Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

Ja sam od subote na Epic ROM-u 6.6.17 i za sad je sve ok.
Ako neko hoće da proba MIUI 8 ovaj Epic ROM je dobar za početak.

70afdbc33495d1441774219630549495.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kakva baterija na rom rom-u? Jel ima nesto zanimljivo , da ne kazem vredno...zbog cega treba preci sa Loxar-a na njega...Mozda bolji MT?

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 Ultra
 
Ma nikakve razlike nema. Samo šminka. Ubacili malo drugačije boje i promenili animacije. Meni se jedino sviđa notification drawer. Jer sad može sve da se spoji u jedan tab.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Znaci sve u svemu, nista vredno...Tako sam i mislio, hvala. :D

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 Ultra
 
Pozdrav svim Redmi korisnicima na forumu!
Ajde da i ja napisem nesto o svom novom redmi note 3 pro koji sam pazario od Vere sa KP. Stigo mi je sa nekim global romom pun nekih nepotrbnih aplikacija koje neke su radile neke pucale... uspesno sam ga fleshovao sa oficijalnim global i sad sam na verziji global stable 7.3.5.0(LHOMIDD) i sve funkcionise pefektno. Dizajn je super, fingerprint scanner me odusevio koliko je brz i precizan. Push notifikacije stizu bez zakasnjenja sto mi je bilo jako bitno jer sam rat vodio na Meizu metalu oko podesavanja isto mi se svidja sto sam se konacno otarasio kineskih aplikacija. Za ove pare Mob je ekstra! Jedina mana za sada je pregrejevanje nisam ocekivao da se SD 650 toliko greje. Kad odigram na primer Need for speed no limits mogu jaja da ispecem na njemu. Jel to normalno ili sam ja ubo neki redmi sa falinkom?
 
Pozdrav svim Redmi korisnicima na forumu!
Ajde da i ja napisem nesto o svom novom redmi note 3 pro koji sam pazario od Vere sa KP. Stigo mi je sa nekim global romom pun nekih nepotrbnih aplikacija koje neke su radile neke pucale... uspesno sam ga fleshovao sa oficijalnim global i sad sam na verziji global stable 7.3.5.0(LHOMIDD) i sve funkcionise pefektno. Dizajn je super, fingerprint scanner me odusevio koliko je brz i precizan. Push notifikacije stizu bez zakasnjenja sto mi je bilo jako bitno jer sam rat vodio na Meizu metalu oko podesavanja isto mi se svidja sto sam se konacno otarasio kineskih aplikacija. Za ove pare Mob je ekstra! Jedina mana za sada je pregrejevanje nisam ocekivao da se SD 650 toliko greje. Kad odigram na primer Need for speed no limits mogu jaja da ispecem na njemu. Jel to normalno ili sam ja ubo neki redmi sa falinkom?
Jedan mali reboot i pregrevanja vise nema, a ako ne daj boze opet ima, kolega Kidence ce da preuzme slucaj
 
Bice da je kod SD verzije izbacivanjem Balanced moda iskljucen i throttling...Ali u igricama koje su graficki zahtevne(gde CPU i GPU rade na skoro max opterecenja)normalno je da se telefon greje.Takodje alu ledja pojacavaju jos vise utisak toplote, mnogo vise nego plastika...Nemoj da me pogresno shvatite, ali po meni telefoni nisu pravljeni za igranje igrica i s' obzirom da su komponente pasivno hladjene, ta toplota mora preko necega da se "prenese" sa cipova, zato se i telefon toliko greje.Problem je kada se greje pri manje zahtevnim funkcijama, ali kao sto je igranje igrica pola sata smatrajte normalnim.

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 Ultra
 
I Meizu Metal koji ima MTK chip se ugrejao pri igranju ali nije bio toliko vruc dok SD 650 moze zimi sobu da mi greje :)
A pri manjim zahtevnjim funkcijama kao sto je surfing i slusanje muzike ne greje se tako jako. Sve u svemu uzivam u svom novom mobu :) Valjda nece da izgori :)))
 
Manje igrica i nema da brines :D

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 Ultra
 
Kako da stavim koji kontakti mogu da me dobiju nesto kao whitelist? A da sve ostale notifikacije budu utisane preko noci mi treba ...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Uključiš DND (do not disturb) I tu imaš podešavanja sigurno za White list, vreme itd.

M2 Note
 
e715d07379802bd49a300ea6a1302dd9.jpg


Ovde stavim u calls/messages from...i koji su mi u favoritima mogu me zvati?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kad smo vec kod do not disturb, ima li neka aplikacija da ne mogu da te zovu sa skrivenog broja, kao sto ima blocklist, ali da spreci i skrivene?
 
Nisam probao, ali znam da ima... :D
Kada otvoris Security app, ides u gornji desni cosak, tapnes na kruzic, onda Blocklist i tu podesavas sta hoces...uploadfromtaptalk1466506866375.jpg

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 Ultra
 
Poslednja izmena:
Pa probaj i ostale stavke...iskreno nisam nikada testirao ovo jel mi nije trebalo, ali se nikada ne zna kada moze da zatreba... :D

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 Ultra
 
Kako da namestim da mi ikonice za notifikacije izlaze na levom delu status bar-a? Ovako kad dobijem neku novu poruku, pišu mi tri tačke kraj wifi-ja (valjda zbog toga što ne može sve da stane, a tu su još samo oznaka za mrežu (bez imena) i baterija) i ne mogu da znam koja je notifikacija u pitanju sve dok ne spustim status bar...
 
To bi i mene zanimalo, meni stoje 3 tacke i kad imam samo jednu notifikaciju..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jel vam upaljena opcija show notification icons u settings->notification...?!

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 Ultra
 
Baterija na miui 8
f73a0f2254956d8b1d11f10c1c328b62.jpg
5470d14fbc8922892b3f117bf2748fd3.jpg
df2b9e0cb33ad43e284b6024af1e9c3a.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kako vama traje ta baterija ?? Meni nema sanse 5 sati...imam 4 meila, sve mreze...itd..osvetljenje na max auto...nov tel 2 nedelje...

I jos jedno pitanje kako da grouos organizujem da izbacim sve meilove u groups osim onoga sto koristim...a on mi je na kraju liste?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jel vam upaljena opcija show notification icons u settings->notification...?!

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 Ultra
Lol... koji kraljevi, uopste nisam ocekivao da mora da se ukljucuje ta opcija u podesavanjima. Sad bi trebalo da prikazuje.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
@Marezz

MIUI rules :D

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 Ultra
 
To je to, radi Kidence, hvala :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nema na cemu i drugi put :D

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 Ultra
 
Koju tastaturu koristite? Svidja mi se google, ali nema smajlije, ili ja ne umem da ih upalim da se vide. Moram ovu chinese pinyin da koristim, a ne svidja mi se uopste. I opet pitanje za ikonice, jel mogu da budu normalne, a ne da budu u ovom kao okviru. Takve su i na home screenu, a i gore u notification bar-u
 
Pojasni malo to za ikonice, ja ne razumem o kakvom okviru pricas. Okaci SS ako mozes.A sto se tice GK, ima smajlice, samo ih treba aktivirati u Settings-Additional settings-Language&input, pa Google keyboard-Advanced i tu upalis stavku kao na slici...Kada to aktiviras u GK, tapnes dugme u levom uglu sa smajlicem i nakon toga se posle Space dugmeta pojavi dugme sa smajlicima i tu izaberes koji hoces :D

uploadfromtaptalk1466568122657.jpg

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 Ultra
 
@Kidence, verovatno misli na ove okvire na ikonicama koje sam obelezio
Y84eoaGh.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno