Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

Abdejtovao sam miui7 6.3.31 , automatski kao i svake nedelje kada izbace novu verziju i sad imam jakoo veliki problem sa baterijom..Baterija se bukvalno ludacki trosi kao da to nije isti telefon..Koja je verzija najbolja ako ima veze sa tim? :)
Da li ima neko mozda da zna gde u srbiji ima da se kupi ili ako vamo neko prodaje mat foliju za ekran jer mi se ove maste a to ne volim :)
 
Abdejtovao sam miui7 6.3.31 , automatski kao i svake nedelje kada izbace novu verziju i sad imam jakoo veliki problem sa baterijom..Baterija se bukvalno ludacki trosi kao da to nije isti telefon..Koja je verzija najbolja ako ima veze sa tim? :)
Da li ima neko mozda da zna gde u srbiji ima da se kupi ili ako vamo neko prodaje mat foliju za ekran jer mi se ove maste a to ne volim :)

Moras da sacekas 2 ili 3 ciklusa da se sredi ...
 
Znaci bolje ovi sa xiaomi sajta(6.4.21) Jos jedno pitanje oni zahtijevaju TWRP recovery ili moze preko updatera da se uradi flash?
 
Koliko znam integrisan ti je TWRP recovery od nekog roma cini mi se iz februara. Samo puknes install preko updatera, dobices i rom i TWRP.
 
Ja sam azurirala na najnoviji, sto sam izbaci i sad nece da trazi wi fi mreze, moram da restartujem telefon...:/
 
Na 6.4.21 nema problema sa wi fi-jem. Makar kod mene. Probaj da obrises kes iz recovery-ja.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Inace igram se sa flyme-om malo na nasem RN2. Interesantno izgleda.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Imas 6.4.21 na xiaomi eu. Radi super. Dobra baterija, kamera, fluidan...

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam pre par dana preko apdejtera miui_HMNote2Global_V7.2.3.0.LHMMIDA
sacuvao mi je sve aplikacije, ali mi je obrisao twrp i vratio stock recovery, takodje aplikacija strava vise ne radi kako treba.

jel ovaj rom ima neki problem sa gps-om?

Ovo meni nikako ne radi posao, bolji mi je bio onaj kineski stock rom posto mi gps lociranje svakodnevno treba radi pracenja trekinga.


dal ima smisla da ubacim xiaomi.eu_multi_hermes_6.4.28_v7-5.0, on koliko sam razumeo dolazi rutovan i postavlja twrp, ako neko moze ovo da potvrdi?

Ako ga opet flesnem preko apdejtera hoce li sacuvati sve aplikacije?
 
Poslednja izmena:
Xiaomi.eu nece da moze preko update app. Ja furam odavno 7.2.3.0 i nemam nikakvih problema sa GPS.

Ako zelis .eu verziju moras da prvo nabacis TWRP, pa tek onda da ga flashujes, ili da uradis flash sa SPflashtool.
 
Mozda je to zato sto nisam radio wipe cache i dalvik jer sam hteo da sacuvam app.
GPS je uvek radio perfect, sad nesto brljavi.
Ako zelis .eu verziju moras da prvo nabacis TWRP, pa tek onda da ga flashujes, ili da uradis flash sa SPflashtool.
Znaci ovo nije tacno?

Koliko znam integrisan ti je TWRP recovery od nekog roma cini mi se iz februara. Samo puknes install preko updatera, dobices i rom i TWRP.
 
Poslednja izmena:
Ja sam presao sa xiaomi.eu ROM na Global 7.1.3.0 flashovan sa Spflashtool, pa sam uradio update preko update app na 7.2.3.0 kad me obavestio.

To sto je @vach napisao, to je bilo tacno do decembra/januara? Nisam siguran za tacan datum/mesec kada je Xiaomi uveo "signature" na svoje ROMove, tako da je od tada nemoguce uraditi update/upgrade iz update app/xiaomi recovery/miflashtool sa ROMom koji nije potpisan od strane Xiaomi.
 
U pravu si ne prolazi preko apdejtera, mora izgleda preko twrp, a to ce onda i da pobrise aplikacije sto mi se sada ne radi.

Nemam pojma kako da resim problem sa stravom :(
 
A kakav imas problem, ne pronalazi uopste GPS? Zadrzi GPS ikonu iz notifikacija, izaberi High accuracy, vidi usput da li Strava ima dozvolu da koristi GPS u opciji Location access ili probaj da je nadjes iz Security app pa Permissions.
 
pronalazi GPS ali brljavi, danas mi na ruti od 100km zabelezio svega 0.8km i ukljucio auto pauzu (nije registrovao kretanje)
Posle toga sam ga opet ukljucio jer znam da brljavi i snimio 8.5km i opet se ukljucila auto pauza jer valjda opet nije registrovao kretanje.

100km danas nije zabelezio, juce 30, prekljuce 70...da popizdis, ovo se nije desavalo sa kineskim romom.

Izvadim ga iz dzepa u voznji i vidim da stoji nula (a gps lock imam u 5sek), ne meri nista, a probao sam i da iskljucim auto pauzu isto ne registruje kretanje.

Stravu sam zakljucao da ne bi ubijao proces, a ovo high accuracy je isto podeseno i stoji high battery use

Imas li jos neku ideju?
 
Poslednja izmena:
Hm, idi settings/additional settings/battery&performance/manage apps battery usage/choose apps pa nadjes Stravu, pa ides custom pa pod background location da stavis Allow.

Jer to sto si opisao mi izgleda kao da je problem sa podesavanjima stednje baterije.
 
Ima logike ovo manage batterry usage, tu je ostavljeno po defaultu da gasi proces.
Katastrofa, ovaj android 5 na svakom telefonu ubija sve pozadinske procese, znaci nije dovoljno da zakljucas aplikaciju, on joj opet ugasi GPS i data konekciju posebno.

Ostaje jos da testiram da li ovo resava problem.
 
Poslednja izmena:
Aplikacija za logovanje treninga.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Cisto da potkrepim tvrdnje. Nasao sam tacan rom od kad je TWRP integrisan. 6.2.25. Ide copy paste:

Big change in installation process of our ROMs (Must read it, otherwise you will cry on forum here and we will dont care):
- Xiaomi forced us to generate own keys for signing ROMs if we want continue to use their OTA service (again calling it "security improvement"). That means, our ROMs will not be possible to install via MiRecovery anymore (even on old devices like Mi2 or Redmi 1S) but only via TWRP/CWM...
- Our ROMs now contains TWRP which will install it automatically and overwrite your MiRecovery (If you still use it)
- For manual TWRP installation, we made a flashable ZIPs here so just install it via Updater up like any other update zip... (if it will fail, just unzip it and flash via Flashify app)
- Version 6.2.25 still can be installed via MiRecovery but it will overwrite it to TWRP
- Next versions will require TWRP for all devices

Ukoliko sam sve dobro razumeo, ti sa svakim romom posle 6.2.25 uvek dobijes i TWRP. I ne samo to, nego se sam instalira, a tako je i meni bilo kad sam prelazio sa prethodnog. Samo sam puko rom preko i TWRP je bio tu.
Pozdrav!
 
Cisto da potkrepim tvrdnje. Nasao sam tacan rom od kad je TWRP integrisan. 6.2.25. Ide copy paste:

Big change in installation process of our ROMs (Must read it, otherwise you will cry on forum here and we will dont care):
- Xiaomi forced us to generate own keys for signing ROMs if we want continue to use their OTA service (again calling it "security improvement"). That means, our ROMs will not be possible to install via MiRecovery anymore (even on old devices like Mi2 or Redmi 1S) but only via TWRP/CWM...
- Our ROMs now contains TWRP which will install it automatically and overwrite your MiRecovery (If you still use it)
- For manual TWRP installation, we made a flashable ZIPs here so just install it via Updater up like any other update zip... (if it will fail, just unzip it and flash via Flashify app)
- Version 6.2.25 still can be installed via MiRecovery but it will overwrite it to TWRP
- Next versions will require TWRP for all devices

Ukoliko sam sve dobro razumeo, ti sa svakim romom posle 6.2.25 uvek dobijes i TWRP. I ne samo to, nego se sam instalira, a tako je i meni bilo kad sam prelazio sa prethodnog. Samo sam puko rom preko i TWRP je bio tu.
Pozdrav!

Ocigledno da ne znas engleski (koristi google translate za podebljan citat u tvom postu)... Ja nigde nisam rekao da TWRP ne ide uz Xiaomi.eu ROM, vec da vise nije moguce uraditi update/upgrade putem Update app/Xiaomi recovery/miflashtool, da citiram sebe:

To sto je @vach napisao, to je bilo tacno do decembra/januara? Nisam siguran za tacan datum/mesec kada je Xiaomi uveo "signature" na svoje ROMove, tako da je od tada nemoguce uraditi update/upgrade iz update app/xiaomi recovery/miflashtool sa ROMom koji nije potpisan od strane Xiaomi.

Tako da ponovim jos jednom, flashovanje xiaomi.eu ROMa je moguce samo sa TWRP (koji se veoma lako ubacuje) ili preko SPFlashtool.
 
Mislim da mi je engleski sasvim ok. Ne pricam o drugom, nego o trecem redu. Automatski pukne TWRP cim pokrenes rom preko updatera. Meni je tako radilo u svakom slucaju...
 
Napisao ja gore da sam sinoc probao i nece preko apdejtera.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Pu, mozda je to jer imas global koliko sam skontao? Ja sam samo uradio upgrade sa prethodnog weekly roma... Nemam pojma sad.
 
Ima logike.
Sa kineskog roma bi verovatno proslo, ali sa global jok.
Znaci obojica ste verovatno u pravu.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Mislim da mi je engleski sasvim ok. Ne pricam o drugom, nego o trecem redu. Automatski pukne TWRP cim pokrenes rom preko updatera. Meni je tako radilo u svakom slucaju...

Ok, onda ti ne ide srpski. Molim te citiraj me gde sam ja izjavio da TWRP ne ide uz Xiaomi.eu... Kao sto sam rekao, upravu si, to je tako moglo (update na Xiaomi.eu preko Update app tj. iz Xiaomi recovery) pre nekoliko meseci, i vise ne moze, mislim nema sta da ja lazem ili obmanjujem nekoga, uzmi pa probaj ako ne zelis da verujes mojim recima.


@bakara, jel resio onaj moj savet problem ili i dalje zeza? Da prijavljujemo bug? :)
 
ne znam koja je aplikacija strava alo dali si joj u Security>Permissions>Autostart cekirao opciuju auto starta????

PS
nije dovoljno da samo zakljucas aplikaciju!!! tj posle ovoga za tim i nema potrebe bar kod mene
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno