Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Meni je u Sloveniji pokazivao 4g+ bez problema.
U Srbiji izgleda nikako osim proverom brzina. Na Rn5 isti problem, i onda kada sam na osnovu brzina 100% siguran da je na 4g+ ne pokazuje to. Ista stvar i na stock I na custom romovima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Meni je u Sloveniji pokazivao 4g+ bez problema.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Poprilično sam siguran da hvata 4g+ u Srbiji a da je neka fora sa indikatorom. Ko zna kako su to implementirali

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Uclanio se i ja u klub :) jos dobio i mi body scale na poklon

Sve radi super brzo...

Jedino me nervira sto se ne vide notifikacije dok ne spustim bar, jel ima neka fora u podesavanjima?
 
Imam zadnji global stable Pie(sa twrp-om i magisk-om) , pa me zanima ako bih hteo da ubacim betu kakva je procedura i jel se briše sve sa fona pri ubacivanju ?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Briše se, a možeš da uradiš sa Miflash tool-om

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Uclanio se i ja u klub :) jos dobio i mi body scale na poklon

Sve radi super brzo...

Jedino me nervira sto se ne vide notifikacije dok ne spustim bar, jel ima neka fora u podesavanjima?

Na Pie se pojavljuju notifikacije na par sekundi kada pristignu. Treba da se uključi u opcijama za notifikacije i status bar. Na Oreo to ne postoji. Ja se nadam da će malo unaprediti to, ipak može da se sat malo pomeri u desno ili levo, svejedno, i da pored budu konstantno notifikacije. Ili ako nema notifikacija da sat bude ovako po sredini, a kada se pojavi notifikacija, da se samo pomeri. Ne znam šta ih sprečava u tome.
 
Ja moram da priznam da osetim taj touch delay po stranama, kad kuckam poruke. Naspram mog starog RN3 koji je tu bio besprekoran. I scroll je malo čudan s vremena na vreme.
Možda sam ubo lošiji model. Doduše, ne primećujem bleeding.
A pisali ste da su malo doterali taj touch lag nekim updejtom, pa da li ste mislili na betu ili stable?

I još jedno zapažanje, možda će nekom značiti. Po mom mišljenju, pokušaj postavke "stereo" zvučnika je čista fora i tu je samo da bi popunili i to kao karakteristiku. Pošto je levi kanal, odnosno zvuk koji dolazi sa zvučnika za telefoniranje znatno slabiji, desni kanal je maltene jedino što se čuje. Tako da, ko god sluša muziku preko ovih zvučnika (mada ne znam što bi) tehnički čuje samo desni kanal a levi je negde u tragovima). Bolje je da to nisu ni pokušavali već da su lepo miksali oba kanala na jedan zvučnik, bar ni jedan deo muzike ne bi bio izgubljen. Ili da su dali opciju izbora.

No, daleko od toga da je telefon loš. Ovo su samo sitnice koje realno, za mene, nisu nešto što remeti redovan rad i korišćenje telefona.
 
Levi ne postoji, zvučnik je samo sa desne strane. Stereo je zbog zvuka koji dolazi odozgo iz slušalice samo je dosta slabiji.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
To je i rekao, zna da je levi "zvučnik" dole samo estetika.
@guza88
Touch problem je rešen na beti, koliko toliko, ne znam kakvo je stanje na najnovijoj verziji bete.
 
^ Da, možda sam trebao bolje da se izrazim. Jeste, kad kažem levi, mislim na gornji kad telefon stoji uspravno, a taj je onda levi kad se telefon položi, a to je jedna pozicija kako bi stereo efekat mogao da se oseti, kad bi taj levi zvučnik bio jači.
 
Baterija ponovo odlicna na poslednjoj beti :)
291ec1a14ed75648dc423ed30aaa2c05.jpg
80d6b2719527f8fa0e9e508f5827c311.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
U kuci 30-55%... Napolju uglavno 90-100%

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Meni je uvek oko osamdeset. SOT je oko pet i po do sest i po sati uz skoro po pravilu dan i po do dva dana od punjenja. Kada koristim TuneIn radio onda je slabiji rezultat.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
A jesi li na poslednjoj beti?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ljudi,ako možete da mi pomognete u odluci.U velikoj sam dilemi da li uzeti Pocophone i mi8.I ako mi 8 ima malo slabu bateriju to ne remeti toliko
jer ima superamoled.I po izgledu je malo lepši od pocophona,a svi tvrde kako je mi8 bolji za klasu dve od pocophona.
Pa eto,ne znam za šta da se odlučim,razlog što izbegavam mi 8 je samo taj što poledjinu telefona ima od stakla,pa to kad padne to puca kao led.
A opet pocophone ima plastiku,sa staklom je kritičnije,pa i maskica neka to opet ništa toliko neće biti bolje,jer staklo puca od udara te puca.
A opet pocophone plastika i plus baterija 4000.Kako ste vi zadovoljni?
 
Da li je neko, negde video, koji tel imaju tzv. bleeding ekran ? Da li su verzije u pitanju i koje, posto sam video razlike Poco i Pocophone ??
 
dobra je ova beta,baterija mi je izdrzala 8 sati i 35 min,stim da je punim kad ode na 20% i sada je punim.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko, negde video, koji tel imaju tzv. bleeding ekran ? Da li su verzije u pitanju i koje, posto sam video razlike Poco i Pocophone ??

Poco F1 je za Indiju, a Pocophone F1 je Global verzija.
Desavalo se u prvim serijama problemi sa ekranom.
Posle toga je valjda to sredjeno u proizvodnji.
 
Hvala, to za ekran me je i najvise zanimalo, jer pored toga, ovaj tel, za mene je savrsen. A dugi u opticaju mi je honor play...
 
Bolji je i telefon ali hajde posto je stvar izrade subjektivna stvar bilo bi lepo da pogledas oba. Ja glas dajem poco-u u svakom slucaju. Daleko od toga da je honor los u bilo kom smislu.

Tapatalk from Poco loco
 
Hvala, to za ekran me je i najvise zanimalo, jer pored toga, ovaj tel, za mene je savrsen. A dugi u opticaju mi je honor play...

https://www.kimovil.com/en/compare/huawei-honor-play,xiaomi-pocophone-f1
Pocophone je daleko bolji od honor play-a. Nije moje skromno misljenje, nego je tako. :D

Pocophone ima dosta bolji cipset, pogotovo na gpu strani je duplo jaci, bolji kamera senzori sa sirim otvorom blende (mozes da izvuces i vise iz tih kamera sa gcam), daleko bolja podrska i za miui i za custom romove, bolja autonomija, ir face recognition, poco ima heat pipe-manje zagrevanje, vise rama, kakav-takav stereo zvuk, gorilla glass 3, itd. Daleko od toga da je Honor Play los, ali Pocophone je bolji, a kome se Pocophone fizicki ne svidja, ima ove druge za nijansu skuplje Xiaomi telefone: Mi8, mix 2s i Black Shark.
 
Koliko sam isprobao na Piti ne radi GCam bez ruta? Tj radi ali jako loše.
 
gorilla glass 3
Jedan lik na xda se dopisivao sa Xiaomi supportom i ovi izričito tvrde da je Gorilla 5. Meni svejedno u suštini, ali lepo od njih ako je tako.
-------------
I dalje na Nitrogen romu, nikakvih bagova ni problema osim dve ranije spomenute sitnice. Baterija sa poslednjim beta firmwareom i Franco kernelom na stock podešavanjima ista kao na MIUI, a performanse nešto bolje.
Čekam zvanični Havoc pa ako bude sa decembarskim security patchom isprobaću ga, imam lepa iskustva sa njim dok sam ga koristio na RN5. A i juče sam ga flešnuo na jedan tudji RN5, rom je bombonica..
 
Trenutno sam na 10.3 8.12.20EU .Ubacio sam rom preko twrp jos u subotu kad se pojavio na MIUI EU.Danas se desilo nesto cudno.Stigao mi je update kao OTA .Isti taj 8.12.20.Naravno skinem ga i on se lepo instalira ponovim Magisk 18.0 i sve stima.
Ima li ko objasnjenje kako je doslo do toga da se pojavi OTA updejt kad sam rutovan i ubacen twrp.
 
Jedan lik na xda se dopisivao sa Xiaomi supportom i ovi izričito tvrde da je Gorilla 5. Meni svejedno u suštini, ali lepo od njih ako je tako.
-------------
I dalje na Nitrogen romu, nikakvih bagova ni problema osim dve ranije spomenute sitnice. Baterija sa poslednjim beta firmwareom i Franco kernelom na stock podešavanjima ista kao na MIUI, a performanse nešto bolje.
Čekam zvanični Havoc pa ako bude sa decembarskim security patchom isprobaću ga, imam lepa iskustva sa njim dok sam ga koristio na RN5. A i juče sam ga flešnuo na jedan tudji RN5, rom je bombonica..
Videh na nekoj grupi https://drive.google.com/file/d/1W7JdCRv-ZD4skm7c2dEYsLFrO1Yr0N1i/view?usp=drivesdk
Nemam pojma sta je novo

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno