Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

@djole019 - Hvala ti puno - hajde molim te postavi kad možeš, ovo malo iritira :) .....!!! Što se apdejta tiče, najbolje ne pipati i čekati zvanično nešto - bar ja tako radim, kad mi ponude apdejt androida tek onda odradim...
 
Jel to zvanična verzija? Meni je tek sad bio update na 10.3.3.0

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Meni je prvi update bio na 10.3.2.0
Neću više ni da update ujem dok ne bude pozitivnih komentara.
@liman Kako tebi baterija sa 10.3.3.0?

Sad sam probao, gcam slika normalno sa blicem, samo piči. Verzija je neka "plus plus " ima u imenu.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo prvi dan je baterija bila slabija, posle običnog restarta sve je bilo isto kao ranije. Noćas sam imao neki mali power drain od MI file explorera (wtf?!) Ali mislim da to nema veze sa updateom nego sa bagovima u samom MIUI.
Inače mi je teško da utvrdim kakav je rad baterije zato što skoro svaki dan ima drugačije ponašanje. Mislim da je problem bagoviti MIUI više nego updateovi.
Generalno se baterija brže isprazni do 50% a onda do nule mnogo sporije.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Evo i meni je upravo ponudio update na 10.3.5.0... Šta činiti :D ...? Bolje da pričekam sa ažuriranjem... Usput gde u podešavanj telefona se proverava ima li ažuriranja? Meni je stiglo kao notifikacija....

@RumbaKing - mene zeza gcam to za blic... arnova verzija 6.2.... hajde daj link ovde ili na pp ako ti nije teško

@djole majstore i ti daj taj link od gcam.... :D
 
Kad dođem kući, na poslu sam

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Evo i meni je upravo ponudio update na 10.3.5.0... Šta činiti :D ...? Bolje da pričekam sa ažuriranjem... Usput gde u podešavanj telefona se proverava ima li ažuriranja? Meni je stiglo kao notifikacija....

@RumbaKing - mene zeza gcam to za blic... arnova verzija 6.2.... hajde daj link ovde ili na pp ako ti nije teško

@djole majstore i ti daj taj link od gcam.... :D
Moj ti je savet da ne update /ujes. Pokajaces se zestoko.Sacekaj javice ljudi ovde kad dodje update koji vredi.
Sto se tice kamere moram da te razocaram. Procitao sam jos jednom tvoj post u kom ti se javljaju problemi posle slikanja blicem. Probao sam sam i ja da slikam sa bicem ovom ,, mojom" gcam/erom. Ali ispalo je da ima problem koji imas i ti i verovatno svi koji koriste Gcam na Note 7 .(isprobao sam bar 6 verzija , bas iz tog razloga,ali svuda je isto to zamrzavanje posle slikanja sa blicom ).Iskreno dosta fotkam telefonom. Ali nocu veruj mi da sam jednom samo upalio blic i to sam se razocarao kad sam video kako night mod resava stvari, pa zato nisam ni palio blic niti znao da postoji problem. Postavicu ti screenshot sa mesta na youtube -u gde mozes da skines gcam koji ja koristim. Prednost je ta sto nije mnogo , da kazem pretrpan kao ostale gcam aplikacije. Cak ti i sam predlaze night mod, videces izbaci na ekranu nema sta da saltas programe. Ovog vikenda sam bio u diskoteci i moj prijatelj ima Huawei mate 20 pro. Slikali smo zajedno iste "mete" .[emoji16] Nije se obrukao Redmi veruj mi. Cak su par fotki bile puno puno bolje [emoji16][emoji16][emoji16]
Ispalo je da lazem, stvarno sam mislio da "moj " gcam nema mane, i ispalo je da te mane ja nisam ni prometio. [emoji1]Meni bar taj blic ne sluzi nicemu...
Evo screenshot ,nadji video na youtube/u u opisu ti je link , skini probaj pa javi utiske.
Izvini jos jednom stvarno nisam pojima imao da nece,,rafalno " da slika sa blicem.
c08f9516cb7f0cd683a126fbfca304b1.jpg


Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
Potvrđujem, ova je dobra verzija.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Noćas sam imao neki mali power drain od MI file explorera (wtf?!) Ali mislim da to nema veze sa updateom nego sa bagovima u samom MIUI.

Moraš da uđeš u svaku MI aplikaciju ponaosob i da isključiš reklame. U File exploreru se nalazi u settings/about/recommendations, što je totalni kriminal po meni...
 
To sam odmah isključio gde god je moglo. Ima i jedna sistemska app koja može da se isključi da ne idu reklame, pročitao sam ti na XDA I uradio ali nema šanse da se sada setim koja je app u pitanju.
Htedoh da pitam jel je to onesposobljeno menjanje boje notification tiles pomoću tema? Druge stvari promeni ali to ne, samo menja pozadinu notification shade-a.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@djole prijatelju, ma hvala ti puno - taman posla... Inače, fino radi nocni mod naravno - nego me iritira što uzastopno sa blicem ukoči pa neće ni 2 slike vezano, jer nekad računam zatrebaće ;-) Cenim puno volju da se pomogne... Pogledao sam video i skinuo kad ono to je upravo ova koju i koristim, hehe... Istu su preporučili ovi sa balkan gadgetsa u pisanoj recenziji, odatle sam prvobitno i skinuo.. Kako god, na ovoj verziji mi se mnogo dopada prečica za nocni mod i sto mi sve čuva u galeriji kada namestim, naročito portrete što isto tamo čuva sa ostalim fotkama, što nije slučaj sa ostalim verzijama...

Što se tiče azuriranja, meni đavo nije dao mira pa kliknuh na update i pokajah se: greje se mob kao rešo.... Ima i finih neki stvari ne kažem... Uz to dodali su nekakv plutajući prozor poziva dok igram igricu recimo i ne znam kako da ga uklonim a da ne prekinem poziv a ne da mogu samo da ga premeštam po ekranu... Nego eto nadam se da će ubrzo neko novo azuriranje, bar kod xiaomija to ide... tel imam desetak dana svega a ovo je prvo koje su ponudili sami oni...

E sad htedoh da pitam malo da mi kažeš kako je najbolje podesiti ovu gcam jer nisam neki stručnjak???...

Ja sam uradio sledeće:

1- isključio sam automatsko snimanje pokreta ono kao pokretne slike (to sam izgustirao na lumiji)
2- stavio blic na auto (bio je isključen)
3- u podešavanjima aktivirao prečicu za nocni mod, da čuva sve u dcmi kamera i portrete da baca tamo
4- uključio da uvek radi onaj hdr

valjda je ok.. treba li još nešto? jel ovo ok? ispravi me ako grešim... hocu da nemestim jednom i da zaboravim više samo da kliknem i dobijem najbolje moguce... i koliko sam skontao gcam je za slike bolja a za video samo stock da koristim?

@RUMBA KING - hvala ti isprobao sam ovu tvoju verziju i problem je rešen, puca blic kao lud :D Samo da te zamolim da mi kažeš kako da podesim da mi portrete čuva u galeriji sa ostalim slikama a ne izdvojeno u albumima nekim... ostale fotke i video čuva gde treba u galeriji sa ostalim... ima li ovde neke prečice na nocni mod da se podesi... kako si ti podesio svoju gcam?

ja sam isključio pokretne slike, blic na auto i u podešavanjima čekirao - remove af data from screeen ono što se stalno menja i pise dok se slika... i uključio sam hdr+ kontrolu u naprednim podešavanjima da je uvek upaljeno...

Na ovoj verziji je super da postoji čak i ubrzani snimak pored usporenog :D Kada bi se ukrstile ove dve verzije bilo bi fenomenalno :p

Kako god hvala puno ljudi!!!
 
Moraš da uđeš u svaku MI aplikaciju ponaosob i da isključiš reklame. U File exploreru se nalazi u settings/about/recommendations, što je totalni kriminal po meni...
Kako se gase te reklame? Gde se ulazi ?


Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam ja još ništa oko podešavanja gcam-a, tek 3 dana imam telefon [emoji16]
Dobro bi bilo da mogu nekoliko različitih gcam-a da se instalira istovremeno. Pročešljao sam celu temu pre nego što sam kupio mob i taj gcam je razvijen baš za rn7 i svi uglavnom kopiraju njegove apk i samo nešto modifikuju.

Da li ima neka aplikacija za automatsko osvetljenje? Ova stock mi je malo tamna, previše smanji svetlo a nije mrkli mrak.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Djole udjes u samu aplikaciju pa onda u settings... I tako za svaku posebno

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ja postadoh vlasnik ovog telefona najvise zahvaljujuci jednom liku koji mi je uvalio note5 kinesku verziju I onda digoh ruke od note 5 I zahvalan sam mu [emoji16]

Zeznu me auto apdejt I sad mi srce bateriju.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Da li je neko uzivo video i plavu i crnu verziju? Mnogo me kopka ta plava, nznm dal uzeti nju ili ici na sigurnu crnu :D


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Plava je ok, dok crvena vise vuce na roze. A crna najsigurnija. [emoji846]
 
Ja uzeo plavu,malo vise sljasti ali u sustini uvek ce biti u nekoj maskici,bar sto se mene tice.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Crna je tako 2015 [emoji1]
Plava i crvena su carobne, zato su i razgrabljene. U sopu na adi otislo sve za dan ostale samo crne.
U gcam podesavanjima iskljucim af prikaz i upalim manualnu kontrolu za HDR+ da bi mogao HDR+ enhanced paliti navodno je bolji od obicnog.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Moja će sigurno imati masku, al eto sviđa mi se plava :D sta znam razmislicu jos malo :D zao mi sto nemam priliku da vidim oba uzivo, sve vakuum

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stize mi u petak plava, ako zelis par fotkica, okacicemo :)

TuturuTu on 6X
 
:D hvalaa ali Boze zdravlja sutra uzimam, tako da ce biti kasno :D
Evo gledam recenzije crnog i plavog, bas se dvoumim [emoji16][emoji16][emoji16]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa sta ima da gledas, znas kako izgleda crna, samo malo vise sjaji jer je staklo. Zato su ovi u bojama i lepi pogotovo na jakom suncu ova crvena, ne znas ni koja je boja tacno kad se presijava.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ja imam crnu, baš je lepa crna, mislim, crna je [emoji23] [emoji23] [emoji23]
Nisam nikad imao crni telefon hahaha

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno