Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Sa današnjim updejtom su popravili kameru na MIUI Pie, sad radi normalno.
 
Xeu 9.4.12 (pie) i gcam 5, ne radi video snimanje, kresuje. Niakav pec, samo one dve linije dodate u buildprop.
PS: i to samo zadnja, prednja snima
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Možda ti je podešena gcam na 4k? Meni radi sve ali uz peč koji sam napravio za miui pie. Ko želi može da proba.
Ukratko, libovi od rn6pro, sređen 4k na gcam, dodate opcije za miui kameru, uključuje cam2api. Pravljen za magisk 18.1.
https://drive.google.com/file/d/1fbK_PM_UhntarWkJVj1JgUwvzyaOWhLJ/view?usp=drivesdk

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Možda ti je podešena gcam na 4k? Meni radi sve ali uz peč koji sam napravio za miui pie. Ko želi može da proba.
Ukratko, libovi od rn6pro, sređen 4k na gcam, dodate opcije za miui kameru, uključuje cam2api. Pravljen za magisk 18.1.
https://drive.google.com/file/d/1fbK_PM_UhntarWkJVj1JgUwvzyaOWhLJ/view?usp=drivesdk

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Jeste, 4k je bio. Hvala za pec, isprobacu.
EDIT:
Instalirao ovu poslednju eu betu, 9.4.18, stavio i tvoj pec, ali video snimanje mi i dalje ne radi. Stavio pec u Magisku 18.1. Sve radi ostalo, cak bih rekao i mnogo brze i stabilnije nego pre.
Cudno mi je sto u buildpropu hal3 nije enableovan, iako pec jeste aktivan, vidim po stock kameri koja ima AI opciju.
Mozda je do gcam verzije, isprobacu drugu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Malopre instalirah magisk 18.1, I završih nekako sa nekim red wolf recovery-em... Da li da se zabrinem?


Poprilično sam siguran da sam danas kad sam radio update na poslednju XEU betu imao standardni twrp.

Edit: sad videh da dolazi po defaultu sa poslednjim XEU PIE ROM.

Edit 2: @coa hvala za patch, radi gcam.
 
Poslednja izmena:
Da, i mene doceka Red Wolf, iznenadih se, ali pretpostavio sam da su to oni stavili.
Nije do verzije kamere, isprobao par, na nijednoj nece video snimanje na zadnjoj kameri, kresuje.
Odradio reboot, sad gcam kresuje odmah na pocetku. Jaoo....
 
Dajte meni neku koja provereno radi na Havocu Pie, pocela da mi izbacuje iz kamere, ne znam zasto. Ako treba i peć, dajte link i za to. Bio bih zahvalan bas. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sad stavio rucne one dve hal3 linije u buildprop i radi, ali mi nije to to, viewfinder na prednjoj kameri radi usporeno :D
Kako je super radila na prvom rebootu posle peca, uff :D
 
Sad stavio rucne one dve hal3 linije u buildprop i radi, ali mi nije to to, viewfinder na prednjoj kameri radi usporeno :D
Kako je super radila na prvom rebootu posle peca, uff :D
Ja sam restarovao 2-3x od ubacivanja coinog patcha, i sve radi normalno, čak i snimanje.
 
Probao i ja sad restart par puta, nece snimanje. Mada mi izgleda viewfinder radi super na prednjoj sad.
Probacu kasnije malo, stavicu opet zadnju betu, i ponovo magisk i pec, pa cemo videti.
Znam da bi mi clean flash resio verovatno sve probleme, ali me mrzi. :D
 
Ovo staklo je odlicno uz to ima i premaz pa prst klizi kao na tel nema razlike sa i bez stakla. Zalepljeno pre dve nedelje na pocophone, nigde nije popustilo niti je ostao mehuric.
https://s.click.aliexpress.com/e/cWrZxAGu


e613cae5ff58814c7cd806d26a755fb8.jpg
d6b50f33bb8872956efc143f234cd35d.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Naručim 2 u pakovanju za svaki slučaj. Dobijem i $1 kupon baš za taj store. [emoji4]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam jedno dobio polomljeno. Tako da dva u paketu nije losa ideja. [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Lepe slike pravi, nema sta. Prednja ti je gcam isto? :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kida...a na kojoj si sad kombinaciji :D rom kern, gcam patch?
Ja sam na miui 10.2.2.0. nesto gcam krenuo da baguje, u smislu sporo otvara samu aplikaciju, bude prvo crno pa se ukljuci, nznm sta joj bi odjednom, nisam pravio nikakve promene, nikakve instalacije ni app, nista..razm da se vratim na mcaosp, ovde mi ovih dana nesto gura 5h sota mrsko mi da istrazujem nego bih sveze sve odradio..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Што се тиче камере, ја сам скинуо нека два апк фајла са једног телеграм канала, покрене се први слика пар слика па се згази са другим апк фајлом....не ради предња али задња ДА НЕ ВЕРУЈЕШ, ноћни мод исто невероватан. Мислим да не може боље од овога стварно.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kida...a na kojoj si sad kombinaciji :D rom kern, gcam patch?
Ja sam na miui 10.2.2.0. nesto gcam krenuo da baguje, u smislu sporo otvara samu aplikaciju, bude prvo crno pa se ukljuci, nznm sta joj bi odjednom, nisam pravio nikakve promene, nikakve instalacije ni app, nista..razm da se vratim na mcaosp, ovde mi ovih dana nesto gura 5h sota mrsko mi da istrazujem nego bih sveze sve odradio..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Miui xeu pie, icecold kernel, onaj moj peč što sam kačio skoro za miui pie. Na stock kernelu i prednja na 5.1 kamerama radi vrh, mada meni nije bitno tako da sam ipak na icecold.

@NorthGate Brana Rovni, u blizini Valjeva.

@Gulftown Da,da. Ona 5.1 što sam i tebi poslao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo i ja posle 2 meseca havoca na xeu beti.
Bas lepo radi nemam zamerki, dark mode odličan, baterija za sad obećava, kasnije cu ss da bacim.
Gcam Arnova 5.1 odlično radi, nema crnih slika na prednjoj, koristim samo patch od kolega @coavasic96 [emoji3]


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni je isto Coa pomogao, koristim P3 gcam i 5.1 za prednju, za sada radi sve super. Samo da provalim preko koje da snimam da ne bi kresovale aplikacije. Mozda mi ostaje default kamera da je koristim. :D Samo hullhd mi treba, 4k mi ne treba. FullHD i 60fps, to mi je omiljeno.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Miui xeu pie, icecold kernel, onaj moj peč što sam kačio skoro za miui pie. Na stock kernelu i prednja na 5.1 kamerama radi vrh, mada meni nije bitno tako da sam ipak na icecold.

@NorthGate Brana Rovni, u blizini Valjeva.

@Gulftown Da,da. Ona 5.1 što sam i tebi poslao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Hvala. Jel moze link do tog tvog xeu i koju verziju ic koristis?
Opet da menjam :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Xeu pie ром 9.4.18...који гцам ради на овоме....неће ни један....[emoji3]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kod mene Arnova 5.1 i 6.1 P3 odlično radi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I naravno patch od kolege @coavasic96 [emoji3]


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno