije ne zna se.
Al fascinantno je da je "Mi Srbija" uvezao indijsku verziju RN7, tj slabiju...stvarno no comment
 
Poslednja izmena:
Fascinantno bi bilo da nisu uvezli tu verziju. Hoće oficijalni store, hoće da deru, i to im je malo. I mene interesuje taj pro, dal će stići kod nas.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ako ti je bitna brzina i noviji cipset sa malo boljom kamerom i malo elegantniji izgled, zbog stakla pozadi, idi na note 7. Inace ako ti smeta izrezan ekran na note 6 imas i note 5. Po meni bolji izbor od note 6 i jos jeftiniji za dvadesetak eura. Imao ga do skora, odlican tel za ulozen novac.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

na kraju uzeo rmn 5 pro (prem da ne pise pro u telefonu) polovnog (kao nov) od kolege koji je presao juce na iphone. jedino mi smeta sto usb nije c, naviko sam na njega i ovo mi dodje bzvz sada.
 
Poslednja izmena:
IMG-20190319-WA0000.jpg
Naricio moj bivsi kolega u Slovackoj. Stize 4.4. Verzija 4/64
 
Poslednja izmena:
Eno vidim danas na drustvenim mrezama su najavili model Redmi 7, dok im na sajtu stoji Redmi Note 7 (slabiji). Mislim da ni oni sami ne znaju sta treba da im stigne i sta ce prodavati.

Inace pisem sada sa RN7 global, prvi utisci su odlicni. :happy:
 
Poslednja izmena:
^ U 2019. ne treba uopšte razmatrati kupovinu verzija sa 4GB RAM-a. Aplikacije su postale veoma "teške" a proizvođači sve više zanemaruju optimizaciju memorije već samo ubacuju dodatni RAM. Zato je po mom mišljenju 6GB minimum a 8GB je već osiguranje i za naredne 2-3god.
 
Ta tema je prezvakana vise stotina puta i nema potrebe ulaziti opet u polemiku. Sto se mene tice, apsolutno se ne slazem sa tim i smatram da postoje ljudi koji imaju male iliti manje zahteve i da im, tj da ce im 4/64 jos sigurno 2 godine zavrsavati posao.
 
Ma prezvakana ,ali je dzaba ,oet ce iimati razlicitih misljenja ,sto je i normlano.U jednoj kuci ne mozes da nadjes 4 osobe koje se slazu ,a ne ovde na forumu :D . Slazem se da je 4gb dovoljno za veliku vecinu korisnika.Cak i 3gb ..
 
Ako pixel 3 koji će pored android q dobiti još 2 zvanične verzije androida ima 4gb rama i radi lepo ne bi trebalo da 4gb bude malo za neki naredni period. Poželjno bi bilo 6 i više naravno ali ni 4gb neće biti malo ne samo za lakšu nego i za malo zahtevniji upotrebu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo sa sajta mi srbija.Mada njima niko ne zna.
57a67d072e811af23d2f7acde8eb008e.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Oni ne znaju gde biju, da ih pitas koja je razlika izmedju RN7 i RN7 Pro verovatno ne bi znali napamet da kazu.
 
Ako pixel 3 koji će pored android q dobiti još 2 zvanične verzije androida ima 4gb rama i radi lepo ne bi trebalo da 4gb bude malo za neki naredni period. Poželjno bi bilo 6 i više naravno ali ni 4gb neće biti malo ne samo za lakšu nego i za malo zahtevniji upotrebu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ne radi lepo Pixel. Otvoriš kameru i pogasi kamere u pozadini. Možeš misliti kako će da radi skinovan android. Naravno, to je kamera, ali čisto kao primer da 4gb i nije OK.
 
Meni je 6gb sasvim dovoljno za neki duži vremenski period. Šta da se radi kad Android nije optimizovan kao iOS pa će i sa 10gb rama da ima standardne boljke u radu (daleko od toga da je iOS perfektan, ja ono ne bih mogao da koristim). Umesto da rade na optimizaciji sistema proizvođači guraju samo dodatni ram i pričaju priče.
Što se tiče Mi Store Srbija oni su informisani kao Koštunica ukratko. Neozbiljna organizacija.
 
Ako pixel 3 koji će pored android q dobiti još 2 zvanične verzije androida ima 4gb rama i radi lepo ne bi trebalo da 4gb bude malo za neki naredni period. Poželjno bi bilo 6 i više naravno ali ni 4gb neće biti malo ne samo za lakšu nego i za malo zahtevniji upotrebu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
2 major update, 3 years security update.

Znaci android Q i R, a ne Q i R i S.
 
Koliko znam od pixela ili pixel 2 produžili su za godinu dana podršku i za OS ne samo sigurnosne zakrpe.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da, pruduzili su sa 2 na 3 apdejta.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Meni je 6gb sasvim dovoljno za neki duži vremenski period. Šta da se radi kad Android nije optimizovan kao iOS pa će i sa 10gb rama da ima standardne boljke u radu (daleko od toga da je iOS perfektan, ja ono ne bih mogao da koristim). Umesto da rade na optimizaciji sistema proizvođači guraju samo dodatni ram i pričaju priče.
Što se tiče Mi Store Srbija oni su informisani kao Koštunica ukratko. Neozbiljna organizacija.
Nije problem sistem vec same aplikacije koje se pisu ne uzimajuci u obzir trosenje resursa.
 
Problem je i sistem, a pogotovo i aplikacije. 10 generacija Androida, a oni nikako upotrebu resursa da srede. Bitno da se kompanije frljaju sa brojkama i brzinom telefona, nebitno je što Android telefon ne može godinu dana bez hard reseta da sastavi.
 
Evo moj godinu ipo bez ičega, a po čitav dan ga drndam, sve je na njega instalisano. Ni root ni bilo šta, sve fabričko, svaki apdejt stavljen, aplikacije ažurne.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Zavisi kako koji sistem. Na Nexusima mi je sve radilo kako treba, na Xiaomi isto. Dok na S6 Edge mi je uzasno radio mob.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Telefoni dostupni kod nas su China ili Global verzije i ako biti najsigurniji pri kupovini? Vidim da je Xiaomi ubacio kod koji brikuje telefone pri crossflash-u, pa ne bih da zaglavim na eventualnoj kineskoj verziji.
 
We would like to specify, however, that this only happens if the bootloader is blocked.

Siguran si :)
 
Jasno, ali ako je otkljucan onda OTA ne radi i moram rucno da fleshujem rom svaki put?
 
Mozes dobijati OTA samo nemoj instalirati twrp i magisk.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ili u prevodu bolje sacekati pravi global? :D
 
Nece biti Pro verzije za Evropu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno