Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Ovaj poslednji update mi ubija bateriju. Mjau im pas mater. Punio ga pre 30 min, skinuo i u standby pojede 10%.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Probaj restart. Možda se neka aplikacija zaglavila
 
Ovaj poslednji update mi ubija bateriju. Mjau im pas mater. Punio ga pre 30 min, skinuo i u standby pojede 10%.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Isto, baš je primetna razlika u trajanju baterije.



Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Koja je verzija u pitanju, da znamo da ne radimo update ?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pa valjda zadnja zvanična....

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Ovaj poslednji zvanični Oreo. Mada nisam resetovao fon, nije mi do kraja nedelje PC pri ruci da sve detaljno bekapujem.

Posle toga ću videti kako se ponaša.
e77d4e6c578dd5bae57cde31fff40400.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ne znam da li sam nešto dirao...nešto mi zatamnilo gornju traku (bar)
Slika 1 pre neki dan...slika 2 malopre ..
41117e5a5a7c2731a5c309974988b97e.jpg
e1a7b85c3b6798925751c6bc97c3732e.jpg


Redmi 5 Plus
Koji ti to rom koristiš?
Inace mi je baterija ok, nisam primetio nekih problema. Mada ja jesam flesovao iz pocetka jer sam se vratio sa bete, ali i brat koristi i nije mi nista rekao

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imas ovo vpn i korisnici ja to nemam u settings tako izbaceno napolje, pa zato pitam

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Imas ovo vpn i korisnici ja to nemam u settings tako izbaceno napolje, pa zato pitam

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Ne znam koja fora,evo sad gledam,neman ni ja više 'korisnici'...a VPN možda ima veze zbog ubacivanja Adaguard....
Nemam pojma...
Radio sam format...jer nisam mogao da rešim ono sivo zatamnjenje gore na Bar-u...
Sad je sve opet normalno....

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
e90bfb150c2a1fef5d94e1f3065b7a8a.jpg
 
Da li jos neko ima ovaj problem?

@Kidence
Ima li leka ovome?
3d390585ee370cf8c3d7584e4074cb66.jpg
0ec323046f9974a756b6a2254a36e6be.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Zamena ekrana. "Popustio " lepak

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Ako je u garanciji. Ako nije, vozi bez brige dalje. Pregrejao se jednog trenutka i malo lepak promenio boju, ništa strašno samo smeta. I bode oči a i za dalju prodaju. A neko i ne vidi i ne smeta mu. [emoji6]

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Kakve su sanse da uvaze garanciju ako je otkljucan butloader i instaliran ovaj orange fox recovery?Juce kod druga crkao izgleda charging port,ostalo malo crnog na onom prikljucku od punjaca i zasmrdilo.Tel radio normalno dok je bilo baterije samo sto nece da puni tako da ga vise ne moze upaliti.
 
Ako ne može da se upali onda ne mogu ni da vide šta je na njemu instalirano?
 
Imas i mrtvih pixela izgleda na slici gore!

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Zgodan program za proveru Displeja...
Displej Tester
d854ecfb405175364dce457206c5e0d5.jpg


Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Imam 5 plus 4/64 verzija dva dana i za sada sam zadovoljan nakon prelaska sa rn3 pro ( rr rom ). U pitanju je stock sa 9.5.1.2 verzijom. Ponudio mi je 9.6.4 verz. Ima par nekih stvari koji mi smetaju a za koje mozda imate resenja:
1. Status bar, sve ikonice i sva obavestenja su sivise sitna. Jel ima neko resenje za povecanje bez ubacivanja drugih tema?
2. GPS signal je izgubljen me na svakih 2 min snajka u IGO obavestava, dok trazenje signala mi prijavljuje na svakih 10 sek. Jer moguce da ne moze da odrzi vezu sa satelitima toliko dugo?
3. Citac otiska prska ponekad ne reaguje. Nece ni da zavibrira ni da otkljuca telefon, nego moram preko sifre
4. Jako neprecizna stock tastatura, ili su moji prsti cevapi. Ne mogu 3 reci da otkucam a da ne pogresim.
5. Moze li se podesiti jacina dolazecih notifikacija? U podesavanjima vidim samo za zvono, alarm i reprodukciju medija.


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Imam 1 problem,naime kada pustam muziku preko bluetooth-a nakon odredjenog vremena(oca 5min) prestaje da pusta muziku dok ne tapnem po ekranu

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Imam 1 problem,naime kada pustam muziku preko bluetooth-a nakon odredjenog vremena(oca 5min) prestaje da pusta muziku dok ne tapnem po ekranu

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Idi u ram menadžer, tamo gde su ti sve otvorene aplikacije, povuci aplikaciju muzika malo na dole da se zaključa u memoriji i ne bi trebalo da se gasi. Meni je se isto dešavalo sa dizerom. Samo sam imala opciju u bezbednosti da je stavim da se auto pokreće. E sad ta sistemska aplikacija muzike ne može da se ubaci u auto pokretanje ako sam dobro videla.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ne vredi ,i sa auto pokretanjem mi prestanem sve dok ne tapnem po ekranu, inace u pitanju je apk radio Srbija

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
A da probaš Settings > Battery > Choose apps > No restrictions za aplikaciju koju hoćeš da ne gasi.

Ostavi Allow autostart za nju uključen, plus je zaključaj u RAM.

Inače, nakon deset dana od Oreo ažuriranja i jednog fabričkog reseta, potvrđujem da kod mene sa istim načinom upotrebe baterija drži barem 20 do 25 procenata lošije od stare 7.1.2 verzije, sa 8+ sati na 6+ sati SOT.

I u stendbaju se nekako brže prazni. Kada god uzmem fon u ruke, manji procenat baterije me dočeka.
 
Poslednja izmena:
Stiže miui 10, valjda će biti bolja baterija.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Slobodno flešujte beta 10 verziju, radi dobro koliko i stable devetka.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ova poslednja verzija je posle dugo vremena ponovo ok. Moze opusteno da se koristi. Pre toga 2-3 apdejta su bila uzasna

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Neće skoro. Sada njima ide onaj praznik. Ovi što su dobili dobili. Idući tek posle, sredina ili kraj oktobra

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno