Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Upravo bio u oficijalnoj prodavnici u Uscu, trenutno nemaju. Rekose mi da se prva tura prodala za dva dana a druga za manje od jednog dana. Sledece nedelje stize treca tura.
 
Da li je dobio neko telefon iz G sa preordera? Rekli su da ove nedelje stizu.
Stigli su telefoni u Bg radnje. Ako si trebao da preuzmeš telefon u nekoj radnji, pozovi tu radnju pa proveri da li im je stigao telefon za tebe.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Mozda za tebe iz Bg-a, ja iz unutrasnjosti promenicu jos dva tri telefona dok stigne 5G

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Da li je moguce da jos ni u Beograd nije stigao POCO X3 mislim na preorder gi...ona, ja naruco prolsi cetvrtak recemo mi je da telefon se salje u ponedeljak 19.10 ka radnjama, tipa Pozarevac, i da ce stici maks do srede, danas petak niko me jos nije pozvao,kazu telefon je u tranzitu! Ima li ko da je dobio iz preordera Pocox3 ?
 
Ok sve, 2 godine garancija, .... ali ja stvarno ne razumem kako imate snage da se borite sa nasim prodavnicama?
 
Da li je moguce da jos ni u Beograd nije stigao POCO X3 mislim na preorder gi...ona, ja naruco prolsi cetvrtak recemo mi je da telefon se salje u ponedeljak 19.10 ka radnjama, tipa Pozarevac, i da ce stici maks do srede, danas petak niko me jos nije pozvao,kazu telefon je u tranzitu! Ima li ko da je dobio iz preordera Pocox3 ?
U tranzitu, pa majku mu ne putuje preko Mongolije na slonovima... Nase radnje su cirkus...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Da li je moguce da jos ni u Beograd nije stigao POCO X3 mislim na preorder gi...ona, ja naruco prolsi cetvrtak recemo mi je da telefon se salje u ponedeljak 19.10 ka radnjama, tipa Pozarevac, i da ce stici maks do srede, danas petak niko me jos nije pozvao,kazu telefon je u tranzitu! Ima li ko da je dobio iz preordera Pocox3 ?

Kazu iz G......na, u toku sledece nedelje ka radnjama i na kucne adrese
 
5G stiže sledeće godine, RATEL na proleće raspisuje tender za spektar a na jesen je implementacija, to svi već znaju

Implementacija je ogroman posao, postoje na stotine i stotine baznih stanica samo po Beogradu.
Plus nece biti tako prost upgrade kao kada se prelazilo sa 3G na 4G, morace mnogo vise hardvera da se menja na baznim.
Takodje i antene, koje ne podrzavaju 5G frekv.
Ocekujem ako krenu podizvodjacke firme sa implementacijom sledece jeseni, da ce im trebati minimum godinu dana da odrade Beograd, mozda i vise.

Vec godinama se time bavim, pa znam sta nas ceka :)

Takodje i backhaul mora da se menja.
Za 4G je bila dovoljna oostojeca infrastruktura.
5G su mnogo vece brzine, pa je pozeljno da dovuces i optiku do svake bazne. Morace na dosta mesta RL da zamene fiberom.
 
Poslednja izmena:
Oko tog 5G-a se napricase bajke i bajke....Ispade da ce to biti najvece IT dostignuce ikada...A u stvari, gimick.
 
Gimmick milenijuma :)
 
Uzeo kolega u firmi. Ja ga procackao malo. Jako lepo radi, a ona baterija se ne troši :d

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ja sam vam rekao, ubitačan uređaj. I on i ovaj Mi 10T PRO su me oduševili totalno. :)

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Zvali su danas iz G........ da preuzmem poco x3 uzimam ga u ponedeljak verzija 6/128
 
Cena, 32k?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Ne mora fiskalni, samo da ispoštuju dogovor o dve godine garancije ako negde zapne. Doduše, što se tiče držanja dogovora, meni su juče rekli da ga imaju na stanju i da mi telefon pakuju i šalju po kuriru, da bi posle pola sata javili da su ipak prodali sve u međuvremenu.




Postoji i važi paragon blok, ali taj blok mora biti zaveden u EFRU knjigu. Naravno, to ovde verovatno nije slučaj.

Iznos od 30.000 bez PDV-a je 25.000 :)
Upravo tako, postoji fiskalni iz bloka. Mrzim kada ljudi pricaju ono sto ne znaju.
A da li posle placaju drzavi ili ne, to nije moja briga. Inace da znate ako se mnogo uzdate u radnje koje vam neku robu prodaju sa fiskalnim, uredno sve, garancije itd, zapitajte se sta se desava ako se radnja zatvori. Kome nositi ako firma vise ne postoji. Tu onda nastupa uvoznik da jamci i resava reklamacije. E kad dodje do toga ugasili ste ga.

I da, odusevio me zvuk na slusalici, sto nije bio slucaj na MI 8



Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Oko tog 5G-a se napricase bajke i bajke....Ispade da ce to biti najvece IT dostignuce ikada...A u stvari, gimick.

za korisnike nista specijalno, jer su po meni postojece brzine za dl i ul sasvim dovoljne i na 4G.
5G ce ponuditi mnogo brzi net, ali pitanje je ko ima koristi od toga trenutno.

Za industriju je dobar 5G (kola, masine, senzori, sve sto ti padne na pamet), jer donosi veliki napredak u latenciji u odnosu na 3G/4G.

Za ono sto su naumile velike industrije, potrebna im je 5G infrastruktura.
 
Plus treba i gušća mreža baznih stanica da bi to sve imalo smisla.

Potrajaće više godina dok 5G zaživi. Između ostalog ulaganja mob operatera su velika a ne može se vratiti kroz cenu usluge

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Uzeh danas sivi 128 GB. Jedna stvar, ja ne vidim neku razliku u odnosu na prethodni telefon koji je bio na 60 fps - iPhone SE prva verzija. Sam telefon jeste brz, ali nije neka razlika kakva sam mislio da ce biti. Kamera je svakako unapredjenje, kao i BATERIJA. Primecujem da ne drzi bas dosta apps u RAM-u, ali s obzirom da ih bas brzo dize nije toliko ni bitno. jedino sto mu uzimam za zlo je sto nema EIS na prednjoj kameri. Sve ostalo jako zaokruzeno i po pristojnoj ceni.

Preporuka.
 
Sa 4" na duplo veći telefon skoro.

Ti si baš skočio.

Inače ima ljudi koji ne primećuju tu razliku. Ne znam kako, ali vidi se. No nije ni bitno. Stavi na 60hz i biće ti jos bolja baterija.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Kako bre čoveče ne primećuješ. :D Ja sam mislio da je to nemoguće. Ja otkad sam uzeo OP8, svi koji pogledaju telefon se oduševe kako na 90hz izgleda fluidno.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Na iPhone je i na 60fps fluidno, mozda zato.
 
Može sa bude fluidno koliko oće. :D Ili možda njihovih 60 izgleda kao 120. A kada budu imali 120 će sa izgleda kao 240hz.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Uzeh danas sivi 128 GB. ...Phone SE prva verzija.
.
Ima u opcijama da se smanji ekran na 4" inca ako te uhvati nostalgija :) (one hand usage)

Meni je mob isto ok, zaokruzena celina.
Al predugacak :/ I kamera je meh u poredjenju sa starom dobrom lumijim 950 (probao sam gcam).
Ima u opcijama da se ukljuci kamera sa double power button, al ne mogu da nadjem opciju da se okine slika pritiskom na power button?
Najverivatnije ću ga menjati zbog velicine.
 
GCam Night mod. Daleko manje suma nego na MI 8 u nocnom modu a sve moguce GCam sam bio probao na MI 8
Ali nisam uploadovao u punoj velicini jer je slika preko 10 MB
a6886b03922f54a9846be2ed51ded51a.jpg


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno