Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

jedino, koliko mogu primetiti, nema opcije za ažuriranje.

očigledno se mora isključivo clean/dirty flash iz twrp-a.
 
OflUnkM.jpg


nije loš.
Bolje radi od MiRoom, stabilnije, bez velikog opadanja frejmova, brže radi, bolja je i baterija. Mada u odnosu na MIUI 11 je lošija za 20ak %. Bar su to neki moji utisci na Mi 8.
 
meni se bolje pokazao Miroom i za bateriju i za sve ostalo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Bolje radi od MiRoom, stabilnije, bez velikog opadanja frejmova, brže radi, bolja je i baterija. Mada u odnosu na MIUI 11 je lošija za 20ak %. Bar su to neki moji utisci na Mi 8.

nisam razumeo, xeu 12 beta bolji od mirooma 12 beta ili obrnuto? meni je ofišl miroom 11 za poco (dizajnerski) očajan rom (recimo ista ikona za poruke i file manager), ne može se porediti sa xeu 11.

ima i još neki vidim miui 12 beta port, ali ne usuđujem se da ga probam :)
 
Bolji je xeu 12 od miroom 12. Ja sam isprobao 2 verzije miroom-a i nisam uopšte bio zadovoljan radom telefona i trajanjem baterije.
Možda je za svaki uređaj drugačije iskustvo, šta znam.
 
Bolji je xeu 12 od miroom 12. Ja sam isprobao 2 verzije miroom-a i nisam uopšte bio zadovoljan radom telefona i trajanjem baterije.
Možda je za svaki uređaj drugačije iskustvo, šta znam.

Sa ovim i ja mogu da se slozim, nesto kratko sam koristio miroom 20.5.24 i onda sam presao na XEU i primetio sam da mi xeu vise odgovara kao rom, ne znam zasto jer koliko sam video nema neke razlike. E sada to je neko moje vidjenje na prvu loptu ali da sam ih sada nesto detaljno i ozbiljno razmatrao koji je u cemu bolji i koji je losiji nisam ali miroom mi se na prvu loptu nije svideo mozda zato sto mi je jos miui 12 tada bio nov i nisam imao kontakta pa sam tek posle toga stavio miui 12 stable ali sam onda hteo da probam taj xeu da vidim jel stvarno toliko dobar koliko ga pojedini hvale i za sada sam zadovoljan.

Ali sam reko kada miroom i xeu dobiju miui 12 stable rom dacu svakom nedelju dana testiranja pa koji mi se tada bude vise svideo kako radi taj cu da na kraju zadrzim.

Doduse kod mene su oba roma testirana na Mi 9T.
 
Ja da se javim da sam promenio ekran. 45€. Ovlašćeni servis me odbio jer po IMEI kazu da "nemaju podršku". Zamolio sam i da mu očiste earpice iznutra i sad je zvuk izuzetno jasan i glasan. Ostajem na F1, iako je bilo jako blizu da predjem na F2. Trenutno mi Amoled i nabudzena kamera ne igraju veliku ulogu u životu. Sve ostalo je neznatna razlika.
 
ja sam se skinuo jutors sa ove 12 bete, užas koliko zatamni ekran pri slabijoj svetlosti, a i kamera nije nešto nakon malo dužeg testiranja. vidi se da je ovo rađeno za totalno drugi fon i da je port samo lep pokušaj dočaravanja miui 12 interfejsa.

očigledno treba čekati 12 betu isključivo za poco, ako je uopšte izbaci malo pre zvanične verizije.


P.S. jeli ovo havoc i dalje nema opciju OTA ažuriranja?
 
Poslednja izmena:
Nema ota Havoc...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Doslo vreme da se oprostim od Poca, sluzio me je lepo godinu ipo dana. Nakon pojavljivanja zute mrlje na ekranu po drugi put, trazio sam od vipa zamenu uredjaja. I zamenili su mi, mogao sam da biram bilo koji uredjaj, ako je neki skuplji uz moju doplatu. Ali sam uzeo RN 9 Pro + mi band 4, tu nisam nista doplacivao, i plus sam dobio 2 godine nove garancine na redmi. Razmisljao sam se da prodajem ovo dvoje pa da uzmem mi 9t ili mi note 10 lite, ali sam se predomislio. Do sad sam na 3 xiaomia imao zute fleke, ne bih vise da rizikujem sa Madjarskim garancijama [emoji3]. Nije los ni ovaj RN 9 Pro, jedino sto je malo glomazan, ali valjda cu se navici imam velike sake [emoji3].

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Jel upgrade prelazak na redmi note 9 pro ili? Ne znam, nekako ne vidim neki ok upgrade po pitanju hardware-a jedino eto ako netko zeli ljepsi dizajn i amoled zaslon + veca dijagonala..

Sluzi me godinu i 3 mjeseca odlicno.. mozda mi ovdje na zapadu fali NFC za bezkontaktno placanje..
 
Pa i nije neki upgrade, malo je lepsi dizajn, nema notcha. SD 845 je bolji od ovog 720G, ali ja u radu ne primecujem razliku. Ali sam dobio nov uredjaj sa 2 godine legalne garancije, tako da mi je to super.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Odlican je 9 pro, veeujem da ces biti zadovoljan, pogotovu baterijom. Veci je fon, razliku u brzini neces primetiti osim ako nisu jedan pored drugog. Za te pare odlicna kupovina. Lepo je i kad je veci ekran. Meni se i 8 pro svidja, kipio sam ga devojci i ne bih imao nista protiv da ga koristim.

Tapatalk from Poco loco
 
Doslo vreme da se oprostim od Poca, sluzio me je lepo godinu ipo dana. Nakon pojavljivanja zute mrlje na ekranu po drugi put, trazio sam od vipa zamenu uredjaja. I zamenili su mi, mogao sam da biram bilo koji uredjaj, ako je neki skuplji uz moju doplatu. Ali sam uzeo RN 9 Pro + mi band 4, tu nisam nista doplacivao, i plus sam dobio 2 godine nove garancine na redmi. Razmisljao sam se da prodajem ovo dvoje pa da uzmem mi 9t ili mi note 10 lite, ali sam se predomislio. Do sad sam na 3 xiaomia imao zute fleke, ne bih vise da rizikujem sa Madjarskim garancijama [emoji3]. Nije los ni ovaj RN 9 Pro, jedino sto je malo glomazan, ali valjda cu se navici imam velike sake [emoji3].

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Znači da ima tražim zamenu kada drugi put dobijem fleku. Ako je dobijem. Moj je kod njih još 11 meseci u garanciji.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Другари,
видимо се у некој другој теми...отишао поко...
Лепо је служио, али на крају шаоми бољка, дисплеј...пожутео у ћошку...више се нећемо дружити.

OnePlus 7T
 
Poslednja izmena:
Zavisi sve od serije izgleda. Ja da kucnem u drvo nemam nikakav problem evo vec godinu dana

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zavisi sve od serije izgleda. Ja da kucnem u drvo nemam nikakav problem evo vec godinu dana

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Мени је СВАКИ шаоми имао проблем са дисплејима , значи 11 комада...Што није случајно, једноставно су лоши. Поко је пожутео после 13 месеци.

OnePlus 7T
 
Ista stvar je kod mene, 4 xiaomia imala zutu fleku. Ja ostajem na xiaomiu zbog custom podrske najvise i snapdragona, ali samo sa domacom garancijom. [emoji3]

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Nemoj da se ljutis, ne mislim nista lose ali mi malo cudno da si imao problem sa svakim Xiaomijem. Ja sam od redmi note trojke, dve cetvorke, petice, sad na pocu, pa drugar sa peticom, mi a1 i nikakvih problema sa displejom. I svi jos uvek sljakaju bez problema...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Мени је СВАКИ шаоми имао проблем са дисплејима , значи 11 комада...Што није случајно, једноставно су лоши. Поко је пожутео после 13 месеци.

OnePlus 7T
Oj kuku gde spomenu 13. mesec hahaha. Gasim fon narednih mesec dana [emoji23]
Nisam imao iskustva do sad. Ovo mi je prvi Xiaomi i malo je reći da sam zadovoljan. Imam par ortaka koji su imali 2 3 Xiaomia i takodje ništa od fleke. Zavisi i od načina korišćenja verovatno,ne znam.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nemoj da se ljutis, ne mislim nista lose ali mi malo cudno da si imao problem sa svakim Xiaomijem. Ja sam od redmi note trojke, dve cetvorke, petice, sad na pocu, pa drugar sa peticom, mi a1 i nikakvih problema sa displejom. I svi jos uvek sljakaju bez problema...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
Изгледа да немам среће онда... свеједно за те паре није никада имало ништа, ни близу, да се купи. Баш тај нот з сам два пута мењао, због заглављених пиксела, миа1, миа2, нот 4, па 4х... занимљиво је да ни један није коришћен за игре и сл...једино што сам мењао ромове ко блесав...

OnePlus 7T
 
Ne verujem ni da je do nacina koriscenja, ja isto ne igram igrice, ali ih ne ispustam iz ruke a romove takodje menjam nekada skoro pa svaki dan mada sad od kada sam na Havocu jednom nedeljno...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Koji rom preporučujete da je sličan Xei. Ja sam još na staroj Xea beti 9.6.27 od prošlog juna. Probao sam onaj MiRoom ali mi se čini da secka nekako. Pa ne bih njega,ima li neka Xea novija da je na Android 9 (ne bih još na 10) i neki malčice stariji Miui. Ovaj najnoviji što gledam je kopija svih drugih platformi samo ne i Xiaomia.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo za firmu 8 kom. I svis u dobili zutu fleku, neki pre neki posle 13 meseci. Nema pravilo, i nije svima na istom mestu :(

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Iskreno ja nemam pojam šta ću posle pocoa f1. Nema toga više odnos cena kvalitet

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Iskreno ja nemam pojam šta ću posle pocoa f1. Nema toga više odnos cena kvalitet

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Нема, мора да се да више пара...не вреди...или да се тражи неки риалме или нека луђа егзотика...

OnePlus 7T
 
Cekaj, 11 komada si kupio i nije ti bilo dosta?! Koliko ti jos treba da naucis lekciju? :D

Salu na stranu, ja sam pricao o fleki koje sam imao i koja je iz zute presla u braon i na kraju je nestala skroz, ekran se regenerisao nekako na kraju.

Tapatalk from Poco loco
 
Cekaj, 11 komada si kupio i nije ti bilo dosta?! Koliko ti jos treba da naucis lekciju? :D

Salu na stranu, ja sam pricao o fleki koje sam imao i koja je iz zute presla u braon i na kraju je nestala skroz, ekran se regenerisao nekako na kraju.

Tapatalk from Poco loco
Одмах сам видео да је ту уштеда, највећа, али једноставно није имало шта друго да се узме, а да је повољно и да је тако лагано за мод...
Поксели су прескупи, Самсунг такође плус све ексинос, кнокс и остало, лџ ђубре плоче, дисплеји, хтц умрео, хуавеј..не би да коментаришем, сони пишање... Ето једноставно нема шта...Сваки од тих апарата сам продао за неке смешне паре...Поко сам дао за 100 е само да га не гледам...

OnePlus 7T
 
Iskreno ja nemam pojam šta ću posle pocoa f1. Nema toga više odnos cena kvalitet

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Neki Realme, nema šta drugo. :)

Ovo za ekran valjda kako se kome zalomi... Moja devojka ima Poco godinu i po dana, osvetljenje joj je uvek 80-100%, puni telefon brzim punjačem i igra igrice na 4g u isto vreme, ili koristi hotspot i puni telefon. I još uvek ništa nema na ekranu. :d
S druge strane moj stari Redmi Note 3 Pro je dobio žutu fleku nakon 3 i po godine korišćenja i verujem da je to zbog konstantnog punjenja jer mu je otišla baterija, a ta fleka je osetno manja od one koju je tata za pola godine dobio na Huawei Y6.
Isto se sećam da su se mnogi žalili za fleku na LG G2, a ja ga imao i nisam dobio fleku iako je bio godinu dana star telefon. Dok je drug na 3 meseca starom G3 dobio ogromnu fleku. :d
Svakako im kvalitet nije najbolji mogući (pogotovo Poco) ali izgleda da izbace i neke serije koje su boljeg kvaliteta, pa kako se kome zalomi.
 
Nazad
Vrh Dno