Šta je novo?

Xiaomi Poco F3

ПФКСРБ

Poštovan
Učlanjen(a)
09.08.2020
Poruke
135
Poena
60
Moja oprema  
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 9 lite
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Xiaomi Poco F3
Незваничне спецификације:


h8NcD3q.png
 
Takodje, mislim da ce ovo biti dobaj naslednik za F1.

SD870 nadam se da nece imati problema sa visokom temperaturom kao SD888, RAM i storage kombinacije su super i ima za svakoga. Kamera kao u uvek nije primarna ali upotrebljiva. Sve ostalo trebalo bi da bude top.
 
OIS i Laser su rezervisani za premijum :)
 
1616418619409.png

Početna cena u Evropi za model 6/128 - 349 evra.
 
Odličan telefon, kažu da SD 870 nema problema sa pregrevanjem. Šteta što kamera nije malo bolja, ali nije ni ova loša. Uz GCam biće dobra. Malo me brine što je SoT samo 5-6 sati, doduše u pitanju su inicijalni testovi.
Ne verujem da će cena biti mnogo veća od 350e.
 
Kamera je na ovom telefonu podbacaj, stavili vec prilicno stari IMX 582, bez AF, bez OIS.

Cak proslogodsinji Mi Note 10 Lite ima 64MP IMX 686 sa laserom.

Bukvalno i dalje Mi Note 10 Lite ostaje najbolji Xiaomi midrejndzer. Ovi trenutni obavezno omanu zesce u jednom segmentu.
 
Da, imx582 je na 9t...
Не видим ништа лоше у тој камери.Користим mi 9t годину и пар месеци и направио сам гомилу одличних фотографија у различитим условима.Добро,користио сам искључиво GCam али то ништа не мења.Овај F3 ме озбиљно баца у искушење да променим телефон.
 
Potvrđujem, ova kamera je skroz ok sa GCam uz brzi procesor biće još brža i bolja. Većinom su mi dnevne slike, tako da mi ne smeta. Kome trebaju dobre slike u lošem osvetljenju i noću neka kupi flagship.
Mislim da su skroz ok slike i sa xiaomijevim softverom, dosta je napredovao od kad je izašao MI 9T.
 
Potvrđujem, ova kamera je skroz ok sa GCam uz brzi procesor biće još brža i bolja. Većinom su mi dnevne slike, tako da mi ne smeta. Kome trebaju dobre slike u lošem osvetljenju i noću neka kupi flagship.
Mislim da su skroz ok slike i sa xiaomijevim softverom, dosta je napredovao od kad je izašao MI 9T.
Ја сам правио и одличне ноћне слике, нарочито добре када сам користио статив,стварно са GCam даје одличне резултате.А сток камера ми је потпуно неупотребљива.Е сад, не знам како је на новијим телефонима.
 
Kamera nije losa, ali je pomalo sramotan izbor da na telefon ovog cenovnog ranga stavljas jedan od slabijih senzora srednje klase... Ove godine taj isti senzor su dodelili i Redmi Note 10.
Ovde je morala da ide barem IMX 686 ili 682 i to barem sa laserskim autofokusom, kao sto je i na Mi Note 10 prosle godine bilo...

A52 po ovoj ceni ima IMX 682 sa optickom stabilizacijom, a oni unazade kamereu u odnosu na neke proslogodsinje modele.
 
Pa to je ono sto sam ti govorio u poco x3 pro temi, dzaba sto stave jak procesor, dosta rama za rad telefona, dzaba 5g, dzaba ufs brza memorija ako na kraju kameru zeznu i stave model iz 2019 godine. Naravno nije ni to losa kamera i ona jos moze da napravi dobre fotke, ali da hoce da se potrude malo vise svaki model bi im bio odlican. Ali onda ne bi bile ove cene koje jesu sada nego bi isle nebu pod oblake.

Naravno daleko od toga da je i jedan od ovih telefona los (poco x3 pro, poco f3, redmi note 10 pro) i kupovace se oni i sakom i kapom ali da nadju zlatnu sredinu kao kod mi8, poco f1 ili mi 9t pro to se nece dogoditi u skorije vreme.
 
После свега прочитаног,која је препорука-заменити mi 9t са f3 или redmi note 10 pro или још не мењати?
 
После свега прочитаног,која је препорука-заменити mi 9t са f3 или redmi note 10 pro или још не мењати?
Iskreno u cenovnom rangu od 300-400 evra jako tesko da moze da se nadje kandidat za zamenu. Vec preko te cene ima dosta kandidata.

Evo ko ima para odlicna ponuda.

 
После свега прочитаног,која је препорука-заменити mi 9t са f3 или redmi note 10 pro или још не мењати?

Sa F3 dobio bi jači procesor, a zapitaj se da li ti je to uopšte potrebno, i ekran sa 120Hz kao neki novi momenat.
Sa 10 Pro ekran sa 120Hz, opet više neki novi momenat, i kamera bolja, ne toliko koliko 108MP zvuči bolje.

Moj stav - u oba slučaja bi se prevashodno odrekao i dalje jako dobrog i sposobnog midrejndžera kakav je Mi 9T zarad ne toliko zaokruženog unapređenja sa novim telefonom.

Mislim da će neki naredni talas Xiaomi telefona doneti telefone koji će isporučiti ponajbolje u svakom pojedinačnom elementu, odnosno konkretnije ih zaokružiti kao ponudu, pa bih ja sačekao.
 
Ja se isto razmisljam. Stvar je sto kinezi presipaju iz supljeg u prazno. Stalno izbacuju midrangere sa falinkama, namerno. Do jeseni, a mozda cak i sledece godine, ne verujem da ce izbaciti bilo kakav telefon sa znacajnim unapredjenjem.
POCO F3 mi se cini prilicno dobrom opcijom ko zeli da ima future proof telefon. Procesor koji ce moci sve da potera jos neko duze vreme, 5G, najmoderniji ekran (steta sto nema automatsko menjanje fps). Jedino me brine osrednja baterija.
Kamera jedva moze da se opravda, dok ne snimate puno videa.
 
Mozda neko zna, da li kod nas postoji mogućnost "early bird" porucivanja, ili je kao i do sada KP najbolja opcija?
 
Da su bar stavili senzor iz Mi 8/f1 uz OIS bilo bi top, ovako samo prosečna kamera. Sve ostalo manje-više odlično, pogotovo za ove pare.
 

Izgleda su malo poboljšali kvalitet kamera, uz GCam biće to još bolje.

Ако је то стварно иста камера као на mi 9t ,већ увелико има добрих GCam модова и подешавања,али ми је невероватно да убацују камеру са 2 године старог модела.
 
Stednja Sarmo.
 
Ако је то стварно иста камера као на mi 9t ,већ увелико има добрих GCam модова и подешавања,али ми је невероватно да убацују камеру са 2 године старог модела.

Evo poredjenja 3 senzora...

Samsung GW3, koji je najnoviji 64MP senzor (11 Lite) vs. Sony IMX 582, koji je "najstariji" (F3) vs. Sony IMX 686 (K40 Pro)

U principu vise razlici doprinosi isp procesora nego sam senzor, Kris je od ta tri ipak oceio F3 kao najbolji.

 
Nazad
Vrh Dno