Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

^ tako je, u uslovima dobrog osvetljenja razlike skoro da i nema... Ali zato u LL razlika je drasticna, Gcam mnogo bolje pegla šum.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ja sam danas ovim modelom zamenio prethodni, RN3Pro. @Kidence je bio ljubazan i da pomogne oko nekih sitnih podešavanja što sam bio i zaboravio vremenom :)
Utisci su krajnje pozitivni (u skladu sa očekivanjima). Prvo što sam primetio je da u odnosu na RN3 bolje leži u ruci, zahvaljujući tome što je malo uži. Ekran je takođe bolji kao i fp senzor. Zaista sve lepo i fluidno radi.
Vidim odmah da ću i sa baterijom biti više nego zadovoljan. Što se tiče kamere, nisam neko ko može dati "stručno" mišljenje; za moje potrebe je sasvim dobra.
Upoređivao sam par modela pre nego sam se odlučio; na kraju, moje je mišljenje da RN5 verovatno nudi najviše za novac koji košta.



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pošto od tebe ne mogu da čujem kakva je kamera, od tebe ću čuti kakav je signal na nekim mestima u odnosu na RN3 [emoji4]
 
:) Ne verujem baš da tu mogu da imaju neku vidljivu razliku...
Na speedtestu na wifi 5g mreži RN5 ima manji ping. Ide oko 8-10ms, kao što je i na laptopu. Na RN3 je uglavnom oko 20-24ms.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel i vama u portrait modu nema mogućnost paljenja blica?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Planiram da kupim ovaj RN5 4/64 pa me zanima gde ste ga vi kupili u Srbiji ili ste narucivali preko neta, i koliko ste dodatno carinu platili?
 
Svaki put kad neko napiše "5g" umesto "5 GHz" umre beba panda...
 
LOL

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Jel i vama u portrait modu nema mogućnost paljenja blica?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Probao upravo, radi blic u portret modu.
Djilkose mislis na prijem signala ili internet?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Šta se dešava sa stranicom za skidanje romova? A taman sam se nameračila na miui 10 beta rom. [emoji848]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kao što sam na početku i pomislio, baterija može baš dosta da potraje...
Screenshot_2018-06-12-19-30-40-094_com.miui.securitycenter.jpegScreenshot_2018-06-12-19-30-30-064_com.miui.securitycenter.jpeg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
To pises malo sarkasticno..[emoji4] 2h SOT-a nije za pohvalu na ovom telefonu..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A baterija jos 75% :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ne bre, ozbiljan sam. Jeste 2h SOT i 13h ukupnog korišćenja, ali baterija je na 75%. Smatram da je odlično...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A koriscenje 13 ipo sati :)

To znaci 8 ipo sati SoT na nesto vise od puna dva dana koriscenja(naravno za njegov nacin koriscenja) , u prevodu vrh :)
 
A1 je krs sto se signala tice, ja cu ti reci. Brana je zadovoljniji dosta sto se signala tice sa redmi note 5 :D
Obojica smo u zoni loseg signala
 
Autonomija note petice je otprilike kao nekada na RN3 pro cenim, mozda ipak za nijansu bolja.... U svakom slucaju treba biti veoma zadovoljan rezultatima baterije sa ovim SoC-om i sesto-incnim ekranom ;)
302d302bb67ceadf6f46464e4fd03e0b.jpg
eba51ad3dfb62baff30c11b3fab82d2b.jpg
5d6f1012df8d45b08b2b2a98ac471e54.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Spaxon aj klikni na screen, pa udari ss i okači ovde.

Danijel npr meni je na A1 bolji nego na S7edge signal.
 
Mene je signal ubijao. Zato sam i prodao A1. U zoni sam gde je signal prilicno los. Sa A1 sam bio vise nedostupan nego dostupan. I obavezno se veza prekidala zbog signala. Pa cak i na periferiji grada, gde je bilo 3g i hsdp, kada me neko zove javljam se i 5, 10, sekundi ne mogu da cujem sagovornika jel on prebacuje na 2g. A nekad se i prekine veza. To je glavni razlog prodaje A1, jel sam dosao u situaciju da ga otresem od patos zbog toga. Note 5 mi drzi signal super. Nema pucanja veze, realno bas sam zadovoljan. Za moje potrebe tel je odlican. Nisam hevy user. Ali nije ni da ga ne koristim. Bitno je da osnovna funkcija mobilnog radi kako treba. [emoji3]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Eve ga....

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Izadji malo iz kuće [emoji12] osvetljenje u minusu [emoji16] hteo sam da vidim kakvo je osvetljenje da mogu da ocenim bateriju. Hvala.
 
Mene je signal ubijao. Zato sam i prodao A1. U zoni sam gde je signal prilicno los. Sa A1 sam bio vise nedostupan nego dostupan. I obavezno se veza prekidala zbog signala. Pa cak i na periferiji grada, gde je bilo 3g i hsdp, kada me neko zove javljam se i 5, 10, sekundi ne mogu da cujem sagovornika jel on prebacuje na 2g. A nekad se i prekine veza. To je glavni razlog prodaje A1, jel sam dosao u situaciju da ga otresem od patos zbog toga. Note 5 mi drzi signal super. Nema pucanja veze, realno bas sam zadovoljan. Za moje potrebe tel je odlican. Nisam hevy user. Ali nije ni da ga ne koristim. Bitno je da osnovna funkcija mobilnog radi kako treba. [emoji3]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Mozda ti je zapao neki los primerak A1 ili ti se pomerila sim kartica u telefonu, meni se to jednom desilo sa RN3 SE, vratio je lepo na mesto u leziste i posle sam imao odlican signal.
@Djilkosh_Ns ne uzbudjujem se uopste i network mi je na 2G only [emoji39]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A1 i RN5 imaju drugacije resene antene, a i sam softver(modem) "drugacije" funkcionise... MIUI generalno ima jaci (bolji-stabilniji) signal , nego stock rom-ovi i njegovi derivati.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I Danijel zivi u mom kraju, istu muku smo mucili.
Mozda ti je zapao neki los primerak A1 ili ti se pomerila sim kartica u telefonu, meni se to jednom desilo sa RN3 SE, vratio je lepo na mesto u leziste i posle sam imao odlican signal.
@Djilkosh_Ns ne uzbudjujem se uopste i network mi je na 2G only [emoji39]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Kakav crni 2g only? :|

Imas neki problem sa signalom?
 
Ma on stedi svuda. :d 2G only, gasi wifi, gasi internet, osvetljenje stalno u minusu. Nije ni cudo sto je na RN4 imao po 15h SOT-a :d
 
Nazad
Vrh Dno