Šta je novo?

Xiaomi Redmi 9A - Mali problem

miskoruzic

Zapažen
Učlanjen(a)
13.06.2022
Poruke
59
Poena
20
Imam već godinu dana mobilni telefon ''Xiaomi Redmi 9A'', i uglavnom sam zadovoljan njegovim performansama, za moje potrebe ovo je sasvim dovoljan telefon, doduše ima jedna stvar koja me najviše nervira kod njega a to je da mi se često u toku razgovora displej povremeno na par sekundi pali i gasi i onda u momentu kada je ekran upaljen ja slučajno obrazom tj licem dodirnem neku od funkcija, najčešće dodirnem blokadu zvuka ili sam prekid razgovora. Gledao sam u raznim opcijama za podešavanje telefona kao i u opcijama za displej da li postoji varijanta da se ekran uopšte ne uključuje tokom samog razgovora i nisam uspeo da nađem takvu opciju. Da li neko zna rešenje za ovaj moj mali problem? Unapred hvala na odgovoru.
 
To se desava zato sto nema pravi proximity sensor vec "virtualni". Cest problem kod Xiaomi telefona.
Prvo probaj restart telefona.
Na ovom linku imas kako da rekalibrises senzor:


Kao poslednja opcija - factory reset telefona

Kao workarround moze sledece: kada se javis na poziv, klikni dugme za sakljucavanje pa onda prinesi telefon na uho.
 
Kao test mozes probati sledece:
Stani ispred ogledala sa telefonom. Neka te neko pozove ili uzmi jos jedan tel. ako imas pri ruci i pozovi se. Na Redmiju prihvati poziv i neposredno pre nego sto ga skoz prislonis blizu uha/lica pogledaj u ogledaio da li se ekran gasi
 
Kao test mozes probati sledece:
Stani ispred ogledala sa telefonom. Neka te neko pozove ili uzmi jos jedan tel. ako imas pri ruci i pozovi se. Na Redmiju prihvati poziv i neposredno pre nego sto ga skoz prislonis blizu uha/lica pogledaj u ogledaio da li se ekran gasi
Hvala puno na ovim savetima.
 
Radi li opcija power tastera za gašenje ekrana pri razgovoru?
 
Pa kada se javiš ili nekoga pozoveš, pritisneš taster power i on ugasi ekran.
 
Pa kada se javiš ili nekoga pozoveš, pritisneš taster power i on ugasi ekran.
Probao sam i izgleda da ovo prolazi, obavio sam kratki poziv, odmah ugasio ekran preko power tastera i mislim da mi se tokom razgovora nijednom nije upalio ekran sve do onog trenutka kada sam prekinuo razgovor. Znači kada sam prekinuo razgovor tada mi se samo na kretko uključio ekran. Neznam kako se do sada nisam setio ove proste varijante. Druže, hvala tebi puno na ovom meni vrlo korisnom savetu, bukvalno sam mesecima pizdeo, neznajući kako da rešim ovaj mali problem. Hvala puno još jednom! Veliki pozdrav!
 
Ima li neki kompatibilni i stabilan rom za Xiaomi Redmi 9a sa https xiaomi[dot]eu ? koji je ubrzan i očišćen od reklama? gledam na tom forumu ne mogu da nađem
 
Koliko znam oni za Mediatek ne rade romove.
Ima nešto na
 
Za ovaj telefon bi bilo bolje da radi na adnroid go , nego na klasičnom
 
Nazad
Vrh Dno