Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Jedno pitanje, posto planiram da predjem na xiaomi...sta je toliko lose u miui-u?
Meni se svidja kako izgleda(a to moze i da se promeni launcherima), vidim radi stabilno i brzo...sta je onda u pitanju kad ga skoro niko ne voli?
 
Ne znam iskreno. Miui je meni makar 2 puta bolji od Samsunga tw.
Što je najgore skoro i radi 2 puta bolje.
 
Meni je miui najbolji a koristio sam sence, tw, xperia launcher...

MIUI je po default-u vrlo agresivan i neophodno je izvršiti podešavanje prvog dana i to je to. Posle radi ekstra.

Imao sam Redmi Note 3 Pro skoro dve godine bez jednog bug-a, cura ima Redmi Note 4X nijedanput nije zabagovao, ja imam redmi 5 plus i za dva meseca ga resetujem samo kad dođe update. Bez ijednog force closa-a.

Ljudi koji pljuju MIUI samo ne znaju da ga podese ili ih mrzi da izgube jedan sat vremena pri kupovini.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Da, skontao sam da je agresivan sto se tice multitaskinga, ali sam video da to moze koliko toliko da se sredi...ja imam lg g3, i upalim 3 aplikacije i kada idem iz jedne u drugu, ova se odmah skoro resetuje...tako da koliko god miui bio agresivan, nije kao ovaj lg android... :D

Ostalo koliko vidim radi super...ok, ima bloatware, ali svi ga imaju, osim stock androida...a i to moze koliko toliko da se resi...ima dosta podesavanjai raznih stvarcica koje su kul...tako da stvarno ne vidim sto ga ljudi toliko pljuju... :)
 
Ma dovoljno je što ima najbolji app lock od svih android skinova. Kada sam video rešenja na tw i Htc zgrozio sam se.

Multitasking nije toliko los realno gledano. Ali 4gb je potrebno svakako
 
MIUI Oreo sa 6gb radi MT kao stock..lagano 30-ak app drzi u RAM-u na Mix-u :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Moze jedno iskreno pitanje a sto si kupovao pored toliko besplatnih app za android posebno jedne odredjenje app?

A zasto da ne kupi? izvinjavam se, ali morao sam da pitam...jasni su mi likovi koji nece da kupe aplikaciju, ali mi nikako nisu jasni likovi koji se cude kada neko drugi kupi aplikaciju...
 
A zasto da ne kupi? izvinjavam se, ali morao sam da pitam...jasni su mi likovi koji nece da kupe aplikaciju, ali mi nikako nisu jasni likovi koji se cude kada neko drugi kupi aplikaciju...
Nije meni problem sto je on kupio ali kad se uzme u obzir gde mi zivimo i kolike su nam plate...... Nije isto imati platu od 2500 do 3000 € i platiti nesto 50€ i ziveti ovde i imati platu 200 do 300 € i platiti to isto 50 €.
Nisam ja mislio nista lose svojim pitanjem. Ja imam troje dece kuci pa mi je draze tih 50 € potrositi na njih troje i recimo imati Igo navigaciju i mape koje kasne pola godine ali su dzaba.

PS
I da nisam se cudio nego samo pitao.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Hajde vi koji hvalite MIUI...

Kako da podesim da ikone i ceo notification bar bude širi, krupniji ? Mislite da je veličina sata dovoljno velika za 5.99" ekran ?

Moram li da ga rutujem i ?

Kako da namestim za aplikaciju vremenske prognoze koju koristim da mi ne stoji glupa ikonica nego temperatura kao što bih želeo ?

Na Lock Screen u nemam obaveštenja na koje bih kliknuo i direktno ušao u Viber itd. Namestio sam da imam, znam gde je.

Flešujem telefone od prvog Galaxy ja a ne znam da namestim da mi MIUI ne ubija aplikacije i...

I upravo mi zvuk notifikacija nije onaj koji je namešten nego onaj sa kime je došao telefon.

Ne mogu da skinem ni jednu temu, Error 4000...

Novi namestim dupli klik da ugasi ekran i posle par sati opet neće.

Itd, itd... Ne mogu da se setim svega što mi smeta.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja imam troje dece kuci pa mi je draze tih 50 € potrositi na njih troje i recimo imati Igo navigaciju i mape koje kasne pola godine ali su dzaba.

Zamisli sad obratnu situaciju. Posao koji radis, posteno odradis, a tebe neko ne plati jednu dnevnicu ili dve (50e), pa isto tako kaze bolje je da dam nekome u porodici (izvedem zenu na veceru primer) nego da plati tebe koji si odradio posao i potrosio svoje vreme.

Ne bi ti smetalo to?
 
Zamisli sad obratnu situaciju. Posao koji radis, posteno odradis, a tebe neko ne plati jednu dnevnicu ili dve (50e), pa isto tako kaze bolje je da dam nekome u porodici (izvedem zenu na veceru primer) nego da plati tebe koji si odradio posao i potrosio svoje vreme.

Ne bi ti smetalo to?
Pa ako cemo tako mozemo do besvesti..... Mislim da smo se razumeli.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Na Lock Screen u nemam obaveštenja na koje bih kliknuo i direktno ušao u Viber itd. Namestio sam da imam, znam gde je.

Flešujem telefone od prvog Galaxy ja a ne znam da namestim da mi MIUI ne ubija aplikacije i...

I upravo mi zvuk notifikacija nije onaj koji je namešten nego onaj sa kime je došao telefon.

Ne mogu da skinem ni jednu temu, Error 4000...



Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk


1. Mislim da ne moze ako je telefon zakljucan bilo kojim tipom zakljucavanja osim prevlacenjem prsta tj bez bilo kakve sifre otiska prsta i lozinke
2. Ako hoces da ti miui ne ubija aplikacije pokreni je pa izadji i onda stisni meni "taster" (mislim da je to u originalu) da dobijes prethodne aplikacije i povuci na dole da je zakljucas i nikad je miui nece ubiti
1 slika.
Jos jedna opcija da ti miui ne ubija aplikaciju je
Setimgs/battery/menage apps batery usage/choose app/ i odaberes aplikaciju recimo tapatalk i stavis joj no restrictions
3. Ne znam kako si odabrao zvuk anotifikacije ali ides na setings/sound&vibration/ default notification sound
Time bi trebalo da promenis miui podesavanja za notifikacije. Ako zelis za svaku aplikaciju posebno mislim da ne moram i to da objasnjavam.
4. Da li imas otvoren nalog miui?
Ako imas probaj u podesavanjima za instalirane aplikacije da nadjes app theme i da obrises podatke mozda ti ti pomogne.
76b4aa19dd1d725397ca5911632620fc.jpg


Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala. Probao sve već. Četvrti mi Xiaomi. Ovaj me najviše zeza. Ne zaključavam telefon. Probao rename MIUI foldera. Zaključavam sve bitne aplikacije. Itd itd... :)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Dajte neke tips&tricks za nas nubare, barem dok ne otključamo bootloader. Inače, večeras mi stigao 9.5.3.0.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Eno kukaju kako im nestala app za teme. Kako je senzor za prst usporio... ..... ........

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Meni sada neće ni ovaj novi update od 500+ Mb da skine, stoji na 0%, definitivno se zeznuolo nešto čim ne mogu da skinem ni teme ni ovaj update.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi. Trenutno imam Nexus 5x. Razmisljam šta uzeti nakon što crkne.

Razmišljao sam o Redmi Note 4x, Redmi 5 / 5+ i A1. Šta biste preporučili od ova četiri modela? Da li 5 / 5+ imaju neke česte fabričke greške kao npr. Note 4x sa mrtvim pikselima?

Korstio bih sledeći telefon 2-3 godine, pa bih u skladu sa tim želeo da napravim najbolji izbor.
 
Pozdrav ljudi. Trenutno imam Nexus 5x. Razmisljam šta uzeti nakon što crkne.

Razmišljao sam o Redmi Note 4x, Redmi 5 / 5+ i A1. Šta biste preporučili od ova četiri modela? Da li 5 / 5+ imaju neke česte fabričke greške kao npr. Note 4x sa mrtvim pikselima?

Korstio bih sledeći telefon 2-3 godine, pa bih u skladu sa tim želeo da napravim najbolji izbor.
Sta ti je vazno. Baterija i pouzdanost? Kamere? Performanse? Za sta najvise koristis telefon?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Sačekaj Note 5 pro ako stari telefon još nije crkao.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
@profee

Definitivno performanse i pouzdanost. Nikada do sada nisam imao telefon sa dobrom baterijom, tako da bi i dobra baterija bila pravo osveženje. Najviše bih ga koristio za surfovanje. Najmanje za igrice i fotkanje/snimanje.
 
Poslednja izmena:
@sasa95

Posle nexus 5x nekako je logicno da uzmes a1

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@profee

Definitivno performanse i pouzdanost. Nikada do sada nisam imao telefon sa dobrom baterijom, tako da bi i dobra baterija bila pravo osveženje. Najviše bih ga koristio za surfovanje. Najmanje za igrice i fotkanje/snimanje.
Onda preskoci MI A1, i sacekaj Redmi note 5. Nov, brz a stedljiv procesor, i velika baterija. Imam redmi 5 plus, na cijem 'kosturu' se zasniva rn5, i mogu ti reci da deluje napravljen kao tenk. Sad drzim u ruci i bratovljev nexus 5x, koji je preminuo zbog famoznog problema sa lose lemljenim cipom, i nexus izgleda kao igracka kad se poredi sa xiaomijem. Doduse, treba da znas da je xiaomi poprilicno tezi uredjaj, i posto je tanji i 'klizav' zbog metala, pa ga je lako ispustiti racunaj i da ces morati da ga nosis u futroli.

Sto se softvera tice, ako ti ne bude odgovarao MIUI, imaces gomilu vanila androida preko custom romova. Ja sad koristim AOSPExtended i prezadovoljan sam.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Posle najnovijeg update-a na 9.5.3.0, vise mi ne radi IGO, ostalo za sada radi OK.

Meni se ovo desilo jednom prilikom na Redmi Note 3 Pro, posle apdejta nekim čudom sve iz Igo foldera bilo je obrisano.
 
Onda preskoci MI A1, i sacekaj Redmi note 5. Nov, brz a stedljiv procesor, i velika baterija. Imam redmi 5 plus, na cijem 'kosturu' se zasniva rn5, i mogu ti reci da deluje napravljen kao tenk. Sad drzim u ruci i bratovljev nexus 5x, koji je preminuo zbog famoznog problema sa lose lemljenim cipom, i nexus izgleda kao igracka kad se poredi sa xiaomijem. Doduse, treba da znas da je xiaomi poprilicno tezi uredjaj, i posto je tanji i 'klizav' zbog metala, pa ga je lako ispustiti racunaj i da ces morati da ga nosis u futroli.

Sto se softvera tice, ako ti ne bude odgovarao MIUI, imaces gomilu vanila androida preko custom romova. Ja sad koristim AOSPExtended i prezadovoljan sam.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Misliš da sačekam Pro varijantu? Kada li će se on pojaviti kod nas?
 
Poslednja izmena:
Meni se ovo desilo jednom prilikom na Redmi Note 3 Pro, posle apdejta nekim čudom sve iz Igo foldera bilo je obrisano.

Da, samo sto meni nije nista obrisano. Deinstaliran, obrisan save folder i ponovo instaliran. Jednostavno, nece da se ucita, kresuje tel. na par sekundi.
 
Da li je neko povezivao redmi 5+ sa tv-om ? Vidim da ne podrzava mhl kablove,da nije neko uspeo sa microusb na hdmi ?

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno