Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Jel neko koristi dual apps?
Hteo bi da na taj način koristim dve različite verzije jedne aplikacije ako je to moguće?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Jesam ja probao kad sam uzeo rn4 i odlicno je radilo probaj nista te ne kosta a mozes i skloniti vrlo brzo istom brzinom kojom se i pravi secund space.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Ne treba second space za dual apps već jednostavno napravi kopiju iste app, ali ja bi da budu različite verzije a ne iste.
Probacu tu drugu app da vežem za drugi play store account

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zdravo svima,

Da li je neko imao sličnu situaciju sa WhatsApp aplikacijom?
U zadnjih recimo nedelju dana mi mnogo jede bateriju kao što se vidi na slikama, ne može dva dana da izgura a dešavalo se da i tri dana ne punim telefon.

Hvala unapred na pomoći.

Screenshot_2018-06-06-15-06-01-518_com.miui.securitycenter.png
Screenshot_2018-06-06-15-06-06-523_com.miui.securitycenter.png

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Obrisi app, reboot i ponovo instaliraj... nesto se zapucala app.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Od skoro imam ovaj telefon, odradio sam juče unlock, twrp, root i ubacio gcam. Kad ono posle 20 min mi stiže notifikacija za 9.5.10.0. Baksuz. Ne planiram da radim update, lepo sam sredio ovaj 9.5.9.0.
Šta je rešenje da mi više ne pokazuje notifikaciju za update u podešavanjima? Da zamrznem ota update preko titanium backup-a, ili nešto drugo?

Sent from my sub-etha-sens-o-matic
 
Poslednja izmena:
Jel neko koristi dual apps?
Hteo bi da na taj način koristim dve različite verzije jedne aplikacije ako je to moguće?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ja imam dupli Viber, dupli Whatsapp već 8 meseci. Nikakvih problema nema. Čak ni ne troši bateriju ništa osetnije.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Skini build.prop editor app sa GP i promeni stavku 6 u build.prop-u... Izbrisi verziju MIUI-ja posle znaka = i tu upisi sta hoces, reboot i to je to.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je to, vise nema notifikacije. [emoji3] Hvala!

Sent from my sub-etha-sens-o-matic
 
Da li ima potrebe da kažem da je kidence bio u pravu?

Uradio sve kako mi je rekao i evo telefon jutros skinut sa punjača i trenutno je na 3.5h SoT i 70% baterije.

Puno hvala na pomoći, opet mogu da punim telefon svaki treći dan [emoji4]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li ima potrebe da kažem da je kidence bio u pravu?

Uradio sve kako mi je rekao i evo telefon jutros skinut sa punjača i trenutno je na 3.5h SoT i 70% baterije.

Puno hvala na pomoći, opet mogu da punim telefon svaki treći dan [emoji4]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
A šta ti je rekao da produžis trajanje baterije?
 
Ja imam dupli Viber, dupli Whatsapp već 8 meseci. Nikakvih problema nema. Čak ni ne troši bateriju ništa osetnije.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ali ja hoću različite verzije iste aplikacije.
Kad instaliram jednu dobijem njenu kopiju, a ja bi dve različite verzije.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sad kapiram. Jedino preko Second Spacea da probaš ali nisam siguran da to može.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne mogu dve razlicite verzije app, dual apps radi klon iste app...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
@robert01 sve zavisi od toga kako ko koristi telefon, ja na primer sam kontrolišem osvetljenje ekrana i smanjim ga što više kada sam u zatvorenom prostoru. Telefon koristi obe kartice, 4G net nikad ne gasim i evo trenutno je oko 7h SoT, 1d 15h na bateriji i 22% ostalo. Ja od kad imam ovaj telefon nikad nisam imao manje od 5h SoT, doduše ne igram igrice na njemu.

@kidence da li si možda probao miui 10 betu? Ako jesi zanima me tvoje mišljenje o istom jer meni deluje jako interesantno.

@bakara kao što reče čovek iznad jedino second space da probaš, nikad nisam koristio tu funkciju, ali bi trebalo da to bude totalno odvojen nalog kao multi user na Windowsu na primer i da možeš da instaliraš totalno druge aplikacije. Ono što ne znam je kako se prebacuješ između njih

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisam probao , ali sam se prijavio za Global betu... Cekam jos koji dan, pa se nadam da cu dobiti tu cast :) ova beta sto ima je CN verzija, nema Google servise... Iskreno ocekujem da bude bolji nego MIUI 9.
Kada realno sagledam, MIUI od verzije 7 opasno napreduje... ocekujem da 10-ka bude jos vise utegnuta. Nadam se da ce 10-ka imati onu foru da uci koje app najcesce i najvise korisis, pa ce iste pokretati jos brze... U sustini, telefon ce uciti navike korisnika i "ponasati" se u skladu sa tim.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nisam probao , ali sam se prijavio za Global betu... Cekam jos koji dan, pa se nadam da cu dobiti tu cast :) ova beta sto ima je CN verzija, nema Google servise... Iskreno ocekujem da bude bolji nego MIUI 9.
Kada realno sagledam, MIUI od verzije 7 opasno napreduje... ocekujem da 10-ka bude jos vise utegnuta. Nadam se da ce 10-ka imati onu foru da uci koje app najcesce i najvise korisis, pa ce iste pokretati jos brze... U sustini, telefon ce uciti navike korisnika i "ponasati" se u skladu sa tim.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Ja cu ipak sacekati modovane custom verzije desetke sa gapps ;) dotle ces ti vec prokljuviti dobre osobine, mane i bagove istog, doduse na Mi Mix 2 ali uglavnom to bi trebalo da se odnosi na sve xiaomi uredjaje. Nacekacu se, znam jer ce devsi ipak cekati global miui 10 da ga srede (mada ima nekih koji rade i sa cn verzijom pa rucno stavljaju gugl)...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa 12-og ide beta i za RN5 sa gapps, tj.Global Beta Dev rom... Xiaomi.eu je na bazi CN rom-ova, a vecina custom na bazi Xiaomi.eu uz odredjene modifikacije.


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Pa 12-og ide beta i za RN5 sa gapps, tj.Global Beta Dev rom... Xiaomi.eu je na bazi CN rom-ova, a vecina custom na bazi Xiaomi.eu uz odredjene modifikacije.


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Super, jedva cekam! Mnogo gotivim Miui, sjajan je interfejs, opcije, ma sve! Ali tako i jedva cekam mokee da se malo razvije i sredi bagove, a onda slede modifikacije UI-ja, pa cu videti koji ce biti daily driver....

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa i sad na miui 9 ima neka opcija AI pre-loading, ta fora da pamti koje app se najvise koriste. Nadamo se da ce 10 biti jos bolja.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ima, ali bi trebalo da bude jos bolja na miui 10.

AI Preload

Since the MIUI 9 update was announced, Xiaomi has focused on improving loading times and general responsiveness of the operating system. The company has announced that it is working to further improve performance using a new feature called AI Preload.

As the name suggests, Xiaomi is going to use artificial intelligence to analyze users’ app usages and preload apps based on its analysis. The company claims that this should reduce app loading times, sometimes to even zero.



Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Mislim da je preterivanje sto se AI pominje na svakom drugom mestu kod svih telefona.

Sto se tog preloadovanja tice, rekao bih da je to vrlo jednostavna statistika na osnovu koje ce "AI" pratiti koje se aplikacije (lupam vremenski period)u zadnjih mesec dana najvise koriste, pa ce ih delom/cele drzati u ram memoriji u zavisnosti od toga koliko memorije je njima potrebno i koliko je memorije slobodno.
 
Kod mene na redmi note 4x ima srpski.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Svi koji imaju verziju MIUI-ja 9.2.x.x imaju srpski jezik cirilica.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno