Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Ne znam zašto se dešava, ako si odradio full wipe i flešovao ROM bez ikakvih dodataka(flešovao sam nano gaps i zadnji Magisk), trebalo bi da radi bez problema.

Ti baš ne voliš vibracije :D
Evo, personalization pa lock screen
Screenshot_Settings_20180215-180039.png
 
Odradio Wipe system, data, dalvik, cache... Gappse nemam. Reinstalirao, neće.
 
Probaj ovako.

Obriši app data, obriši aplikaciju pa isngaliraj opet. Onda ovako - podesiš prvo onu prvu opciju na Nexus 5x. Onda izađeš iz app, izbrišeš je iz recent pa onda ideš i podesiš ostalo (2016 zsl, very high, itd.). Treba da radi. Isti problem sam imao kao ti, isti senzor. Nemoj sva podešavanja odjednom nego ovako sa izlaskom i brisanjem iz recent. Meni uspeva.
 
Fora je što meni app pukne prilikom pokretanja.
72a6f1ef8ecca7cdf2b0d6cdffb6ea10.jpg
 
Izvini, ja sam video Omni i pomislio da je Omnivision senzor (kao moj). Ne znam šta muči Samsung.... Možda novi blobs?
 
LOS 15.1? Ja svako menjanje roma idem factory reset, pa wipe svih stavki, format data, reboot, i onda ubacujem zipove i flešujem redom. Volim tako generalku da napravim iako nema potrebe za svim tim. Možda ti se nešto negde provuklo pa se kosi s nečim tu... Ne znam, stvarno. Jesi prelistao teme na xda? Ako te ne mrzi probaj ovako kako ja radim, ali kažem ne verujem da ima nekog tehničkog osnova i razloga da proradi posle toga.
 
Ja ne radim format data, ali brišem Android folder uvek. Restore radim sa Titanium-om.
 
Na svim zivim romovima mi radila gcam..sony sensor,sa ovim podesavanjima
91cd1bbacd094e9fb00208e28c95fc74.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zna li neko kako da se popravi signal interneta na telefonu (mobilni podaci),ima stekanje dok je na primer na nekoj igrici koja je on line,desava se uvek stekanje,gubitak veze na 1-2 sek,posle se vrati pa opet posle nekih 20sek...U pitanju je problem na MTK modelu,MTS kartica,dva puta menjao za novu koja podrzava 4g signal,medjutim opet isti problemi..
 
To je tako podešeno, RN4 SD je u početku imao taj problem. Do thermal fajlova je, ako se zagreje tokom igranja onda mora da se nekako ohladi, pa modem "slabije radi."
 
Zile znaci nema pomoci u vezi tog problema na MTK verziji?
 
Ja svako menjanje roma idem factory reset, pa wipe svih stavki, format data, reboot, i onda ubacujem zipove i flešujem redom.

Odradio upravo sve ovako i neće kamera na NOS. Probao razne verzije, ista greška "camera keeps stopping". Možda je vezano za nepostojanje Gappsa. Probam sa.
 
Reinstalirao NOS sa Unoff Pico Gapps 8.1 i proradila GCam. Ja Gappse inače ne koristim, ali ajd, neka su. Valjda će se naći rešenje i za to uskoro :)
 
Probaj ovu verziju, video sam da je preporučuju za Samsung senzor

Meni ova super radi, portrait razbija kako izgleda, thx.
Nego, slike telefonom volim da pravim kao landscape, zbog kasnijeg gledanja na tvu. Ali mnogo mi je zgodnije i praktičnije da držim telefon uspravno kada slikam. Postoji li neki mode ili camera app koja to može - znači da drzim telefon uspravno a on snima landscape mode?
 
Postoji li sansa da se na ovom nitrogen os ugasi ovo t2w stalno mi se pali displej sam u dzepu?
 
Vratih se na LOS 14.1. Ne može da mu NOS priđe po fluidnosti. Čeka se off LOS 15.1 pa da se proba.
 
Vratio si LOS sa Franco kernelom ili si ostsvio stock?

Pitam pošto stock odlično radi.
Postoji li sansa da se na ovom nitrogen os ugasi ovo t2w stalno mi se pali displej sam u dzepu?
Pazi, t2w switch ne radi. Možda ima flashable zip na XDA.
 
Stavio Franco odmah, nisam ni probao stock.

Edit: Evo ubacih stock za probu.
 
Poslednja izmena:
Ih bre al si neki čovek. Puštaš mi buvu da razmišljam o prelasku.
 
Izgleda da i dalje nisu sredili led drajvere. Nekome radi, nekome (meni) ne radi. Ima unofficial Franco Kernel koji može to da sredi ali stock Kernel jok.

Takođe vidim da su ubacili u najnoviji build "one finger swipe up gesrure on home screen" (tako nešto). O čemu se radi?
 
Franco Kernel ima stare LED drajvere, a LOS14.1 je podešen da koristi nove :D Bolje ostaviti stock kernel onda :)
 
Ne znam šta je sa tom unofficial verzijom FK, nije Franco ni postavio nego neki random lik (Milan.SIS ili tako nešto) uz dozvolu Franca naravno. Zato je to unofficial, napravljen da sredi led za LOS 14.1.
 
Stavi stock i probaj. Lepo radi. Zaoravo i nema neke razlike. Možda za nijansu Franko fluidniji.
 
A sta se dobija promenom roma? Da li mobilni brze radi, bolje kesira aplikacije,ima bolji ram menadzment,baterija duze traje? Ja sam probao par iz radoznalosti i nisam primetio nikakvo poboljsanje u odnosu na miui, mada ni na jednom nisam bio duze od par dana.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno