Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Mozda nije relevantno jer nemam igrica i svo koristenje je bilo na WiFiju, ali ja sam prezadovoljan [emoji4]
93c2dfc11364e3cea7a5d2f6c29ea44f.jpg
e13519d9ed77f5ce9ce91f22abbc9a03.jpg


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 
Da li neko koristi Outlook, Skype/Teams? Ima li problema sa notifikacijama?
Ovo mi je bas bitno zbog posla.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Za Outlook stižu notifikacije ali bez zvuka. Nisam siguran da li je do MIUI ili do RN7. Treba proveriti kako je na ostalim Xiaomijevim modelima...
Bolje sačekaj Mi 9T, mnogo je to bolji telefon (dobar je i ovaj da ne bude nesporazuma).
 
Hvala puno na potvrdi. Da li je isti slucaj i za Skype/Microsoft Teams, ako neko moze da potvrdi?
 
Je li ko probao novi update 384 megabajta ?
5d8c3e39285c7ae97982bae287db73ed.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Kasnis [emoji16]
2deea4c626e2fa38b7504d734369f707.jpg


Sad vidim da ti je euxm..koji region ti je?
Nema opcije delete post..steta [emoji23]

Svakako imas taj neki drugaciji region..
Tako da zanemari moj post :D
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li neko koristi Outlook, Skype/Teams? Ima li problema sa notifikacijama?
Ovo mi je bas bitno zbog posla.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Onomad sam pitao o tome...takođe mi je Outlook bitan zbog posla... Notifikacije imaju zvuk, ali taj zvuk ne može da se promeni, mora onaj po default-u.
Na drugom telefonu, ista verzija Outlook-a, menjam defaultu sound.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Settings/apps/Outlook i dati dozvolu za menjanje sistemskih fajlova. Onda se moze menjati zvuk notifikacije.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kasnis [emoji16]
2deea4c626e2fa38b7504d734369f707.jpg


Sad vidim da ti je euxm..koji region ti je?
Nema opcije delete post..steta [emoji23]

Svakako imas taj neki drugaciji region..
Tako da zanemari moj post :D
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Pre će biti da tvoj region nije dobar, i da tvoj telefon nije za tržište Srbije, jer ja sam telefon kupio u MI store Srbija u okviru legalnih tokova i dobio sam tek sada ovo ažuriranje na 10.3.4. nadogradnju.

Telefoni sa Kupujem prodajem su namenjeni Britanskom tržištu i reč je o švercovanim primercima.
 
S'tim što Mi Store radnje u Srbiji imaju veze sa legalnim Mi store k'o mi sa Džibutijem.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mi Store u Srbiji i pravi Mi Store imaju zajedničko samo ime i deo asortimana. Da bar imaju slične cene kad već nemaju/ne mogu asortiman pa i ajde, ovako su samo malo jeftiniji ww, gt i ostala uvoznička bagra.
 
Bar moraju da ti obezbede garanciju i servis za razliku od kp svercera polu lopova.
 
Da li neko ima probleme sa mobilnim internetom na ovom telefonu? Nekad radi a nekad jednostavno nece, nema protok.
 
Bar moraju da ti obezbede garanciju i servis za razliku od kp svercera polu lopova.
Ja sam dobio garanciju koja nije wc papir i koja je od proverene osobe tako da ne brinem.
A baš je okej priča da platiš telefon 10-15k više da bi dobio garanciju. Kako ne. A i da je bez garancije za tu razliku u ceni komotno možeš bilo koji deo da zameniš i da ti ostane deo para.
 
Bar moraju da ti obezbede garanciju i servis za razliku od kp svercera polu lopova.
Zavisi od kog uzimas ;)



Ja sam dobio garanciju koja nije wc papir i koja je od proverene osobe tako da ne brinem.
A baš je okej priča da platiš telefon 10-15k više da bi dobio garanciju. Kako ne. A i da je bez garancije za tu razliku u ceni komotno možeš bilo koji deo da zameniš i da ti ostane deo para.
Apsolutno.
 
Poslednja izmena:
Ako je fina usteda ok bez icega samo daj fon. Kada sam uzimao rn7 sverceri su bili par hiljada jeftiniji. Tako da sam samo pozvao radnju pitao za plavi i 10 min kasnije setao sam nazad kuci s njim.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Na oglasima je Mi 8 bio 365e kada sam kupovao, dok je u ct bio oko 65k. Znači 180e više. Posle su na otvaranju Mi Store-a izbacili dobru cenu, par hiljada skuplji bio nego na oglasima pa je to bila odlična kupovina. Ja sam telefon kupio u Decembru, a Mi Store je otvoren sredinom Marta kad su već čistili zalihe Mi 8 zbog prodaje Mi 9. Isto je i Poco bio skoro duplo skuplji u radnjama nego na oglasima. U Mi Store-u sad košta kao nov Mi 9 na kp ako se ne varam. Tako da sa te strane mnogo, mnogo deru. Okej jeftiniji su od ostalih uvoznika ali ovo nije pravi Mi Store, niti ima takve cene tako da ja jednu korist u tome vidim zbog zvaničnog servisa Xiaomi telefona, a postojalo je i pre otvaranja radnje par servisa koji su radili Xiaomi, tako da ono ništa presudno. Pre 3-4 godine je bio malo problem sa servisima kada sam kupio Redmi Note 3 Pro, ali evo još uvek nikakvih problema sa istim nemam.
Mada ume ovaj Mi Store da napravi neku solidnu akciju (Happy hour) pa se nekome možda i isplati kupovina telefona koji ispada 1-2-3k skuplji u odnosu na one na oglasima.
 
