Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Postoji li neka opcija koja dozvoljava finije podesavanje rezolucije ekrana umesto Small, Default i Large? Ili neki 3rd party app na tel koji nije root?
Nesto izmedju Default i Large…

Display>Additional Settings>Accessibility>Display size> Small, Default i Large (custom 440)
 
Ja koristim malu aplikaciju za gašenje ekrana,a otisak za paljenje....ne pamtim kad sam dirao dugme

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
koja je to app?

a sto se tice prljavstine ispod, ja otkad je imam stv ni mrva ispod, bas sam mislio da cu naci zivotinje kad je skinem ali naprotiv..
a nervira me sad kad je skinem, skidao bih i to njeno staklo, jer imam drugo sto prekriva ceo ekran, i kad bih hteo nazad nemam to manje...jel ima da se poruci samo staklo?
meni je gotivna ova 360, uliva mi sigurnost to sto je u kondomu :D jes da gubi smisao, i nije vise to taj telefkn, al prkmarno je funkcija telefona, pa da je siguran i bez ostecenja tek onda da mi je lep :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
koja je to app?

a sto se tice prljavstine ispod, ja otkad je imam stv ni mrva ispod, bas sam mislio da cu naci zivotinje kad je skinem ali naprotiv..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Vidi sliku
f180404fda7dba94f85cd34c3423b45b.jpg


Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
A sto ne koristite long press opciju za gašenje ekrana nego posebnu aplikaciju?[emoji848]
 
Veruj navika

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
Verujem ali te aplikacije prave problem fingerprint-u. Nekad sam ih i ja koristio dok nisam počeo sa custom romovima.
 
Nemam nikakvih problema od prvog dana

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Nadjite medju vidzetima nema potrebe za ovim aplikacijama

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kako mogu da obrisem Cache u Google Play?

U Installed apps > Google Play > Storage > U dnu ekrana imam samo opciju “Clear data” ne i “Clear Cache”

Menjao sam Google account, pa na novom accountu nisu prijavlene sve instalirane aplikacije u Google Play.
 
kako bre? Otkrij mi tajnu :D ili mi nesto nije u redu sa bat ili je do upotrebe..al opet orevelkka razlika, ja izvlacim po 5,6h soya ukupno, 4g i wifi, i ugl wapp koristim, i tapatalk malo i manke vise ne radim nesto spec...pozivi i to je to.

Xeu rom 8.10.18? Ti imaš taj?

65/35 u korist wifi-a, odličan 4G signal imam na mestima gde se krecem (to je prosto savršeno za bateriju)

Auto osvetljenje, ali nisko je bilo jedno 4 sata, ostalo vreme je bilo malo jače od pola.

Nemam fb, messenger ništa, dve najgore aplikacije koje postoje.

Imam instagram koji je na restrikciji, jer i on jede.

WhatsApp, Viber i telegram. Tu je tapatalk, malo kamera i pozivi dnevno oko 2 sata, najmanje sat do sat i po.
 
Xeu rom 8.10.18? Ti imaš taj?

65/35 u korist wifi-a, odličan 4G signal imam na mestima gde se krecem (to je prosto savršeno za bateriju)

Auto osvetljenje, ali nisko je bilo jedno 4 sata, ostalo vreme je bilo malo jače od pola.

Nemam fb, messenger ništa, dve najgore aplikacije koje postoje.

Imam instagram koji je na restrikciji, jer i on jede.

WhatsApp, Viber i telegram. Tu je tapatalk, malo kamera i pozivi dnevno oko 2 sata, najmanje sat do sat i po.
P a nemam, ja sam na Miui...al slicna nam je upotreba, al ja sam na 1,5 dan, nmg da docekam kraj drugog, pa punim svako vece..ili tako dopunim kad mi treba ugl ujutru da ne razm dal ce i kako do ponoci, a pritom ta druga polovina ide brze, realno...


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Xeu je isto miui China beta, samo očišćen :)

Nemam reklame što isto znači štednja baterije. ;)
 
Xeu je isto miui China beta, samo očišćen :)

Nemam reklame što isto znači štednja baterije. ;)
Jel ima jos nesto dodato u eu romu? Iskreno, ne bih prelazio sa MIUI na druge romove, ali ako je isti I ima jos nekih poboljsanja, probao bih. Ili cu da predjem na dev.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
China je uvek bolji, jer za svoje ljude brže peglaju, oduvek bilo i pre se sećam sa ranijim verzijama miui-a.

Ima po nešto dodato, ali to je više tweak, nego da se sad zatrpava.

Our ROMs features (Whats not in Global):

Based on China Stable / Weekly builds (except HMNote3SE, POCOF1)

Enabled search gesture (swipe up) on the desktop

3way reboot menu

Removed ads in system apps

Face Unlock for all 7.x/8.x/9.x devices

Vertical clock widget on lockscreen

Steps counter in Assistant screen

More shortcuts on left lockscreen

Wake up gestures for 7.x/8.x/9.x devices

AI preloading option in MIUI Lab

Fullscreen gestures for 8.x/9.x devices

Option to auto-expand first notification

Notifications priority settings

More edit options in Gallery app

Enabled MiDrive in File Explorer

Added landscape mode for SMS app

Sunrise/Sunset in the weather app

Google apps support integrated

Importing theme from zhuti.xiaomi.com via ThemeManager

No useless Chinese bloatware apps

More free RAM due to less background processes

Unified flat style app icons for both system and 3rd party apps (eg. Play Store icon flat too, unlike official global MIUI)

Advanced menu with color icons (not just text like in official MIUI releases)

No any Chinese character under the full system

Mi Video, Mi Music, Mi Browser: No any useless Chinese content

No possibility to re-lock bootloader accidentally with flash any xiaomi.eu release

Added real 27 languages translation made by Official MIUI Fansites and MIUI Fans

Added EU T9 dialer support

Added charging sound switch

Added Spell Checker switch

Added Screen-OFF animation

Added AI Preload for 8.x/9.x devices

Optimized GPS settings for EU

Optimized Battery consumption

Optimized RAM consumption

Added 4k Video support for MI4C, MI4S, HMNote3Pro, HMNote3SE, HMNote4X

Added 3D Touch to MI5S 3GB RAM version

Added GSMalphabet into SMS app

Added more icons grid layout 4x5, 4x6, 4x7, 5x5, 5x6, 5x7 (depends on device)

SafetyNet passed (Google Pay)

Play Store Certified

Deodexed

Added automated tasks

Added game speed booster

Added erase module (magic elimination) to Gallery photo edit options

Fixed low volume sound via headphone

Fixed Google assistant voice response issue

And more, and more made by our 5 years MIUI mods experience
 
Poslednja izmena:
Mora otkljucavanje BL-a, to me smara da cekam. Verovatno cu preci na dev.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
E pa da si stavio na čekanje kad si dobio telefon, već bi otključao odavno.
 
Razmisljam da se presaltam na xiaomi.eu zbog tema, fontova, a i zanima me da vidim razlike u odnosu na stock.

Da li menja ARB, tj. da li je bezbedno instalirati ga nevezano koja je ARB vrednost na telefonu?
 
Mislim da ne menja, ali ja se ne cimam oko toga, jer se nikad ne vraćam na stare romove :)
 
A sto ne koristite long press opciju za gašenje ekrana nego posebnu aplikaciju?[emoji848]
Mislim da long press radi samo ako nije aktiviran full screen Gestures. Kod mene na nova lanseru lepo zaključava na dupli tap. Nekad se desi kao da izgubi administratirske dozvole pa se povrati. A ima u vidžetima prečica za zaključavanje ali samo na stock lanseru.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Xeu je isto miui China beta, samo očišćen :)

Nemam reklame što isto znači štednja baterije. ;)
Kako je na xeu odrađen debloat. Šta je preživilo od Xiaomi aplikacija?
Skoro mi nijedna ne treba.

Koristim NovaLauncher, Google Calendar, Keep, Google Dialer, Chrome ...
 
Samo osnovne, a i to možeš ti dodatno obrisati preko titaniuma ili sd maid ili ručno.
 
E pa da si stavio na čekanje kad si dobio telefon, već bi otključao odavno.
Netreba ni to, ja sam imao cca 10 postova na xiaomi forumu i ona fora sa loginom svaki dan. Tako sam skupio neke bodove i kad sam išao na unlock BL otključao ga odmah, nisam čekao ništa.

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
 
Mislim da long press radi samo ako nije aktiviran full screen Gestures. Kod mene na nova lanseru lepo zaključava na dupli tap. Nekad se desi kao da izgubi administratirske dozvole pa se povrati. A ima u vidžetima prečica za zaključavanje ali samo na stock lanseru.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
U pravu si,zato ne koristim full screen. Doduše koristio sam jedno vreme ali u kombinaciji sa quick ball pa tu imam opciju gašenja. Nije mi palo na pamet da gledam u vidzetima,juce me prosvetlio jedan član a danas ti.[emoji106]. Možda se i vratim na full screen mada ,nekako, ima puno mlacenja rukom pa se umorim[emoji23][emoji23][emoji23]
 
Da, neki regioni nemaju Themes. Koji region si odabrao?
 
Nazad
Vrh Dno