Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Ne znam dal je do mreze ili telefona al sam stalno nedostupan i ne mogu nigog da pozovem.. ima li neko problema na mts mrezi?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Offtopic: prešao sa Pocophone-a na Xiaomi Mi 9T Pro... Pozdravljam društvo
f2d51ebb7f500584f6e3719b6762a3b7.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Prednja kamera bolja, zadnje kamere bolje, wide-screen kamera podseća na go pro, simpatično, sjajno za neke fotke ulica ili pejzaža. Generalno, ne nesto značajno bolje da bi se zbog toga prešlo. Uz GCam, slične performanse.

Zvuk sličan kao kod Poco, možda mrvicu glasniji, ali jedan zvučnik, ali Pocov stereo bas i nije bio impresivan.

Baterija sličnog kapaciteta kao kod Poco, takođe i brzina miui interfejsa, vrlo slično, možda zeru brzi odziv. Malo brže otvara aplikacije i nista ne gasi iz memorije u multitasku. Bar sad dok još nisam instalirao 100 aplikacija.

Fingerprint u ekranu je glupost, ali radi recimo 15% sporije nego Pocov nazad. Problem je što u brzini ne pogadjas lokaciju, a na Poco sam iz prve otkljucavao, i naravno, brže je otkljucavao. Tako da je to teški "gimmick", za koji ne vidim neku poentu.

E sad, ono najvažnije - Amoled, i to preko cele prednje strane, bez notcha, bez cutout-a, je fantastično dobar. Ovo mi je prvi amoled posle 5 smartphone-a, I stvarno, boje su fantasticne, i crna je više nego dobra, nekako, ne umara oči, za čitanje, čini mi se.

Naravno, dark tema u podešavanjima.

Ima jedna neprijatnost, a to je da su za EU verziju Mi9t pro ide sa Google dialer i sms aplikacijom, a ne sa Miui dialer i sms.

Povratak backup sa Google i MiCloud servera nije vratio sms-ove sa prethodnog fona (Pocoa), tako da sam imao malu muku dok to nisam uspeo uraditi.

Znači, sve je manje vise isto, ali kućište (ja sam uzeo plavi) deluje nemerljivo bolje od Poco (ako je to nekom bitno, meni nije, ali su svi rekli vow,.. ionako ide u cover)

I ekran.... Brutalno dobar. Samo za ekran - vredi promena.

Eto.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Naravno, ne treba zaboraviti ovogodišnji flagship procesor.


Sent from my iPad Pro using Tapatalk
 
Naravno...

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9791&idPhone2=9293#diff-*,*

Ovde piše i da audio ima 24bit DAC, zar Poco nema? Subjektivan osećaj mi je da je čistiji zvuk i na zvučnik i preko slušalica.

Plus NFC, zaboravio sam. Valjaće.

8h50min SOT, za 26h od punjenja. Sad je na 4% baterija. Aplikacije 20% browser, bar 3 sati igrice.
Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prednja kamera bolja, zadnje kamere bolje, wide-screen kamera podseća na go pro, simpatično, sjajno za neke fotke ulica ili pejzaža. Generalno, ne nesto značajno bolje da bi se zbog toga prešlo. Uz GCam, slične performanse.

Zvuk sličan kao kod Poco, možda mrvicu glasniji, ali jedan zvučnik, ali Pocov stereo bas i nije bio impresivan.

Baterija sličnog kapaciteta kao kod Poco, takođe i brzina miui interfejsa, vrlo slično, možda zeru brzi odziv. Malo brže otvara aplikacije i nista ne gasi iz memorije u multitasku. Bar sad dok još nisam instalirao 100 aplikacija.

Fingerprint u ekranu je glupost, ali radi recimo 15% sporije nego Pocov nazad. Problem je što u brzini ne pogadjas lokaciju, a na Poco sam iz prve otkljucavao, i naravno, brže je otkljucavao. Tako da je to teški "gimmick", za koji ne vidim neku poentu.

E sad, ono najvažnije - Amoled, i to preko cele prednje strane, bez notcha, bez cutout-a, je fantastično dobar. Ovo mi je prvi amoled posle 5 smartphone-a, I stvarno, boje su fantasticne, i crna je više nego dobra, nekako, ne umara oči, za čitanje, čini mi se.

Naravno, dark tema u podešavanjima.

Ima jedna neprijatnost, a to je da su za EU verziju Mi9t pro ide sa Google dialer i sms aplikacijom, a ne sa Miui dialer i sms.

Povratak backup sa Google i MiCloud servera nije vratio sms-ove sa prethodnog fona (Pocoa), tako da sam imao malu muku dok to nisam uspeo uraditi.

Znači, sve je manje vise isto, ali kućište (ja sam uzeo plavi) deluje nemerljivo bolje od Poco (ako je to nekom bitno, meni nije, ali su svi rekli vow,.. ionako ide u cover)

I ekran.... Brutalno dobar. Samo za ekran - vredi promena.

Eto.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Hvala za poredjenje... Mene nesto golica da ga kupim, za 3 nedjelje idem u Peking na par dana pa me uhvatilo razmisljanje da li uzeti 9T Pro tamo (ne znam koliko je tamo cijena i ne bih bez global da uzimam ako bih uzimao)....
 
Ima jedna neprijatnost, a to je da su za EU verziju Mi9t pro ide sa Google dialer i sms aplikacijom, a ne sa Miui dialer i sms.

pisao sam već o tome na rn8/pro temi. počeli su da kopiraju huawei i njihov emui, koji isto već neko vreme koristi stock google verzije za pojedine aplikacije.

meni se iskreno ta promena nikako ne sviđa, ako hoću stock android aplikacije kupit ću lepo android one fon. sad ovako ispada bućkuriš od skina.
 
Jel se to meni čini ili stabilizacija vida na 1080 30fps radi dosta bolje nego na većim rezolucijama? Ne snimam puno pa pitam.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jedno pitanje za sve, sta mislite o modelu mi 9 se, devojka bi da kupi, pa generalno vasa misljenja ? Ja cenim da telefon vredi 250, ali bi da cujem jos neka misljenja ? I jos nesto, da li za njega postoji gcam da se instalira ? Unapred hvala.
 
Jel se to meni čini ili stabilizacija vida na 1080 30fps radi dosta bolje nego na većim rezolucijama? Ne snimam puno pa pitam.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Nisam siguran da stabilizacija uopšte radi na većim rezolucijama od 1080p.
 
Nažalost prenosi se bez provere informacija. Ovo je lista isključivo za kineze. Poco će dobiti i MIUI 11 i Android 10, mada verovatno ne zajedno. Ovo je potvrdio jedan od onih glavnih likova za Pocophone, koji je i sam rekao da su ove liste u stvari liste za kinesku verziju i one koji se prodaju u Kini.
 
Pa kad se čita površno onda nije čudo ako neće da dobije Q. Naravno da će da dobije. Poco je razbio prodaju 2018.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Šteta što su raspustili poco dev diviziju, prodaja je bila dobra, ali ne koliko su očekivali. Zato i vrv dobijamo sve kasnije.

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Dobijamo isto kao i svi samo bi mi još brže i više ali .... Radi ovo za te pare perfektno

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
I za one pare onda je radio perfektno, radi i dalje. Bilo bi glupo zaliti se.

Tapatalk from Poco loco
 
Ja imam osećaj da danas radi potpuno isto kao i pre godinu dana kada sam ga uzeo. Sa svojom fantastičnom cenom, šteta je što neće izaći pravi naslednik Poco. Posle godinu dana, na njemu bih samo promenio ekran, amoled i bez notcha. Plastika mi ne smeta, ionako je u fabričkoj maski, eventualno softver malo dosadi posle godinu dana, a i nije savršen, ima onih i dalje čudnih nedostajućih stvari. Ali sve u svemu, ne žalim ni dinar.
 
Slažem se, nema šanse da opet neko izbaci flagship procesor, kamere i ufs za ispod 300e. I sad ga vredi uzeti. Za 95% korisnika će završavati posao.

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Mene vec par meseci svrbe pare, zamenio bih Poco, ali nikako da nadjem nesto za sta bih ga zamenio.
 
Dve stvari koje su me odvratile od poca su prevelik notch i slab displej
A od mi 8mice odvratio me isto velik neoprostiv notch i kporanje ajfona x posebno u zadnjem delu raspored kamera
 
Nazad
Vrh Dno