Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

Citao sam na ovom i xda forumu o uticaju google backup aplikacije na trajanje baterije kao i preporuka da se iskljuci jer doata trosi bateriju. Kakva su vasa iskustva i preporuke
 
Izvinjavam se što ulećem kao totalni padobranac. Nisam do sada imao android telefon, koristio sam iphone pa sad lumiu drugar mi nudi redmi note 2 korišćen par meseci za 100e. Da ne bih čitao 200 starana u temi jel može neko samo da napiše kakvog je telefon kvaliteta da li ima nekih mana na koje treba da obratim pažnju prilikom kupovine? I da li predstavalja dobro rešenje za prvi android telefon?
 
Ako je sve ispravno,za te pare nemas bolji android trenutno :)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Umrla mi 3 piksela. Nemam pojma kako se to desilo al primetio sam sinoc. Najviše se primecuje dok se tel pali na tamnoj pozadini, pri max osvetljenju a najvise mi bode oci dok gledam seriju. Definitivno nije bilo ranije.
 
Preporuka za one koji koriste CM based ROM, instalirajte A better Cam.
 
Pokusao sam juce da stavim auto brightness i telefon mi smanji osvetljenje na samo 10 posto jedva se vidi. Da li ppstoji neka kalibracija senzora jer je ovako neupotrebljivo.
 
Ljudi koja su vama podesavanja za internet, meni na telenorovoj kartici bilo da je 4g ili 3g ne prelazi 3mb download na sred Terazija u centru i to je tako vec dugo...
 
Obriši proxy iz podešavanja apna
 
Odlicna aplikacija lux aitobrightness mozete sami da pravite podesavanja osvetljenja prema vasoj zelji
 
Da li vam se desava da nesto slikate,a kasnije kad trazite u albumu slike nema?
 
To se desava na raznim telefonima...
Aplikacija za kameru zabode i ne snimi sliku u galeriju, resenje je restart.

Cim skljocnes baci pogled u cosak da li se pojavio preview u galeriji.
 
Drugari pozdrav !

Pre nekoliko dana mi je stigao telefon , prosto sam odusevljen sta se dobije za 150 $

Medjutim muci me to sto mi je tastatura na engleskom , i automatski mi ispravlja reci kada pisem poruke . Zna li neko kako to da iskljucim , ili eventualno jos bolja solucija kako da podesim Srpsku tastaturu ? Ili da eventualno skinem neku aplikaciju za to ?

Usput zanima me i kako se radi skreen shot
 
Screen shot imas kad spustis padajuci meni, odozgo,samo kliknes.

Sto se tice slika, vidim u uglu da je uslikano, posle kad trazim nema :/
 
Proveri u podesavanjima gde ti cuva slike pa ih trazi tamo pise ti putanja
 
Da li je neko kupovao ovaj telefon kod Vere iz Subotice ?
Xiaomi Redmi Note 2 Prime (32gb) - 155e
Slabija verzija 145e
 
Pa ne moze da 2 slike slikane u razmaku od pola min cuva u jednom folderu a trecu u nekom petom,zar ne?
 
Ja sam uzeo preko KupujemProdajem od te zene , zove se Vera koliko se secam ,telefon radi bez ikakvih problema ,sve je proteklo OK
 
Ako koristis MIUI kad udjes u galeriju moras da odes na Albums i tamo nadjes Screenshot galeriju.

A meni pade tel, napukla staklena folija i sad kad sam je skinuo tek vidim koliko je ovaj ekran dobar.
 
šta misliš, jel sačuvala ta staklena folija ekran od pucanja?
 
Poslednja izmena:
Naravno. Pao mi je sa pola m visine, kako sam ustao, direktno na plocice. Bas na ekran. Napukla je po dijagonali celom sirinom. Ekranu nista ne fali.
 
Pa tempred glass je tome i namenjen, da pukne on umesto ekrana, i folija mnogo pomaze, samo da se izbegne direktan kontakt ekrana sa cvrstom podlogom.

Meni je pukla ona maska sa tempred glass staklom pozadi, bas se raspukla, telefonu nista, a bas je zveknuo.
 
Koji je trenutno najbolji CM based ROM, dakle najstabilniji, da je baterija ok i da je brz?
 
Koliko ti moze SoT na taj ROM?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
MIUI 8 izgleda lepo na RN2. 21 min Viber video poziv, otislo 5%. Mislim da je odlicno. Ima mao bugova ali ne uticu na svakodnevno koriscenje tel. Tako da dobro su krenuli sa novom verzijom.
 
Nazad
Vrh Dno