Šta je novo?

Xiaomi Poco F3

Sećate se da je poco f2 pro kod nas u radnjama bio 75000din kad je izašao a na oglasima oko 400e, kasnije su spustili na 55000 ako se dobro sećam a na oglasima je bio 370 ili 380.
 
A u Mi Store Spaniji i Italiji 6/128 je 300e recimo, sto je neverovatno. Ista mu je cena kao i Mi 11 Lite 6/64.

Telefon na oglasima ima da ide za 300e sto ce biti stvarno dobra kupovina.
Ja baš nisam toliki optimista,danas se kod Vladimira pojavio na stanju RedmiNote10Pro 6/128 za 295e.Cenim da ispod 350e nema šanse da bude i malo će da mu pada cena pogotovo ako ga ovi u MiSrbija precene...
 
Po meni nema smisla gledati bilo sta osim 8/256, ako on bude ispod 400e, ok, ako ne, promasena prica skroz, ceka se naredna godina za menjanje F1, ili mozda prelazak na neki drugi brend.
 
Ne znam zbog čega bi 8/256 bio prioritet? Meni 128Gb završava posao a razlika između u 6 i 8Gb rama teško da je vidljiva. Najbitnija je brzina memorije koja se koristi a ovde je u pitanju UFS 3.1bez obzira koja kombinacija memorije je u pitanju. Imao sam i ja PocoF1 i nije se dugo zadžao jer mi jednostavno nije legao, onaj veliki ružni notch nisam mogao da gledam...
 
Puno je to para, u tom cenovnom rangu moze da se nadje Mi 10T.
Ja pišem o cenama u redovnoj prodaji. MI 10T tamo košta 480e, ako F3 bude 370e, cena je dobra.
Ne razumem zašto ljudi stalno mešaju poređenje zvanične cene i cene na kp? Prvo valjda treba videti zvaničnu cenu na osnovu koje će se i formirati ta cena na kp. Drugo, cenu na kp nikako ne možemo da predvidimo, dok zvaničnu donekle i možemo da pogodimo.
Sto se tiče memorije, meni sasvim dovoljno 6/64. Ne preterujem sa multitaskingom a za slike i video, hvala bogu ima milion cloud-ova za backup.
 
Ne znam zbog čega bi 8/256 bio prioritet? Meni 128Gb završava posao a razlika između u 6 i 8Gb rama teško da je vidljiva. Najbitnija je brzina memorije koja se koristi a ovde je u pitanju UFS 3.1bez obzira koja kombinacija memorije je u pitanju. Imao sam i ja PocoF1 i nije se dugo zadžao jer mi jednostavno nije legao, onaj veliki ružni notch nisam mogao da gledam...

Kada su appovi lose optimizovani, sto je cesto slucaj na androidu, barem za neke od appova koje ja koristim (mahom neke kineske gluposti, wechat i mini appovi, itd, shvatam da mi je specifican use-case scenario, ali opet), 30% RAM-a vise znaci dosta po pitanju fluidnosti i mislim da nije puno traziti da 3 godine noviji fon ima vise ram i storagea. Znam da ce neko reci "XS Max i npr iPhone 12 imaju isto 4GB RAM & 64GB storage, isti notch, samo drugaciji izgled i malo jacu bateriju, jaci CPU pa ljudi opet kupuju i menjaju telefone", sto jeste istina, ali iOS i MIUI ne mogu da se porede. Ja obozavam MIUI jos od RN4 dana, po meni softver koji nije najispeglaniji ali je meni iz nekog razloga izuzetno intuitivan i funkcionalan. Zavrsava i meni F1 posao vec par godina, ma i Redmi Note 4 bi da bas moram, nije to problem, ali nije uvek skroz smooth iskustvo. Takodje konstantan swap, iako je UFS 3.1, trosi vise baterije (iako je to neznatno u odnosu na upaljen 4G, ili 20-30% jaci brightness) i sa nekim appovima zna da zaglibi. Jednostavno mi je los osecaj da posle skoro evo pa 3 godine, dajem 350-400e za telefon sa istim 6/128GB, bez obzira sto je sve ostalo daleko bolje, nekako mi ne ide u glavu psiholoski sto se kaze. A svakako ce i tih 128GB biti malo kada se pogleda koliko zauzima 4K60 snimanje videa, koje je na F1 bilo blagi uzas u poredjejnu s ozbiljnijim Samsunzima ili ne daj boze iPhoneovima i po par generacija starijim.

U svakom slucaju 8/256 nije nuzno, niti je UFS 3.1 samo na tom modelu (kao sto je na F2 bio slucaj, cini mi se), ali da treba da se ide na bolje, treba, narocito ako je razlika 40-50e kao sto je na zapadu sa early bird discountima. Ostaje samo da se vidi koju ce cenu da lupe ovi iz Mi Store-a, pa ili da se ceka KP ili da se ceka pad cena pa polovan za nekih 250-300e do kraja godine, kao sto je to bio slucaj sa F1 kada je izasao.
 
Ispod 350e na KP izgleda da neće biti za početak.S obzirom da je RN10PRO oko 300e to i nije tako velika cena.Kada bi ga dobili ovi iz MiSrbija da bar znamo njihovu cenu ali oni još nisu dobili ni RN10PRO ni PocoX3PRO....
 
Sveza informacija sa KP vezano za 8/256GB model, od dva veca prodavca, nabavna cena 8/256 modelima im je dosta veca, stoga nece ni uzimati. Ostaje da se vidi jedino Mi Store sta ce uraditi povodom cena. Nije mi jasno kako moze biti toliko veca cena, kad je u UK Mi Store i Amazonu 300gbp za 6/128 i 330gbp za 8/256, ali eto.
 
Evo ga F3 na KP za 350e a tek se pojavio. Ako padne cena na nekih 320e, mislim da ce to biti skroz ok kupovina.
Gledao sam preko na ebayu u Nemackoj moze za 300e da se nadje pa cu verovatno iscimati drugara kad za mesec dana opet bude dolazio.
MIslim da za te pare nema bolje kupovine.
 
Teško da će brzo pasti cena na 320e,verovatno ne pre jeseni. Na popularnim modelima baš slabo pada cena, MiNote10lite koji sada koristim je plaćen u julu 2020. g 290e i tu cenu je držao do pre par meseci.
 
Ocekujem da to ide na 330-340 za 6GB model.
Iskreno voleo bih da se pojavi i 8GB model za 370-380e ali izgleda da ce on biti redak na oglasima. @euanknik je pisao da ima info da ga nasi nece ni nabavljati..
 
Niko još ne izbroja 350 evrića ili ga još nema na stanju?
 
Nasao u Nemackoj F3 6/128 za 300e pa sam porucio danas pa ce mi doneti ortak u sledecoj turi kad bude dolazio.
Inace, vidim tamo po oglasima 8/256 ide 340-380 trenutno.
 
E to je dobra kupovina. Daj neki linAk da vidimo ponudu.
Sad mi glupo da dam 350🙂
 
Dobre cene, bolje da nisam ovo video :)
Mada, pre neku godinu tako poručim kod sestre u Austriju SSD of 1TB za 150 evra na žešćoj akciji, kada je svuda bio 250€. Sestra me zezne, ne dođe kako je planirala nego tek 6-7 meseci kasnije i za to vreme svuda padnu cene na tih 150 :D
 
Neka te lepo sluzi i ocekujemo utiske i detaljnu recenziju. 😀
 
Pravo da vam kažem i nisam nešto zadovoljan prvenstveno baterijom.Nisam hteo ništa da pišem dok ne odradim nekoliko punjenja i pražnjenja pa da vidim da li će se stabilizovati baterija.Naime sinoć na spavanje sa 96% i isključenim prenosom podataka jutros me je dočekao hladan tuš sa 76%...Nisam primetio da se nešto zaglavilo od aplikacija...Drugo što mi se ne sviđa je da Poco nema komandu gestovima pa sam sada u problemu jer na poslednja tri telefona samo gestove koristim.Inače je telefon zver,brzina,izrada,ekran na 120Hz...Ja do sada ovakav telefon nisam koristio i sam osećaj korišćenja je kao da imam flegšip a koristio sam pre njega MiNote10Lite.Samo da se baterija stabilizuje...
Telefon je crne boje i bez maske izgleda fenomenalno ali je poleđina magnet za otiske.Doduše maska spašava stvar ali ga i ruži.Na ekranu je fabrička folija ili možda zaštitno staklo,nisam siguran.
 
Poslednja izmena:
Mozda da mu kroz adb komande pogasis ono sto ne koristis.

A sto se tice za geste to mi je malo glupo ako su mu izbacili.
 
Ili sam ja glup pa ne mogu da nađem podešavanja za geste.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-04-25-18-02-10-653_com.mi.android.globallauncher.jpg
    Screenshot_2021-04-25-18-02-10-653_com.mi.android.globallauncher.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 38
Pravo da vam kažem i nisam nešto zadovoljan prvenstveno baterijom.Nisam hteo ništa da pišem dok ne odradim nekoliko punjenja i pražnjenja pa da vidim da li će se stabilizovati baterija.Naime sinoć na spavanje sa 96% i isključenim prenosom podataka jutros me je dočekao hladan tuš sa 76%...

To je u poslednje vreme popularan "problem" koji se provlaci internetom kada su Xiaomi telefoni u pitanju...

A normalna je stvar zapravo... Negde 5-7 dana treba AI algoritmu za optimizaciju baterije da je stablizliuje, i najveci drain se u pocetku primeti bas u stand by rezimu, kao sto je tokom noci.

Ista stvar je i meni bila sa Mi Note 10 Lite kada sam ga uzeo, slogirao se kada sam video koliko nocu curi dok nisam podrobno istrazio stvar i naisao na gomilu slicnih prijava za razne modele i objasnjenje... I stvarno nakon nekih 5 dana, neovisno o ciklusima punjenja i praznjenja sve se unormarilo.

Ima i na zvanicnom njihovom forumu thread koji podrobno objasnjava taj start up i rad algoritma. Kako god ne bi trebalo da brines niti bilo sta cackas, samo mu daj koji dan rada.
 
Nazad
Vrh Dno