Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Ja sam na svim xiaomijima koje sam koristio bio na PE romu. Volim taj cisti pixel izgled, ne mogu nikako da se naviknem na MIUI. Sad ne znam da li je moguce da sam zbog toga dobijao fleke. Sreca opet sto sam Poco uzeo preko Vipa pa su mi uvazili garanciju 2 puta.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Menjam i ja stalno romove, pa je sve u redu(pu, pu, pu). Izgleda da je to do ekrana koji kome zapadne.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Ако уз ром дође неки намуђен кернел, који често има и твиковано пуњење долази до повећаног загревања...тако да је веома могуће да због тога попусти лепак и појави се жутица...

OnePlus 7T
 
Da se uklucim u raspravu. Godinama svi u porodici furali Samsung i to najskuplje serije (S i Note). I iskustvo je bilo ok ali nikad potpuno (ili se gubi gps signal, ili baterije ne drzi ceo dan, ili se zagreva...). Zbog svega toga sam oprezno kupio Mi A1 jer je u to vreme bio vrh za pare. Od tada samo Xioaomi. Poco sam verujem medju prvima pazario cim se pojavio kod nas a i zeni sam pre par meseci kupio Poco jer joj se svidjaju slike sa GCam-om, a i ja sam mislio da za te pare nema neke validne alternative Nikad ni sa jednim Xiaomi tel. nismo imali problem a prosli su razne torture (klinci igrice, ispadanja, prosipanja...). Ali se nikada nismo ni petljali sa romovima, sve stock. Mozda tu stvarno ima nekog razloga za pojavu tih zutih fleka.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Iskreno ja nemam pojam šta ću posle pocoa f1. Nema toga više odnos cena kvalitet

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Isto tako i ja.. trebaju interesantni realme modeli izaci..

Ovo za display-e, jesu li ugradjivali displaye razlicitih dobavljaca, mozda je do toga..?
 
tianma i boe da ja znam.iskreno nisam proveravao koji je kod mene,mrzelo me.
 
Tri proizvođača, ebbg navodno najproblematičniji. Kod mene je tianma i ovo ispod se uklapa, probleme sa touchem nikad nisam imao.
https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/display-manufacturer-t3916445/amp/

"You can find some Pocophone panel comparisons on youtube. In these videos EBBG has a yellowish tint (whites are yellow/brownish) and is overall darker, while BOE and Tianma are much brighter and also have much better color reproduction. Also - on these videos Tianma panels have no issues when it comes to touch detection on the edges, while BOE have some issues near top/bottom of the screen.

That's also why you can find conflicting opinions when it comes to the screen of Pocophone, in different reviews that are available on the internet. Some of them say that the screen of the Pocophone is mediocre at best, while other say that it's very good in its class, for the price. There are also different numbers when it comes to the measured brightness.
These reviewers got different Pocophones with different panels."
 
kolege imam problem sa oficijalnim Miroom-om
naplacuje mi se neki sms koji je kao neka verifikacija sim karticr ili sta vec...kako da ugasim to ako neko zna?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
niti na pocu, niti na jednom xiaomi fonu nikad problema s tim (da i ja kucnem u drvo).

ali meni mob ne služi za igranje igrica, niti ga koristim dok se puni.
Ni ja ne igram igrice,nije što mislim da škodi ili nešto slično već nema ništa zanimljivo. Brightness mi je uvek nešto ispod polovine. Fon punim po potrebi,kad mi se žuri quick charge,inače spori neki

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
izgleda da je poolmaker u pravu,bilo bi super da isproveravate ko šta ima od panela,možda dođemo do nekog zaključka...ja se sećam dal' je bio neki app ili setting po kojem je moglo da se provali čiji je panel.
 
I ja sam to znao ali ...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kod mene to nema
5320d60ecf9dc11a6a6de74639a479c0.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jel si ti na miui? Posto ni jedan alat ne pronalazi ovo za displej. Kada sam bio na miui to sam mogao da vidim, ali sam zaboravio koja je verzija displeja.

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Jel si ti na miui? Posto ni jedan alat ne pronalazi ovo za displej. Kada sam bio na miui to sam mogao da vidim, ali sam zaboravio koja je verzija displeja.

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
Vidiš da kod mene prikazuje info, znači da nisam. A i piše u sekciji verzija kernela da nije stock kernel...
Malo nezgodno ako nema načina pod miui-jem da se sazna a postoji solidna šansa da je upravo ta priča, i da su ebbg displeji baš ti problematični.
 
Da, da nisam obratio paznju na kernel. Ko ce ga znati koja je verzija, pu pu da ne ureknem, za sad sve bez problema necu ni da cackam mecku...[emoji16][emoji16][emoji16]

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Izdrzao je 17meseci ce izdezi jos 3-4 dok ne nabavim drugi. Kazi mi nacin kako da proverim, posto ni jedan program sa Gp ne prikazuje koja je verzija ekrana a mrzi me da cepam miui samo zbog toga...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Snasao sam se, u podesavanjima sam idao da ukljucim root dozvolu i pokazao je koja je verzija displeja. Tianma [emoji16]
8f9c1a0dc92bc7dc5689a08d50a9531c.jpg
564dae0f893a2dc6fdd50e54733060a8.jpg


Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
mora biti drugi način,ja nikad nisam bio rutovan,uvek je bila neka varijanta miui-ja pa sam našao svojevremeno koji je panel,ali se iskreno ne sećam ni koji je bio panel ni tačno načina kako,nažalost...
 
Meni nije prikazivalo ni kada sam dozvolio root pristup ali je nakon restarta aplikacije pokazao koji je model ekrana? Jel ovaj model "bolji" ili ne od tog drugog?
1437f0a15e94819b5c9662ed3d24c976.jpg


Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno