Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Koji je najbolji ROM za ovaj telefon? Da je stabilan, da nema nikakve bitne bagove ili battery drain. Vidim da ima i android 10(LOS17), da li je probao neko, valja li čemu?

Razmišljam da uzmem za ćaleta, mislim da je najbolji izbor za nekih 80e.

Kako vam drži baterija posle 2 godine?


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
ja koristim poslednji rr pie i nema nikakvih problema. mada ako je za ćaleta ja bih stavio fabriku. miui 9.6.2.0 i vozi. realno RR držim najviše zbog gcam i privatedns

Baterija i dalje dva dana, 3600mah sam izmerio pre nekih mesec dana sa onom usb spravicom što ide u punjač
 
Poslednja izmena:
Stavi LOS16.0 clean od LilBlinx-a i uživaj. :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.Vec tri godine sam vlasnica ovog telefona i ne bih ga menjala.Naravno,baterija je krenula da slabi i vreme je da je zamenim.Iz vaseg iskustva,da li kupiti original od 3000 din ili zamensku od 1300?
 
Postavi linkove ka tim baterijama pa da pogledamo. Možda bude interesantno i drugima [emoji846].

Te zamenske nemoj ni da razmatraš. Iz iskustva su jako loše. Ta originalna, ako je zaista originalna, ima odličnu cenu.
 
Uh doslo vreme da se nesto menja posle dve godine :D inace nemam bas mnogo vremena da se mlatim mnogo sa flesovanjima, isprobavanjem raznih romova, kernela ...

Pa pre nego sto flesnem ...

Vidim da pohvalno govorite o Los16 od makedonca, pa sam se odlucio za taj, samo jedno pitanje, vidim da kaze da bi trebalo da se upuca poslednji firmver pa koji preporucujete?

Skin'o neki fw_mido_miui_HMNote4XGlobal_V10.2.3.0.NCFMIXM_e1a82195b6_7.0 Global, valjda nema sa njim nekih kocenja wifi-ja, mreze ...?

Ako imate jos neku preporuku, slobodno ...
 
Taj firmware koristim, nema problema, dobar je.
 
Hvala, flesnuo ovaj Los pa cemo videti kako smo kompatibilni on i ja ...
 
Verovatno najpametnije da se informišeš kod zvaničnog servisera Xiaomi telefona kakvu cenu oni nude čisto da imaš neku perspektivu... tipa ako je kod njih nova baterija 6-7.000 din onda ova od 3.000 teško da nije kinezarski falsifikat :D
 
Bila sam u zvanicnom servisu i rekli su mi da ne rade zamenu baterije,jer nije radjena za evropsko,vec za kinesko trziste.Drugim recima,telefon nije kupljen kod njih, sto jeste tacno,jer pre 3 godine nisu ni imali zvanicnog uvoznika za Srbiju.
 
Tu je samo nemački prodavac, baterija je svakako kineska

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kratkotrajni izlet na pitu se zavrsio :D par romova i zakljucak da na Nugat bolje vozi.

Nista mi se to ne dopada a mozda je i stvar navike.

Nazad na Los 14.1 sa oktobarskim security patch-om ima na xda da se skine.

To mi je pouzdano i sve radilo kako treba.

Sta znam a mozda i nisam u pravu ali uvek mi je delovalo da telefoni najbolje rade na onom sistemu za koji su i napravljeni.
 
@jaffar: Ja sam se navikao na LoS 15.1. Više se ni sećam da je bio malo lošiji od 14.1. Ali zato 2 Pie ROM-a koja sam probao su mi bili neprihvatljivi (kašnjenje notifikacija, random reboots i najiritantnije od svega način na koji funkcioniše [auto]brightness). Jedina pozitivna izmena na Pie iz moje perspektive je što audio player widget u notifikacijama / na lockscreen ima progressbar i možeš da premotavaš kroz pesmu :D
Tako da iako nema više updatova za LoS 15.1 mrzi me da menjam bilo šta i da testiram. Nemam ni vremena a ni volje.

Sa Nougat mi fali najviše ona funkcionalnost za stavljanje minimalnog intervala između 2 zvučne notifikacije od strane jedne aplikacije (= protivotrov za smarače koji šalju po 2 reči na chat-u i izbombarduju te 20x u 40 sekundi).
 
Taj seekbar na Pie rom-ovima je portovan sa Android Q. Pie nema i izbegavam takve rom-ove jer obično imaju buggy QS tiles.

I LOS16.0 ima tu opciju za podešavanje intervala između notifikacija, za svaku zasebnu aplikaciju.

LOS15.1 je malo manje fluidan, potreban mu je veći boost ili dobro utegnut kernel.

LOS16 i LOS14.1 su slični po performansama. :)


Pogledajte prilog 276521
 
Probavao sam zadnja 3 dana pixel experience android 10 rom i mogu reci da je brutalno stabilan, smooth i brz. Jeste da su podešavanja ravna nuli sve ostalo je top. Preporuka ko voli čist sistem bez podešavanja. Bukvalno bez ikakvih podešavanja :)
 
Pretpostavljam da imaš FPC finger [emoji846].
Super da 10 lepo radi. Koliko su stavili swap file, 2mb?
 
Zeznuh se, uzeh mediatek verziju :(
Android 6.0. Ništa od custom ROM-ova.
Nisam ni pitao čoveka na kp, moja greška. Mislio sam da je 4x kineska verzija.
Ali ajde, poslužiće valjda, za ćaleta je.

Danas dok sam ga podešavao i instalirao aplikacije zagrejao se lepo pozadi. I vidi se seckanje u dosta situacija.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
pozdrav odavno pratim temu ali nisam ucestvovao u diskusiji.
imam redmi note 4x
e sad pitanje,skinuo sam miui 11 downloader i preko njega sam preuzeo miui 11 beta.
kako da instaliram.
stable verzija je u mom tel.
 
zip file je u pitanju i nalazi se download rom.
na one tri tackice nemam da biram koji rom hocu
 
Klikni desetak puta na taj logo MIUI 10 kada udjes u deo za update. I pojavice ti se opcija opcija da izaberes ROM.
 
Hvala druze,
Uradio kao sto si rekao.
Samo sam ponovo instalirao to sto sam imao.
Od miui 11 ni traga.
Sve jedno najavili od cetvrtog pocinje update na miui 11.
 
Zdravo drugari. Supruga mi se žali da od pre 10 dana telefon neće da se upali ni na dugme ni na fignerprint. Kada je neko zove preko telefona ekran se redovno upali. Šta bi mogao da bude problem? Sistem je fabrički originalni. Da nije to teme ?
 
Nazad
Vrh Dno