Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Ne znam kako je u teoriji ali u praksi razgovori na 3g su mnogo čistiji i kvalitetniji...

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Dakle, AMR WB (Adaptive Multi-Rate Wideband) kodek pruža najbolji kvalitet govornog signala i njega koristi Telenor ako sam dobro razumeo, da li zna neko da li ovaj kodek koriste i MTS odnosno VIP? Da se vratim malo na onaj tekst sa quora: "The HD voice which has been introduced over the last few years uses the AMR-WB (Wideband) codec. This gives an even better quality. Note that this codec is available over 2G as well as 3G. Its upto the network to enable the HD voice feature, regardless of whether your phone supports it. While many networks support it, not all of them do." To znaci da i 2G mreza omogucava i podrzava AMR-WB, e sad da li ga i nasi mob. operateri koriste to je vec drugo pitanje....

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stiglo mi staklo, ali polomljeno u gornjem desnom uglu :( sta raditi u takvom slucaju, da li mogu drugo da mi posalju?
 
Reklamirao. Valjda ce poslati drugo

Ne znam da li ja nisam lepo namestio, ali duz svih ivica se vidi kao vazduh da je usao
 
Poslednja izmena:
imaju svi xiaomi telefoni u global varijanti

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nemaju svi, nema Mi Max 2, MI 6...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Molim te Kidence koji Xiaomi imaju?Bitno mi je da ima B20,po mogućstvu neki od modela sa Full vision ekranom.
 
Imaju i Redmi Note 5 Global version i Redmi 5 plus Global version.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Dobio sam uz staklo kesicu sa nekim uljem i cetkicu. Namaze se oko ovica i staklo lepo legne :)
 
Jel dosta bolja kamera na ovom note 5 al dual kamera?U cemu je razlika?Moze li se porediti sa pikselom?
 
Dosta bolja u odnosu na sta?
Sa pixelom tesko da moze da se poredi, mozda preko dana, ako ne zumiras da gledas detalje i video stabilizacija, ostalo je sve bolje na pixelu... :)

Gledam sada test kamere izmedju Mi Mix 2s i Mi 8...koliko su se ustvari zeznuli sa Redmi Note 5...ubacili su odlican zvuk i odlican EIS, dok Mi 8 ima uzasan zvuk, a ni Mi Mix 2s nije daleko, plus oba imaju losiju stabilizaciju tokom videa...e sad, OIS je dobar za fotke u slabijim uslovima, pa su oba fona bolja od RN5 sto se toga tice....ali stvarno steta za Xiaomi sto nije to sredio na flagship telefonima... :)
 
Kakva je razlika izmedju RN5 i RN5 Ai? Ili je to isti telefon samo za drugo trziste kao sto je Pro samo za Indiju?
 
Na svakih par minuta dobijem notifikaciju "pairing request", odnosno da hoće da se poveže sa bluetooth uređajem u kolima. Da li ima neki način da se isključe ove notifikacije, a da taj način nije isključivanje bluetooth-a, skakanje po telefonu, razbijanje bluetooth uređaja u autu u sl.? :)
Screenshot_2018-06-15-16-16-49-326_com.microsoft.launcher.jpeg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Gura 10h sota
9c662bf998108ee5b571b6502e25d89b.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima li neki ovlasceni servis za Xiaomi telefone kod nas? Ko uopste popravlja ove telefone sto su legalno uvezeni kod nas i imaju 2 god garancije? Ovi iz winwina, gigatrona itd.
 
Pc centar. Mislim da su oni i distributer i servis, mada treba nazvati i videti.
 
Pretpostavio sam da mora imati neko, nece ih sigurno slati za Kinu. Vidim stizu na oglase i ti "legalni" sa 2 godine garancije.
 
Kad ce ovaj update? ja nemam jos uvek nista
Ovaj je verovatno samo za one što su se prijavili za beta testere. Stranica za preuzimanje romova im ne radi već neko vreme. Niti može da se preuzme beta rom, niti može stabilni [emoji35]
9d586eeceda842c5ef34ba3eab8d1860.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kakva je razlika izmedju obicnog RN5 i RN5 Ai verzije?
 
Zasto mi ni jedan *mjau**mjau**mjau**mjau*ni komentar ne objavite, a ove gluposti sto se prepiru objavljujete?!?! wtf
 
Nazad
Vrh Dno