Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

Ja skinuo sa sajta, ubacio u mob i updatovao! Nista posebno se nije promenio telefon u odnosu na 5.1.1. Hvala bogu da su konacno stavili da kad sharujete nesto, izbaci prvo aplikacije koje se najvise koriste :banana:
 
I ja nisam primetio neku "vidljivu" promenu posle update-a osim jedne neprijatne, bar po meni.
Na sim1 slotu imam karticu na kojoj nemam internet i koja mi služi samo za pozive, dok mi je sim2 i za pozive i za internet. Posle update-a mi telefon uvek sim1 slot stavlja na 3G i imam samo probleme. 3G signal je loš i non-stop mi gubi mrežu, više mi troši bateriju a za onaj slot za koji ne koristite internet nemate mogućnost da birate "preferred network".
Problem sam rešio tako što sam ušao u neki testni "skriveni" meni i podesio only GSM na sim1 slot ali posle svakog restarta telefona mora ponovo da se podesi.
 
Ja sam jako zadovoljan što sada i na sekundarnoj kartici (za razgovor samo) ima i 3G.
Sa druge strane, slažem se da bi bilo najbolje da postoji opcija da se odabere vrsta mreže i za tu karticu, pa kako kome odgovara tako i da podesi.
 
Meni instagram nece da radi na mobile data, samo na wi fi-ju dok sam. Ovaj problem mi se javio mozda pre dve nedelje i mislio sam da ce da ga resi update, ali nije. Jel zna neko o cemu se radi. Odjednom je prestao da radi, nista nisam cackao. Ustvari jesam skoro vratio u podesavanjima instagrama da mi normalno trosi megabajte, a ne da stedi kao sto mi je bilo dok sam imao 500mb jer nema sanse da izdrzi ni nedelju dana
 
Obrises u APN-u proxy server ako si na MTS, reboot fona i probaj onda.

Sent from my Redmi 4 prime
 
I ja imam problem sa potrošnjom mnogo brzo troši...
Da li ima neka fora da se smanji

Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Je l izašao neki update za RR rom N zbog krešovanja kamere i tako nekih gluposti??
 
Ne radi mi notifications light iako je ukljucen. Kad prikljucim punjac gori mi zeleno svetlo, ali za notifikacije nece. Ni youtube nece da mi radi na mobile network, samo na wi fi. Moracu factory reset da uradim
 
Instaliraj aplikaciju led manager pa probaj. Pre toga isključi u podešavanjima led notifikacije.
 
Zdravo, ima li nekog ko bi mogao da mi pomogne? Žensko sam :) Kupila bih Xiaomi redmi note 3 PRO, a zatim bih da ga rutujem, ali ne umem to sama. Da li neko od vas to radi i za one koji ne znaju?
I još jedno pitanjce, kupila bih taj tel preko KP. Kako da proverim da li je ok, šta da gledam kad kupujem? Vidim ovde se spominju neki kuvani ROMovi itd...?
Hvaaalaaaa :)
 
Nađi post #1808 , sve je detaljno objašnjeno. Ili kod Kidence-ta u potpisu link. 99% na kp ima taj kuvani rom, ali se flešuje global za 10 minuta, ništa strašno. Moja preporuka za Veru iz Subotice.
 
Hvala ti puno na odgovoru, ali ja to ne znam, tj. ne smem sama da uradim. Evo sad sam gledala, španska sela. Ponešto i razumem ali nemam osnove, eto, nisam npr. znala da je to flešovanje koje se pominje u tom postu u stvari rootovanje...Nešto bih zeznula sigurno. Ali znam da je mnogo bolji tel kad ga rutuješ :). Ovaj koji sad koristim je rutovan (bivši mi ga je uradio). Računam vi ovde se skoro svi super razumete u to, pa eto, mislila sam ako ima neko time bavi, kako da kažem, profesionalno, da mi uradi, naravno za naknadu.
 
Jel možete da ostavite link gde imaju proverene futrole za note 3 pro jer kod nas nemaju dobre da se kupe

Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Upravo mi je stigao update na 8.1.1.0. Da li da prelazim na taj, je l radi kako valja ili ima nekih bagova? 8.0.6.0. mi radi savrseno

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da da I da. Stigao 8.1 odnosno Android 6.0.1 za sada radi fino.
 
Uzeo sam nillkin sparkle i kada sam pokusao da stavim na telefon ne pase. Duzi telefon od futrole a nije special edition nego obicni note 3 pro. U cemu je fazon? Ni one obicne sugave silikonske ne mogu normalno da se stave.
 
Poslednja izmena:
Pa ti imas onda SE... Ajde okaci SS iz About phone...

Sent from my Redmi 4 prime
 
Tvoj fon je SE...
MHRMIDI je oznaka rom-a za SE, za obican RN3 pro je MHOMIDI.

Sent from my Redmi 4 prime
 
Ne pise nigde SE.
Na tvojoj kutiji sve pise na Engleskom, dok na RN3 pro obicnom pise na Kineskom...
Tvoj se vodi kao EU model.

Sent from my Redmi 4 prime
 
Znaci SE je internacionalna verzija, bzvz. Nego jel ima negde ikakve futrole za ovaj model?
 
Tako je..
Ima na Aliju... Kod nas tesko da ces naci...mada i na Aliju je izbor ogranicen...

Sent from my Redmi 4 prime
 
Jel ti to prodao neko od strucnjaka sa KP fon? Kako volim kada napisu Global rom, OTA update..sve full... A ono kuvani kinez... ;)


Sent from my Redmi 4 prime
 
Da, i moj se reklamirao kao Global, nije imao kineske aplikacije, ali je bio kuvan.

Sent from Redmi Note 3 Pro
 
Nazad
Vrh Dno