Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Poolmaker

Nenadmašan
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poruke
11,663
Poena
2,245
Stiže globalno a za cenu i ostalo je još rano, verovatno tu negde sa konkurencijom (OnePlus Nord).
https://m.gsmarena.com/a_new_xiaomi_poco_phone_incoming_with_120hz_oled_display-amp-44838.php
ebf59a981ea090fc3ba71850a8c7626f.jpg
 
Zanimljivo. Puni se ovaj segment do 500e.
Cenim da će biti kao i Nord, 450e

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja ocekujem max do 400e, sve preko je preblizu F2 Pro.
Takodje i Realme izlazi sa X7 i X7 Pro.
 
U pravu si ali teško. Razlika između flagship modela i jeftinijih telefona i jeste u tom OIS. Neverovatno je da jedan LG G2 iz 2013 ima OIS a nemaju modeli iz 2020-te.

Generalno gledano, danas razlika između nekog midrangera i nekog flagshipa je skoro nikakava osim u nekim sitnicama koje definitivno ne opravdavaju razliku od par stotina evra u ceni. Npr. uzeo sam ćerki RN9P. Taj fon ima apsolutno sve što treba. Dodatno, da je izvorni Pocophone imao OIS, da li bi iko kupio neki bolji telefon.
 
Poslednja izmena:
Očekivano. Čim se Nord iznedrio bilo je jasno da će Xiaomi reagovati odmah sutra i staviti u plan novi telefon.

Malo sumnjam da će biti bolji izbor od Norda, bar iz mog ugla. Prvenstveno iz razloga što očekujem neki 6.6"+ ekran i generalno gromadu od telefona koji bi samom formom izgubio ravnopravnost pored Norda, još ako ne bude imao OIS...

Ovako hipotetički gledano da bi bio pandan Nordu trebalo bi da bude ispod 6.5" staklo + metal (čisto da gađa plastiku Norda), već znamo da ima 120Hz ekran, dakle to su ispunili, i druga dva faktora bi trebalo da budu OIS i cena jednaka Nord-u, s tim da će cena svakako brže padati.
I vidim prednost u bateriji, sigurno će doneti bateriju sa boljom autonomijom.

E sad, ostaje pitanje koliko bi telefon koji bi stvarno pairao Nordu poremetio i ostale Xiaomi telefone.
 
Ako bude bio kao Redmi k30 Ultra...on ima Mediatek Dimensity 1000 procesor... :)
 
U dobrom pravcu razmisljas... I ja mislim da bi mogao biti kao vec neki.

Ne znam bas koliko je moguce tako brzo skontati telefon od nule, posebno ako se objava ocekuje do kraja meseca.
 
U dobrom pravcu razmisljas... I ja mislim da bi mogao biti kao vec neki.

Ne znam bas koliko je moguce tako brzo skontati telefon od nule, posebno ako se objava ocekuje do kraja meseca.

Pa to ti je za njih kao lego kocke da sklapaju, imaju sve potrebne delove sa drugih telefona i sada se igraju i uzimaju sa svih drugih uredjaja sta im se svidja i sklapaju celinu.
 
^Upravo tako.

Послато са SM-G980F уз помоћ Тапатока
 
Realme X7 Pro je ipak pravi rival, ne moze ips lcd biti konkurentan amoledu nikako.
 
Biće ovaj fon izuzetno primamljiv..
Mislim da će biti odlična kupovina (sem ako ne bude neki dzin id telefona) s' obzirom na hardver i cenu koja se spominje.
 
Capture.jpg

Надао сам се да ће неће ићи на ЛЦД екран, али опасне цене
 
Ali naziv Poco X3 NFC, pa šou, mislim da može u takmičenje za telefon sa najgorim nazivom. :D

Meni se ovo iskreno ne sviđa previše, kada sam video imao sam Redmi Note 9 Pro deja vu, zapravo meni ovo lici na nesto sto bi bilo ocekivano za Redmi Note 10 telefon.

Jedina konkretnija razlika u odnosu na Redmi Note 9 Pro je Sony umesto Samsung kamere i 120Hz ekran, sve ostalo je deljeni utisak. Pa čak ni taj novi 732G koji je je blagooo pojačani 730G od kojeg opet 720G na RN9 Pro jedva da je dalje...

Cena je ok, ali baš ne vidim poentu ovog telefona, davno nisam video nešto što što deluje kao da je prosto izletetelo sa proizvodne trake, bez ideje.

Ali šta ti je marketnig kažu "ovo je telefon sa najmoćnijim SD 7xx 4G procesorom ikada"... Procesor koji skoro nikakvu razliku ne pravi u odnosu na SD 730 od pre 2 godine, još upakovano to "4G" čisto da se ograde da ima moćnijih iz iste serije.
 
Poslednja izmena:
Telefon je bruka.

Ja sam prvi rekao da je meh u temi, ali misleci da ce ici na Nord kao direktni konkurent. Ovaj fon je 200e launch cena za 6/64 model sto je bolesno dobro.
Baterija brutalna, kamere odlicne (tu mislim na glavnu i ultra wide, snimci ok) lagano najbolje u klasi, performanse isto, 120hz ekran, sam ekran je jako, jako dobar ips, koliko ips moze biti dobar....Da se razumemo za taj novac amoled i nesto vise od ovoga da se ocekuje nije realno, fon je odlican value for money...
Meni se jedino ne dopada punch hole na sredini, ali dobro.
Sad ostaje pitanje cene u Evropi...
 
Bolje da su ga izbacili kao Redmi Note 9 Max... :D

Em je preslikan RN telefon em bolje zvuči...
 
Telefon je bruka.

Ja sam prvi rekao da je meh u temi, ali misleci da ce ici na Nord kao direktni konkurent. Ovaj fon je 200e launch cena za 6/64 model sto je bolesno dobro.
Baterija brutalna, kamere odlicne (tu mislim na glavnu i ultra wide, snimci ok) lagano najbolje u klasi, performanse isto, 120hz ekran, sam ekran je jako, jako dobar ips, koliko ips moze biti dobar....Da se razumemo za taj novac amoled i nesto vise od ovoga da se ocekuje nije realno, fon je odlican value for money...
Meni se jedino ne dopada punch hole na sredini, ali dobro.
Sad ostaje pitanje cene u Evropi...
Čemu je konkurencija Nordu? Nema ničega tu da konkuriše.
 
Čemu je konkurencija Nordu? Nema ničega tu da konkuriše.

Odogovor vec imas, ali da dodam. Fon ima prakticno identicne performanse kao nord, ovako na prvi pogled i bolje kamere od Norda koje su realno meh za taj cenovni rang gde se on nalazi, ali dobro da sacekamo neki side by side. Nord jedino sto ima amoled, uz sugavu pilulu. Koliko god da je to prednost, velika prednost, ne vredi taj telefon 150e+ vise.

Sad se cekaju Mi 10t i Realme X7 pro kao prava konkurencija Nord-u, i realno pocistice ga....
 
A sto NFC u nazivu ne kapiram???
Bolje da su stavili Poco Blutut :)
 
Nazad
Vrh Dno