Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

Vlasnik sam telefona 3 meseca,nisam imao nikakvih problema stigao mi je sa 5.10.22 i odlicno je radio sve do danas,pogledao sam telefon pokusao da ga kao i uvek probudim i nije islo.Telefon reaguje na pover tipku tako sto zavibrira i osvetli ekran kada pustim pover on se ponovo ugasi molim za pomoc

Ljudi najbanalniji problem ispraznio mi bateriju is nekog razloga Posle pola dana obicno traje sigurno ceo Dan pod opterecenjem.Ukljucio Sam ga na punjac i phono of je save ok
 
Rokni mu neki noviji miui ili ovako nesto http://www.vafin-dev.ru/cm_en.html
Nisam video Resurrection Rom za RN2 ? Na G620s radi ko blesav :)

p.s. ima ovaj [ROM][cm12.1] Ressurection Remix REDMI NOTE 2 / PRIME ali nije uradjen valjano koliko vidim
 
Poslednja izmena:
Ako moze link gde si ga porucila,jer cu i ja morati neke fleke mi se pojavile..
 
Ja porucila pre mesec dana....
Da li je moguce da kamera radi na dnevnom svetlu standardno a nocu zamuceno, menjala sam ekran?
 
Global rom kad je instaliran lepo radio, posle najnovijeg update poceo da se greje, gubio wifi baterija traje upola manje. Morao sam ponovo da flesujem na originalni rom sa kojim mnogo bolje radi
 
global rom
V7.2.3.0.LHMMIDA
si updateovao
V7.3.2.0.LHMCNDD
kinskim stable romom???

Zasto
 
Bio je 7.2.2.0 LHMMIDA a update 7.3.1.0. LHMMIDA I taj udate mi je zeznuo telefon
 
... a update 7.3.1.0. LHMMIDA

gde si nasao taj update???
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=54760

i meni je program ponudio 7.3.2 ali kinesku preko globalne sto naravno nisam dozvolio !!! 7.3.2 ili .1 nema u verziji LHMMIDA sem ako nije unoficiale :D



This is last MIUI 7 version..!


May.27th - 6.5.26 will be our last update for MIUI 7 Weekly ROM
June.1st - MIUI 8 China Alpha/ Experimental ROM Release
June.3rd to Jun.16th - MIUI 7 ROM weekly update will be suspended

June.17th - MIUI 8 Weekly ROM will be officially released.
Supported devices:
Mi 2/ Mi 2S/ Mi 3/ Mi 4/ Mi 4C/ Mi 4S/ Mi 5/ Mi Max/ Redmi series/ Redmi Note series/ Mi Note series

https://xiaomi.eu/community/threads/6-5-26-last-miui-7.31811/
 
Poslednja izmena:
Eo mene opet posle krace pauze.
Jel ima neko beli back cover (zadnja maska/poklopac) na prodaju? Imalo toga gomila na KP al sad ne mogu da nadjem a ne narucuje mi se samo poklopac cak iz kine .-.
 
Da znas da beli hoce da potamni, pozuti na onim delovima koji nisu pokriveni silikonskom ili plastixnom maskom.

Da li sinhronizujete slike i ostàlo na mi cloud-u?
Popunih vec 5gb
 
Evo vec mesec dana od kako koristim Freedcam, i ne vracam se na def. kamera app... Do sada sam morao da slikam RAW iz engineering mode pa da radim raw u dng konverziju na PC, ali dev je uspeo da iskoristi API tako da je moguce slikati RAW iz same app i odmah snima u DNG formatu, sto znaci i mogucnost obrade na samom telefonu uz pomoc Snapseed ili Photoshop. Veliki plus ove app je sto su fokus point i exposure point su odvojeni, i za sada je moguce kontrolisati ISO, ali postoje beta verzije (na github) gde dev radi na tome da omoguci i manuelni fokus (koji za sada radi odlicno) i shutter speed.

Moja preporuka svima koji imaju MIUI ROM(app ne radi na CM) i zele da izvuku maksimum od ovog jako dobrog Samsung senzora, nazalost Xiaomi to nije uspeo...
 
Da znas da beli hoce da potamni, pozuti na onim delovima koji nisu pokriveni silikonskom ili plastixnom maskom.

Da li sinhronizujete slike i ostàlo na mi cloud-u?
Popunih vec 5gb

Pa zbog toga i hoću da kupim zamenski poklopac jer ovaj moj pozuteo. Ne koristim maske a svidja mi se kako izgleda beli
 
Od kad mi je pukao ekran ja sam moj zabarikadirala u futrolu sa preklopom

Ako budem uzimala poklopac uzecu sivi,za promenu.

Nego ja na 6.5.5. Opet imam problem da ne pronalazi wi fi mreze posle par puta paljenja i gasenja wi fija
 
Pokusao sam da rutujem note 2 verzija rom MIUI GLOBAL STABLE 7.2.2.0 LHMMIDA. Skinuo sam twrp287.zip i superus aplikaciju. Promenio sam naziv twrp u update.zip usao u mi recovery pa na instal zip i oznacio sam taj fajl koji sam kopirao u rut interne memorije , nakon par sekundi izlazi poruka da nije prosla verifikacija fajla i da nije moguca instalacija. Citao sam dosta postova o tome i pratio postupak ali nije uspeo. Ako neko ima resenje bio bih zahvalan, negde sam citao da na novijim verzijama roma to ne radi
 
Ne radi, i ja sam gubio vreme oko toga

Jedino sto je meni radilo je da instaliras twrp preko adb komandi i posle ubacis supersu.

Za buduce korisnike je najlakse da odmah kada dobiju telefon preko apdejtera ubace onaj EU rom, i posle preko twrp flesuju sta hoce drugo, a nikako ne koristiti njihov apdejter jer ce onda morati ponovo da se ubacuje twrp.

Jbga mozda sam konfuzno malo napisao :)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Uspeo sam prateci uputstva da rurtujem telefon a sta dalje. Kako da deinstaliram aplikacije koje mi ne trebaju sistemske , da omogucim upis na sd karticu i ostale mogucnosti . Hvala na odgovoru
 
Nazad
Vrh Dno