Šta je novo?

Xiaomi Redmi 8

Alvaro

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
13.06.2019
Poruke
211
Poena
19
xiaomi-redmi-8-2.jpg






-6,22 IPS ekran 720x1520 19:9 , Gorilla Glass 5

-splash resistant

-Snapdragon 439

-4GB Ram, 64GB Rom, micro SD up to 512GB

-android 9, MIUI 9

-12mpx camera f1.8 , 2mpx depth senzor, 1080p video , 8mpx selfie cam

-3,5 mm audio jack

-wifeless FM Radio( no wired headphones required)

-5000 mAh baterry with 18W fast charging

-price: 100 eur


Za te pare sta ces bolje.


info:https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_8-9800.php
 
I za Redmi 7 pose da je miui 9 pa ima 10.
 
Telefon za stariju generaciju koja ne koristi mnogo opcija pravi. Ili za neki sekundarni telefon gde je potrebno da baterija baš dugo traje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ovo više dođe kao neki naslednik redmi 7a, slabiji procesor ima od redmi 7 (632 vs 439).

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Btw ima imx363 kamera senzor koji se koristi u mi8, poco kao i pixel3
 
Naslednik Redmi 7A, to je to.
 
Sve razumem ali tu rezoluciju u danasnje vreme ne razumem
 
Ne vidim temu za 8A, pa ću napisati ovde. Ne bi bilo loše da modovi izmene naslov pa da se ova tema odnosi i na taj telefon kad su već gotovo isti.

Još tužnije je što je 8A uvećan za čitavih centimetar u dužini i pola centimetra u širini u odnosu na 7A:

Redmi 7A 146.3 x 70.4 x 9.6 mm
Redmi 8A 156.5 x 75.4 x 9.4 mm

I 20ak grama u težini. Osoba koja bi želela nešto manji i lakši telefon više nema šta da traži među poslednjim xiaomi modelima.

Zna li neko da li xiaomi po defaultu omogućava camera2api i u ovim budget telefonima (8A/8)?
 
Treba da je omogucen camera2api po default. Na redmi 7a jeste i sa gcam 3.1/3.2 razvaljuje kako slika (imx 486 f2.2). Kod redmi 8a izgleda da kao i kod redmi 7a je x86 android verzija (verovatmo zbog 2gb rama su tako uradili, jer tako free ima ~1.1gb), s toga bice problema sa custom romovima (jednostavno ih nema, samo gsi koji baguju), i gcam 5,6,7 nece raditi nikako (za mene nebitno kad imaju solidne verzije 3.1 i 3.2). Redmi 8 vec bi trebao da ima x64 android.
Kod redmi 8a i verovatno redmi 8 koristi se imx 363 f1.9 kao kod mi8 light i poco f1, tako da mozete priblizno pretpostaviti kako slika sa gcam.
 
Kod redmi 8 kamera je ipak imx486 f1.75 (kao na mi a2). Ekran tianma.
Screenshot_2019-10-13-21-56-10-551_com.huaqin.factory.png
 
Poslednja izmena:
Treba da je omogucen camera2api po default. Na redmi 7a jeste i sa gcam 3.1/3.2 razvaljuje kako slika (imx 486 f2.2). Kod redmi 8a izgleda da kao i kod redmi 7a je x86 android verzija (verovatmo zbog 2gb rama su tako uradili, jer tako free ima ~1.1gb), s toga bice problema sa custom romovima (jednostavno ih nema, samo gsi koji baguju), i gcam 5,6,7 nece raditi nikako (za mene nebitno kad imaju solidne verzije 3.1 i 3.2). Redmi 8 vec bi trebao da ima x64 android.
Kod redmi 8a i verovatno redmi 8 koristi se imx 363 f1.9 kao kod mi8 light i poco f1, tako da mozete priblizno pretpostaviti kako slika sa gcam.

Imas možda link za 7A gcam?

Meni stvarno neverovatno da bar 8A nisu napravili da bude kompaktniji telefon, više neće ni biti telefona ispod 6 incha.
 
Ima li da se kupi, koja mu je cena?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@Gulftown, https://yadi.sk/d/5YrX4A9NTHxwow ovde ima 3 verzije. Mogu se instalirati sve odjednom - ne smetaju jedna drugoj - kod mene na rn4x los 15.1 bez gapps su instalirane sve 3. Ne zahtevaju gapps (cak ni microg). Trebaju sve da rade i na 48mp senzorima (samo sto daju 12mp) - 3.1 v39 je proverena na rn7. Boje su fantasticne.
3.1 by SerJo87 - idealna verzija za pocetnike/ljude daleke od it, podesavanja nema, ali radi hdr+ i na front kameri na rn4x i r7a - provereno. Moja majka slika sa njom na redmi 7a i ne zali se.
3.1 v39 (by xenius9) - dosta podesavanja, moja preporuka za estetsku fotografiju (malo koja gc moze da joj pridje), ne radi hdr+ na front kameri
3.2 v0.4 (by xenius9) - dosta podesavanja (cak i za focus), vrlo slicna gore navedenoj 3.1, ima siri Dynamic Range, ali nesto slabija slika, radi hdr+ na front kameri (potrebno podesiti balck level za front na 64), za razliku od svih 3.1 radi i lens blur - idealna kao univerzalna kamera za sve prilike
Kod ver 3.1 i 3.2 by xenius9 prilikom prvog pokretanja neophodno je prebaciti se na video i uci u podesavanja, nakon toga ce se aplikacija restartovati i proradi ce foto. Jos je potrebno zaci u podesavanja i denoise parameters podesiti na default (na auto ne radi kako treba), pozeljno podesiti u exposure settings ogranicenje correction exposure (1/10 je kod stock gcam) - ako pregazi limit senzora nece da slika, iz ostalih podesavanja licno ja gasim frame sharpness, hdr+ 15 frames za 3.1 i 19 frames za 3.2 (osetno utice na sliku kod 3 verzija gcam, znatno smanjuje noise), tone mapping za 3.1 - tone curve 3 (samo malo izvlaci senku u odnosu na google i nista ne kvari uz put - barem nisam primetio), za 3.2 po ukusu - custom je mnogo svetla (jace vuce senke od tone curve 2 kod 3.1), obavezno ostaviti nexus 5 model (na nexus 6 noci ce biti mnogo vise crvenih i plavih zvezda :D)
I naravno gasi se flash light (ne radi kako treba) i pali se hdr+ (na hdr auto moze da izbacuje, a i gcam bez hdr+ nije gcam)
Ako bude pitanja - moze u pm
 
Hvala puno! Staviću joj tu koja ne mora da se podešava. :)
 
Pozdrav,
Da li telefon podrzava 4G+?
Hvala unapred.

Samo 4G mi pise kada upalim podatke, a na drugom telefonu pokazuje 4G+

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
460d8f09aafd2e8de195c2c47c163ca8.jpg
 
Poslednja izmena:
Kupio sam ovaj telefon za kevu super je sluzi i za njene potrebe je sasvim dovoljan,imam samo jednu zamerku ne telefon jako ali jakoo se sporo puni (probao sam i sa mojim punjacem) sve lepo pise brzo punjenje ali jednostavno bas sporo ide,jel ima neko slican problem ?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ima u mts na akciji nekoj 1999 dinara. Neograničeni pozivi/sms i duplo vise gb(12gb mislim) i još neke pogodnosti.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Uzeo sam pre nedelju dana preko MTS uz Omorika1 paket, puni se sasvim solidno.
Svakog četvrtog - petog dana.
 
Danas mi je stiglo obavestenje. Kako se desetka pokazala na Redmi 8? Da li azurirati ili ne?Screenshot_2020-08-17-18-43-35-298_com.android.updater.jpg

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno