Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Ja trenutno koristim yandex i adguard ekstenziju za isti, nije mi jasno da je yandex jedan od retkih koji ima u dnu ekrana adress bar samim tim i search, jedino logicno mesto gde te stvari na mobu treba da stoje...
Slazem se za adress bar. Firefox i chrome su mi nezamenjivi jer se sinhronizuju medjusobrno i dele istoriju, bookmarks, passwords sa laptopom pa sam uvek svuda ulogovan. Na firefox postoji opcija da posaljes sa racunara na telefon i obrnuto tab sa zeljenom stranicom, zgodno za sajtove koji nisu optimizovani za sve uredjaje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Imanli neko problema sa automatskim osvezavanjem widzeta aplikacija vremenske prognoze? Probao sam nekoliko, uključujući i stock, temperatura je uvek zatlavljena sok ne udjem u aplikaciju. Pogasene su MIUI optimizacije(za bateriju isto),zakljucan u RAM. Yahoo radi ali mi ona nije bas draga.
 
Ja trenutno koristim yandex i adguard ekstenziju za isti, nije mi jasno da je yandex jedan od retkih koji ima u dnu ekrana adress bar samim tim i search, jedino logicno mesto gde te stvari na mobu treba da stoje...

Isto. Yandex sam skinuo baš zbog AdGuarda.
 
Da se javim i ja. Juče sam ubacio desetku stable (preko twrp ceo rom, clean flash). Za sada nema nikakvog zagrevanja, pogledao sam temperature u CPU-Z i ništa ne prelazi preko 35-6 stepeni. Što se tiče min takta, manja jezgra na 633MHz, veća na 1113MHz (ne znam da li je tako bilo na MIUI9, nisam obraćao pažnju, ako može neko da proveri).

Što se tiče samog rada, dosta dugo sam bio na MIUI9 jer mi je bila fluidnija od Bete na 10. Sada na stable mogu da kažem da mi deluje utegnutije i bolje nego beta. U odnosu na MIUI9 ću još videti. S obzirom da koristim FSG mogu da kažem da mi se čini da na 10 lepše otvara recent.

Što se tiče novih opcija. Najveća promena je estetika, mada verujem da svi do sada znaju šta ih čeka na MIUI10. Što neko reče dosta liči na iOS. Meni je možda lepša 9, ali to je individualna stvar. Nadao sam se da će dodati quick toggle za screen recorder, to nema ni na 9. Sviđa mi se što su dodali ovu opciju da se prebaci na prethodnu aplikaciju prilikom svajpa u stranu ako se malo zadrži, korisno. Velika mana mi je što ne može da sakrije notification shade sa lockscreen-a.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
633/1113MHz mod mene na miui 9. Temperatura baterije 29c.
 
Sad vidim kao puštaju update između 18 - 20-og...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Te nadogradnje sistema nisu toliko bitna stvar generalno ako telefon lepo radi, ali korisnici ih vole pa bi proizvodjaci trebali da budu malo organizovaniji po tom pitanju. To je jedna od stvari koju apple radi najbolje, zna se tacan datum, svi ih dobijaju tad i cao.
 
Da se javim i ja. Juče sam ubacio desetku stable (preko twrp ceo rom, clean flash). Za sada nema nikakvog zagrevanja, pogledao sam temperature u CPU-Z i ništa ne prelazi preko 35-6 stepeni. Što se tiče min takta, manja jezgra na 633MHz, veća na 1113MHz (ne znam da li je tako bilo na MIUI9, nisam obraćao pažnju, ako može neko da proveri).

Što se tiče samog rada, dosta dugo sam bio na MIUI9 jer mi je bila fluidnija od Bete na 10. Sada na stable mogu da kažem da mi deluje utegnutije i bolje nego beta. U odnosu na MIUI9 ću još videti. S obzirom da koristim FSG mogu da kažem da mi se čini da na 10 lepše otvara recent.

Što se tiče novih opcija. Najveća promena je estetika, mada verujem da svi do sada znaju šta ih čeka na MIUI10. Što neko reče dosta liči na iOS. Meni je možda lepša 9, ali to je individualna stvar. Nadao sam se da će dodati quick toggle za screen recorder, to nema ni na 9. Sviđa mi se što su dodali ovu opciju da se prebaci na prethodnu aplikaciju prilikom svajpa u stranu ako se malo zadrži, korisno. Velika mana mi je što ne može da sakrije notification shade sa lockscreen-a.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Kod mene je 633mhz-1111mhz 34-36stepni ali čim se uđe u neku zahtevniju apk brzo se diže temperatura. Još ne videh kako je u navigaciji, bio mi je veliki + na 9-ki jer se nije grejao na navigaciji uopšte, r3s ne može da se drži u ruci u tom slučaju kao i kad je kamera stalno uključena.

Samo da ubace kompatabilne teme sa 10-kom, ovaj padajući meni (kako se već zove) mi je užasan i nervira me što je belo-plav.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam koje tačno aplikacije misliš da ti toliko opterete telefon. Mogu da probam pa da ti javim.

Ja koristim Google, YouTube, fb, wa, vb, tt i nema problema.
 
Da pitam da li jos neko ima problem sa pocetkom snimanja videa?
Znaci upalim aplikaciju kamere,prebacim na video,kliknem da snimam i tek nakon jedno 2,3 sekunde krecu da odbrojavaju sekunde crvene da se snima video.
Tako je kod 9 a i na 10 miui,isto i kod mene i kod koleginice,3/32,.

I jos jedno pitanje vezano za miui 10,kad koristim volume tastere smanjije mi muziku u volume mixeru dok je na devetki lepo smanjivao ringtone volume?
Da li to moze da se vrati da bude kao na 9 miui?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sada sam gledao kod mene. Od trenutka kada pritisnem da snima video do trenutka kad krenu gore da broje sekunde prođe nekih 0.7-1s, jako kratka pauza.

Što se tiče volume panela ne može da se menja. Na MIUI10 po difoltu volume tasteri menjaju jačinu tona multimedije. Za zvono moraš ručno da podešavaš. Verovatno pretpostavljaju da dosta češće menjamo jačinu multimedije dok za zvono stoji fiksno pa se samo ide na silent/dnd i nazad. Ni meni se ne sviđa, ali šta je tu je.
 
Kod mene video pocne da snima za oko 2 sekunde. Takodje sporo otvara galeriju iz kamere cim napravim sliku, aktiviranje portret moda na zadnjoj kameri traje 4+ sekunde, jednom je bilo i 10ak sekundi. Ja sam na miui 9, nadao sam se da ce to da poprave na 10.
 
Ni kod mene ne traje dugo čekanje pre početka snimanja al je snimak užas. Nešto sam poremetila. Za smanjivanje tona na 10-ki ideš na 3 tačke kad pritisneš taster i biraš šta ćeš da smanjiš. Meni odgovara ovakav izgled više nego na miui 9 jer tamo ne vidim ništa. I da, najčešće smanjujem ton notifikacija, ono me je zbunjivalo čas ton zvona, čas notifikacija.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene video pocne da snima za oko 2 sekunde. Takodje sporo otvara galeriju iz kamere cim napravim sliku, aktiviranje portret moda na zadnjoj kameri traje 4+ sekunde, jednom je bilo i 10ak sekundi. Ja sam na miui 9, nadao sam se da ce to da poprave na 10.
Video dakle <1s, portret (zadnja kamera) <2s, snimak/sliku iz kamere otvara instant. Ako te zanima još nešto, pitaj.
 
Kao sto rekoh i ja ulazi u kameru nekad 3 nekad 5,6 sek ali redko, a desi se da i u sekundi udje. Prelaz na Portret i sa njega traje duplo duze nego na ostalo. Desi mi se da video zasecka dok snimam tako bude i na videu kada se pusti posle.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sad sam iskljucio opciju "enhance lowlight photos automaticly" i momentalno mi otvara sliku iz kamere. Pre toga ocistio kes u kameri, ali isto je sporo ulazilo dok nisam iskljucio pomenutu opciju. Sad mi pokrece snimak mnogo brzo, i pali portret kameru brzo, to je verovatno zbog ciscenja kesa iz kamera aplikacije.
 
Koji ti je up time na telefonu? Meni se na MIUI9 dešavalo da prosto uspore te neke svakodnevne akcije kada nakucam ~240h up time. Ništa primetno, ništa krupno ali prosto tu i tamo nešto secne. To je valjda i normalno u takvim okolnostima. Nisam od onih koji čiste recent i restartuju telefon.
 
Trenutno uptime 109h, inace ga ne restartujem, ali kad se pojavio miui 10 update pokusao sam uz ciscenje kesa updater aplikacije i restart telefona u nadi da ce i meni dati da se updatujem, ali jos nista :D
 
This MIUI version cant' be installed on this device Xiaomi Redmi Note 5

Moze pomoc.

Drugar je uzeo samo zakljucao bootloader i ovo mu se desilo.

Kineska verzija ali izgleda nekako na silu ubacen google apps i ostalo.
 
Pomoc za Xiaomi Redmi Note 5

Kupio sam sestri Xiaomi Redmi Note 5, kada je stigao po kutiji sam video da nije globalna verzija. Kada sam ga upalio ispod MI loga mi je pisalo unlocked, sto znaci da je otkljucan bootloader? Znaci da je telefonu naknadno ubacivan neki rom, iaoko bi trebalo da sam kupio nov telefon? Da li to moze da smeta u budućnosti i da zezne telefon, pri updateovim itd. koja je razlika izmedju kineske i globalne verzije osim u prednjoj kameri?
Znam da je ovo tema za preporuke ali nisam znao gde drugo da postavim.
 
Ova baterija me oduševljava, preko 4 sata pikao PlayStation 1 igre preko emulatora i trenutno stanje 47%. Neverovatno.
 
Ako je kineska verzija, neces imati razliku u kameri...razlika u kameri je samo na indijskoj verziji...posto je kineska verzija, ona ne podrzava band20 frekvenciju, pa ako je u telenoru, moze se desiti da na nekim mestima nema 4g...sto se softwera tice, udjes u settings-about phone i vidis koja je verzija softwera...ako je global stable, onda je okej, ako je neka druga, onda moze da te zeza, a moze i da radi okej, sve zavisi... :) inace, bootloader ti je otkljucan... :)
 
Vidim da mu je sada cena sa 4 gb rama 200 eura nov.Koliko vam traje baterija zahtevnije upotrebe sati Sota ekrana?Hocu da prodam moj Samsung note 4 i kupim ovaj sa 4 gb rama.
Kakav mu je zvuk na sluskama?
 
Baterija 4-5h SOT uz stalan GPS (Glook) i 4g internet



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vidim da mu je sada cena sa 4 gb rama 200 eura nov.Koliko vam traje baterija zahtevnije upotrebe sati Sota ekrana?Hocu da prodam moj Samsung note 4 i kupim ovaj sa 4 gb rama.
Kakav mu je zvuk na sluskama?

Gledaj da bude samo Global verzija.

Kineska verzija crkava samo tako.

42095916_2173521606240363_7656635771922677760_n.jpg
 
Poslednja izmena:
^ identičan uređaj sa različitim OS i mogućnošću da se na oba spusti identičan OS
 
Nazad
Vrh Dno