Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Ja koliko sam čitao da su svi ovi klipovi za ubrzanje fake ustvari.
 
@Ica87 Ne znam zasto ti toliko sam OS arci bateriju, kod mene to ide do 10-ak %, evo posle duze vreme sam proverio i sada je 13% i mislim da je to maximalno do sada. Nisam primetio da baterija nesto krace drzi nego inace...

Pitanje za ostale forumase - da li je neko skoro dobio neki update? Za MIUI 13/Android 12 je jos uvek rano za nas telefon i to me cudi jer sam malocas imao prijavljeni update, ali kada odem na check for updates opciju, tada nije vise dostupan. To mi se desilo zadnja 2 puta i nakon par dana je zaista bio update.

Mislim da smo ispucali sve patch-eve sto se tice MIUI 12.5. i moguce da je sistem skroz zabagovao...
 
Upucao sam mu ArrowOS, koliko je telefon fludiniji samo. Kao drugi telefon u ruke da sam uzeo.
 
Kako si namestio ArrowOS? Nisam se nikada ovime bavio do sada pane bih da zeznem nesto.
 
Otključao BL, flešovao TWRP, boot u twrp, fleš roma i gapps, format data, reboot to system.
 
@Ica87 Ne znam zasto ti toliko sam OS arci bateriju, kod mene to ide do 10-ak %, evo posle duze vreme sam proverio i sada je 13% i mislim da je to maximalno do sada. Nisam primetio da baterija nesto krace drzi nego inace...

Pitanje za ostale forumase - da li je neko skoro dobio neki update? Za MIUI 13/Android 12 je jos uvek rano za nas telefon i to me cudi jer sam malocas imao prijavljeni update, ali kada odem na check for updates opciju, tada nije vise dostupan. To mi se desilo zadnja 2 puta i nakon par dana je zaista bio update.

Mislim da smo ispucali sve patch-eve sto se tice MIUI 12.5. i moguce da je sistem skroz zabagovao...


Stigao je juče MIUI 12.5.7. Bukvalno samo martovski security patch. Ne primećujem nikakve promene u fluidnosti i trajanju baterije.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-04-27-16-04-32-719_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-04-27-16-04-32-719_com.android.settings.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 18
  • Screenshot_2022-04-27-16-04-38-939_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2022-04-27-16-04-38-939_com.android.updater.jpg
    25.9 KB · Pregleda: 18
Za sada zvanicno necemo dobiti MIUI 13.5 update:


Ali, ova lista deluje nekompletna, jer recimo na njoj nije ni Redmi Note 10S koji bi morao da dobije MIUI 13.5 jer je relativno "mlad" telefon.

Mi jos MIUI 13 /Android 12 nismo dobili, kakav crni MIUI 13.5 🤓? Pominjem ga samo zato sto ce ladno vratiti u njemu neke stvari koje su izbacili u 12.5 i 13, ali koga zanimaju feature-i uvek to moze da nadje online.

Sto se MIUI 13/Androida 12 tice, za nas telefon je ocekivano da dobijemo ovo cudo u 3. kvartalu, znaci od jula do septembra, ali to su sve špekulacije i iskreno meni se uopste ne zuri sa tim, nego me Google redovno targetira ovom vestima 😉. Trenutno se kazu za nas telefon testira najpre cist Android 12, pa ce tek posle biti neka verzija MIUI 13 bazirana na Androidu 12, tj. ono sto cemo dobiti definitivno do kraja godine.

Posto se MIUI podrska poklapa sa zakonskom saobraznošću kod nas (2 godine), cim ona zvanicno istekne, zdravlje Boze verujem da ce vecina ljudi koja zadrzi ovaj telefon da proba custom ROM-ove i ubedjen sam da ce telefoni prodisati sa njima, manje sistemakih aplikacija i servisa koji guse, bez reklama, mnoge stvari bolje optimizovane itd.

Ako ima forumasa koji prate vesti o nasem telefonu i custom ROM-ovima na Telegram kanalima, neka podele svoja saznanja ovde, da ne instaliravamo svi Telegram samo za te potrebe, iako mene sve vise ljudi napinje da predjem na nju, jer kazu da je daleko bolji Chat od Viber-a, Messenger-a, WhatsApp-a...
 
@m_antic87 kakve reklame na X3 NFC? 🤔
Kako kakve? Pa i pored toga sto sam sve zivo iskljicio povremeno me opali interstitial kada recimo Cleaner app zavrsi svoj posao, native reklame umetnite u sadrzaj ekrana takodje u okviru sistemakih apps. Fora je sto iako sve u podesavanjima iskljucis, uvek opali po koja reklama, a ako znas fix za to, budi slobodan da podelis to sa nama 😉.

Ali, da to nije custom ROM fazon, vec ovo official dok imamo garancije tipa do kraja godine...
 
@m_antic87 ja iskusno isključim net kad treba da pokrenem neku od tih aplikacija 😁
ne pamtim kad sam koristio Cleaner poslednji put, iskreno
 
@m_antic87 ja iskusno isključim net kad treba da pokrenem neku od tih aplikacija 😁
ne pamtim kad sam koristio Cleaner poslednji put, iskreno
Jasno, ali Cleaner sam samo pomenuo kao primer jer recimo ja ga jednom dnevno pokrenem. Cak i da ispratis ovo recimo i iskljucis sve reklame u okviru svake od fabrickih apps koje dolaze sa MIUI-jem to ti nije garancija da reklama nece biti:


Extra sto tebi iskljucivanje neta zavrsava posao, ali ja koristim solidno ove fabricke app i onda mi se ne isplati sa iskljucujem net svako malo. Ali, dobro si ukazao u svakom slucaju na jedan od nacina da se ovo zaobidje, pa kome odgovara...

U svakom slucaju, garancija vecini korisnika traje do kraja ove ili tipa polovine sledece godine, a posto cenim da ce dobar deo nas zadrzati ovaj telefon zbog dobrih performansi i nakon toga, pravo resenje je neki cist custom ROM koji ce preporoditi telefon 😉
 
Kakve veze ima sto je telefon u garanciji, cepi neki custom i da te Bog vidi, batali mucenje sa Miui. A ako se nesto i nedaj Boze desi, samo vratis miui zakljucas Bl i miran si...
 
Kad je izasao ovaj model, Poco je obecao dve godine android nadogradnji i tri godine sigurnosnih nadogradnji. Tako da bi trebali da dobijemo jos android 12, a sam interfejs zavisi od MIui-ja. Pre ovog telefona sam imao Mi A2 sa cistim androidom, koji je jos funkcionalan, i deluje mi agilniji nego Poco X3 NFC, iako ima slabiji procesor.
Nisam nikad flesovao Rom, to sam radio samo na racunaru(Windows, Linux), al' mislim da bih bio sposoban za tako nesto, gledajuci tutorijale na YouTube. Ako se odlucim na takav korak, to bi bio neki slican izvornom androidu, Pixel Expirence, Arow Os...Zanima me, koje su prednosti i mane takvih Os-a u medjusobnom odnosu, kakve aplikacije kamere dolaze sa njima, imaju li opcije dualnih aplikacija i da li postoji neki Rom koji se apdejtuje OTA, sa novim zakrpama kao MIUI?
 
@m_antic87 ja iskusno isključim net kad treba da pokrenem neku od tih aplikacija 😁
ne pamtim kad sam koristio Cleaner poslednji put, iskreno

Jasno, ali Cleaner sam samo pomenuo kao primer jer recimo ja ga jednom dnevno pokrenem. Cak i da ispratis ovo recimo i iskljucis sve reklame u okviru svake od fabrickih apps koje dolaze sa MIUI-jem to ti nije garancija da reklama nece biti:


Extra sto tebi iskljucivanje neta zavrsava posao, ali ja koristim solidno ove fabricke app i onda mi se ne isplati sa iskljucujem net svako malo. Ali, dobro si ukazao u svakom slucaju na jedan od nacina da se ovo zaobidje, pa kome odgovara...

U svakom slucaju, garancija vecini korisnika traje do kraja ove ili tipa polovine sledece godine, a posto cenim da ce dobar deo nas zadrzati ovaj telefon zbog dobrih performansi i nakon toga, pravo resenje je neki cist custom ROM koji ce preporoditi telefon 😉
I ja koristim default cleaner npr, imam precicu na početnom za quick boost/clean i mahinalno je pokrećem.
Nema veze dal su mobilni podaci uključeni il isključeni, reklame se pojavljuju po zavrsetku ciscenja.

Ono sto je zanimljivo je da jedno vreme 100% tih reklama nije bilo (vrv od samog početka kad sam prvi put uzeo telefon i isključio), tj. kada kazes da ne zelis da ih vidis zaista ih nisi video.
Onda su predpostavljam nakon nekog update-a počele da se prikazuju, i nema fore da se izbegnu.

Opet, nije da mi nesto smetaju, ali brt, kakva politika i ponasanje... 😀🙄
 
Meni ne izbacuje reklame... Jel ste probali da podesite dns? Meni je podesen na adguard pa mozda zbog toga ne izbacuje reklame...
 
Neverovatno je da pored silnih updajtova google kalendaraa nikako da ubace nase praznike :(
 
to veze nema sa Poco i MIUI. to se može podesiti na samom Google Calendar-u (ja podesih preko računara)
 
Ma znam nego imam poco x3 nfc pa sam zbog toga ovde napisao. Kako da podesim?
 
Za kalendar je kriv google. Dok nisu zeznuli sa jednim od prethodnih apdejta sve je bilo u redu. Sad ne moze da se podese nasi praznici da budu na srpskom. Takodje se u isto vreme vide i katolicki, jevrejski i muslimsnski praz. Pisao sam im vise puta ali ih ne zanima da poprave.
 
Kakve veze ima sto je telefon u garanciji, cepi neki custom i da te Bog vidi, batali mucenje sa Miui. A ako se nesto i nedaj Boze desi, samo vratis miui zakljucas Bl i miran si...
Problem je što instalacijom custom ROMa prestaju da rade banking aplikacije, pa i neke druge. Znam da ima nekih workaround-a ali ne znam rade li još uvek, svakako je mučenje razmišljati hoće li ti raditi npr. Intesa Mobi i hoće li prestati da radi posle nekog update-a aplikacije ili sistema. Meni je ovo jako bitna stvar, nekom drugom sigurno nije.
 
Pozdrav, da li postoji neko rešenje za ovaj telefon, kada žena priča, sagovornik kao da mi je u sobi toliko se čuje iz telefona iako je ton smanjen skoro do kraja, poludeću 😃
 
Problem je što instalacijom custom ROMa prestaju da rade banking aplikacije, pa i neke druge. Znam da ima nekih workaround-a ali ne znam rade li još uvek, svakako je mučenje razmišljati hoće li ti raditi npr. Intesa Mobi i hoće li prestati da radi posle nekog update-a aplikacije ili sistema. Meni je ovo jako bitna stvar, nekom drugom sigurno nije.
Ima stvar koja se flešuje i rade banking aplikacije bez problema.
 
Problem je što instalacijom custom ROMa prestaju da rade banking aplikacije, pa i neke druge. Znam da ima nekih workaround-a ali ne znam rade li još uvek, svakako je mučenje razmišljati hoće li ti raditi npr. Intesa Mobi i hoće li prestati da radi posle nekog update-a aplikacije ili sistema. Meni je ovo jako bitna stvar, nekom drugom sigurno nije.
Nikad nisam imao problem sa tim a koristio sam vecinu banking aplikacija.... Iskreno intezinu nisam... A i iz iskustva u okruzenju, posto svima koje znam da koriste Xiaomi, forsiram da koriste custom romove (jer se tako dobija onaj cuveni odlican odnos cene i kvaliteta) niko se nije zalio na taj problem...
 
Pozdrav, da li postoji neko rešenje za ovaj telefon, kada žena priča, sagovornik kao da mi je u sobi toliko se čuje iz telefona iako je ton smanjen skoro do kraja, poludeću 😃
Probaj ove savete, narcito drugi. Msm da ima efekta, ali time prakticno gubis stereo zvuk.

Ja sam probao ali davno i ne secam se. Ali da je ogromna mana - jeste.

Licno sam na kraju samo poceo da smanjujem zvuk do granice prihvatljivosti za svaki poziv, zavisno od okruzenja.
 
Eto nove liste da neće dobiti A13 .Hhahaha a A12 još nije stigla.Baš su brzi.Doćiće kad ode na prodaju mob.taman 2 god
 
A13 se uopšte nije očekivao za X3 NFC. ispraviće me neko ako grešim
 
Nazad
Vrh Dno