Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Ja sam evo na Samsung Galaxy Note 8 i imam potpuno drugacije iskustvo.
Ovo je katastrofa od softvera. Kad nesto radim i zazvoni telefon, javim se i cekam 5 sekundi da prebaci.
Isto je i sa imenikom i SMS porukama.
Inace ta tranzicija iz programa u program je kad god sam imao Samsung, bila boljka.
Kod F1 sam koristio samo stock softver, nisam nista "gazio" i bio sam zadovoljan kako radi. Dosta je bio tecniji rad i brzi na odzivima ka aplikacijama.
Iskreno, iako je vizuelno prelep telefon (Samsung Note 8) jedva cekam da ga vratim i preuzmem jedan od ova dva ponudjena (Redmi 9 note pro ili Nova 5T).
Jos doduse nisam odlucio koji :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Iskreno 5t je bolji od Readme 9 pro. Procesor kao du... I oko. Kirin 980 spram 720g. Jedino je softver kamere možda i bolji ali možda.

Nova 5t
 
Mesas babe i zabe, poredis telefon od pre dve godine i koji je nedavno izasao. Naravno da ce vremesni poco f1 ako mu nisi radio fabricki reset i malo ga osvezi oda stuca posle 2 godine rada, dok a71 koji je izasao pocetkom ove godine jos uvek dobija nove nadogradnje i zato je telefon jos uvek brz ali ako budes se zadrzao toliko na a71 koliko si imao poco f1 seti se sta si pricao za poco kada budes jednog dana uzeo novi telefon pa ga uporedis sa a71.

Koliko je i to realno? Setimo se i da je Poco na početku imao neke loše strane softvera. Animacije nisu bile fluidne, bilo je dosta stvari koje si falile, nekih sitnih bagova. I danas još uvek ima neke bagove, ne iste, ali se ne popravljaju. Meni npr. sat/ikonice u status bar promene boju u belo kada uđem u aplikaciju sa tamnom temom, a onda kada izađem na početni ekran sa jako svetlom pozadinom ili u drugu aplikaciju sa svetlom temom, boja sata/ikonica se ne vrati automatski na tamno nego su bele i dalje, a samim tim slabo vidljive. Mislim, nisu to neki ogromni problemi, ali ne može se reći da je Poco imao savršen i skroz fluidan sistem na početku.
 
Ali to je problem do teme, ne konkretno do sw telefona. Nadji temu koja radi kako treba i sve ce da bude ok.

Tapatalk from Poco loco
 
Koristim Klasičnu temu, ona što dolazio pored Poco teme. Uz to samo ikonice aplikacija su iz druge teme, sve ostalo je stock.
 
To je ona opcija da prilagođava boje okruženju i temi... Adaptiv bla bla

Nova 5t
 
Nije to to, nisi razumeo na šta sam tačno mislio. Nije ni bitno, ne smeta mi toliko.
 
https://www.google.com/amp/s/www.xd...out-several-xiaomi-redmi-mi-poco-devices/amp/
8beb45fff610063daac0b25bed88abf3.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
drago mi je da ste dobili zvaničnu verziju, mada opet kritike xiaomiju, sad eto ispade da su poco f1 "počastili" sa tri miui apdejta, a fon izbacili sa miui 9 u vreme kada je miui 10 već uveliko bio aktuelan.
 
Za koji region je stigao update?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Javite kakva je baterija, da znam dal da instaliram ili ne. Imperativ mi je trenutno da fon sljaka kako treba.

Tapatalk from Poco loco
 
Evo ja sam sada na 40% baterije uz 4:20h SoT (igram neku igru)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Isplati se. Upgrade na svim nivoima.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Koliko sam skapirao I brzina im je tu negde?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ma kakvi, ne igram igrice uopste, youtube, chrome, wa, viber... Slikam povremeno, ponesto...
 
Mi mover ako prebacujes na Xiaomi (ne znam da li moze i na druge brendove)

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ja sam prebacivao Mi Moverom sa F1 na Mi Note 10 Lite i sve je prebacio... Podesavanja sve
 
Nazad
Vrh Dno