Kakvo razočarenje ovaj mob. Nisu popravili čak je još gori proximiti senzor nego na mi a1 dakle ne mogu da Verujem da ne mogu 2 god ma šta 2 i note 4 je imao problem sa SD i da reše ogroman problem. Na mi a1 rešavan zaključavanjem ali ovo je neozbiljno iskreno. Čak mogu reći sramota za njih. Čist android je mama za ovo miuiijumijuji kako god se zove *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ali ok subjektivno moje mišljenje nekom je super i ok neka je. Metal na mi a1 pozadi celo telo klasa iznad ovog stakla i plastike izmedju. Zvuk bolji na mi a1 i na sluške i ovako. Bat bolje drži to jeste ali generalno ko ima predhodnu gen ili pre toga a radi ovo ne vredi prelaska iskreno. Žao mi je što sam iz MI klase koja je uvek bila dosta bolja onima koji znaju šta traže prešo u Note seriju i to sebi ne mogu da oprostim vidi se razlika. Trebao sam sačekati mi A3 ako izadje ubrzo menjam ga sigurno... Mada nekom i redmi serija ok i to poštujem al eto lično moje iskustvo i morao sam da se nekome požalim na lošu procenu i izbor :(
 
Meni proximity radi normalno, baš sam danas po suncu pričao i šetao se i nije se ništa desilo, nijednom mi se nije upalio ekran, kod mene taj problem ne postoji izgleda. Ne volim ni ja staklo, zato ga držim u onoj velikoj gumenih masci a imam i jednu tanju, prebacicu ga u nju kad mi stigne zaštitno staklo za kameru.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
A moguće je i da mi proximity ne pravi problem baš zbog maske, ona ga zatvara od gore...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Settings/apps/Outlook i dati dozvolu za menjanje sistemskih fajlova. Onda se moze menjati zvuk notifikacije.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Evo, ja bih bio presrećan, ako bi mi pokazao kako to da uradim, pošto sam sve probao i nisam uspeo. Unapred hvala.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Meni je izrada telefona ok, proximity radi ok, ali Mjaui je horor, sve je nepregledno i opcije su raštrkane. Morao sam da guglujem kako da isključim pin za sim karticu npr. Android One je pojam za ovo.
 
To je individualno, meni je Android One smesan i zaostao u odnosu na MiUI. Nista brzi, mnogo manje opcija, losija autonomija.

Takodje, Android One sam po sebi nije garancija da je softver kvalitetan, opet sve zavisi od proizvodjaca.
 
Poslednja izmena:
Jeste individualno, ja osim nepotrebnih reklama, i bloata nisam primetio nijednu bitnu funkciju koju nemam na stock/Oxygen. Opcije su raštrkane, sve je nepregledno i konfuzno, npr. jedva sam se snašao da isključim Mi Browser i stavim da se linkovi otvaraju u Chrome. Koliko ti i ostali hvalite Miui, mislio sam da je ok, ali definitivno treba isprobati pre kupovine. Ja sam se u principu zeznuo jer sam prvo kupio Redmi 6A, koji nisam detaljno ni prečešljao, i delovao mi je ok. Posle sam uzeo ovaj Note 7, i kad treba nešto da nađem lupam glavu svaki put.

Žena se žali da joj bluetooth slušalice gube konekciju, na Mi A1 su radile bez problema.
 
Pređite na EU Miui Rom, ili neki aosp ako ne podnosite meme ui.

Evo, ja bih bio presrećan, ako bi mi pokazao kako to da uradim, pošto sam sve probao i nisam uspeo. Unapred hvala.
Settings/Manage Apps/gore u search aplikacija/Other permissions i dati permisiju za modify system settings

bde1288ec8e88419f1e7d8bc754f5fae.jpg
f768a82f5b1f68f2ed883c71a0bd2119.jpg
b2362e2280edb942a7bfba3a8782bcc0.jpg
 
Poslednja izmena:
Citam neke komentare i zapitam se da li pricamo o telefonu od 500+ e ili 180?


TuturuTu on RN7
 
za primedbe na plastiku i ostalo se slažem, ali proximity senzor mora da radi na svakom telefonu bez greške, bez obzira na cenu...što je najgore taj proximity se kod xiaomija polako pretvara u fabrički feature a ne u slučajni propust...čak i na mi mix seriji se dešava...ok, sad će da se jave srećni vlasnici kojima radi super, ali prečesto ljudi ipak prijavljuju taj problem...
 
Settings/Manage Apps/gore u search aplikacija/Other permissions i dati permisiju za modify system settings

Puno ti hvala za trud zaista. Međutim, Outlook ne daje opciju "Modify System Settings" u "Other Permissions".

Izgleda da je do ROM-a ili do MIUI-a.

Pozdrav!

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
I meni je najveci problem sa ovim telefonom MIUI, pre sam koristio EMUI i Touchwiz i sto se mene tice EMUI>Touchwiz>MIUI. Od ostalih zamerki, ekran bi mogao da bude bolji, izbocena kamera malo smeta i nerviraju notifikacije koje pomalo kasne, sto je opet propust kod MIUI. Nemam problema sa proximitijem, zvuka na slusalicama je sasvim ok, baterija dobra ali za 4000mAh bi morala jos malo bolja da bude. Glavna stvar je cena ovog telefona, za 180evra stvarno cudo sta se dobije.
 
Šta je to epohalno u EMUI-ju i Touchwiz-u? Koristio sam oba i po meni su obično đubre, pogotovo TW, EMUI i nekako mogu da svarim.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno