Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Vec 2 puta uzastopno kada prikljucim telefon na punjac, desava se da se telefon sporo puni. Kada izvucem i ponovo prikljucim kabl onda krene brzo punjenje. Da li je do kabla, punjaca ili mozda telefona?

Kao što si napisao jedno od ta 3, ali najverovatnije je do kabla ili samog ulaza.
 
Danas je normalno krenulo brzo punjenje, praticu i dalje, u slucaju da je do telefona ne gine mi kupvina Wireless punjaca.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Niko nije na custom ROM-u? [emoji23]

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Pre ce biti da malo nas koristi ovaj telefon, ostala banda je na 9t/pro zbog vece baterije. [emoji12]

Koje zastitno staklo za ekran se dobro pokazalo?
 
Kad je u planu novi android za ovaj telefon?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pre ce biti da malo nas koristi ovaj telefon, ostala banda je na 9t/pro zbog vece baterije. [emoji12]

Koje zastitno staklo za ekran se dobro pokazalo?
Tek sad udjoh u temu, nijesam ocekivao da ima odgovora bas iz razloga sto si pomenuo haha
Edit : ja koristim neku hidrogel foliju, odlicna je, neprimijetna..
Xiaomi eu rom :D Čuo sam da je derpfest dobar ali nisam imao volje da se prebacujem.
CR Droid od zadnjeg update baterija losija, stavio sam Paranoid sada pa javljam utiske sto se tice baterije..
Btw kakva je baterija na EU? Citao sam da je na Masiku najbolja baterija od svih miui based romova..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tek sad udjoh u temu, nijesam ocekivao da ima odgovora bas iz razloga sto si pomenuo haha
Edit : ja koristim neku hidrogel foliju, odlicna je, neprimijetna.. CR Droid od zadnjeg update baterija losija, stavio sam Paranoid sada pa javljam utiske sto se tice baterije..
Btw kakva je baterija na EU? Citao sam da je na Masiku najbolja baterija od svih miui based romova..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Oko 4- 5 sati sota, zavrsavao sam dan sa po 20-30% baterije. Evo kupio sam mi note 10 lite i furam bateriju 2 dana ladno. Jeste sporiji ali ne moram da brinem kad sam u putu da cu ostati bez baterije,
 
Oko 4- 5 sati sota, zavrsavao sam dan sa po 20-30% baterije. Evo kupio sam mi note 10 lite i furam bateriju 2 dana ladno. Jeste sporiji ali ne moram da brinem kad sam u putu da cu ostati bez baterije,
Tako i ja na miui, oko 4 sata.. Na CR-u sam prije update gurao i po 7 sati laganica ali update je los tako da predjoh na Paranoid pa cekam da se stabilizuje baterija... Onaj Bliss mi izgleda primamljivo.. Ne znam kakva mu je baterija ali cisto sumnjam da moze biti bolja od Paranoid-a ali vidjecemo..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Jel se isplati kupiti trenutno ovaj telefon? Kakve su kamere? Vidim da baterija nije baš nešto dobra
 
Ja sam moj dao supruzi, instaliran xeu, gcam radi odlične fotke. Kod mene je bila baterija ok skroz, njoj još bolja. Iskreno, i dalje mislim da je sjajan uređaj i prilično potcenjen kod nas. Vidim da ga ima po oglasima za manje ili oko 300e što je definitivno najjeftiniji SD855 telefon. Ja mislim da vredi i dalje kao kupovina.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Jel se isplati kupiti trenutno ovaj telefon? Kakve su kamere? Vidim da baterija nije baš nešto dobra
Prije bih uzeo 9t pro ako se moze naci uopste i to samo zbog baterije.. Koristim Mi 9 evo godinu dana i baterija na Miui romovima je losa, ja sam izvlacio oko 3 4 sata max.. Instalirao sam pixel based romove i situacija je mnogo bolja(izvucem i po 6 sati sota, a prosjek je 5 sati)..
Fotografije sa gcam fantazija, o brzini i fluidnosti da ne govorim, sve je isto kao prvog dana..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Imam sad S10 lite ali iskreno nisam nešto oduševljen. Mislim što se brzine rada tiče sve je okej ali kamere mi su mi bolje bile na Mi 9t. Pa opet gledam nešto sa sd 855 zapao mi za oko mi 9.
 
Imam sad S10 lite ali iskreno nisam nešto oduševljen. Mislim što se brzine rada tiče sve je okej ali kamere mi su mi bolje bile na Mi 9t. Pa opet gledam nešto sa sd 855 zapao mi za oko mi 9.
Mi 9 je odlican, brzina, kamera, kvalitet izrade itd, sve je na nivou.. Ja ga ne bih uzeo ako planiras miui da koristiš jer je baterija losa, miui vuce dosta baterije.. Pixel romovi su odlici na polju baterije i fluidnosti.. Cak su mi se toliko svidjeli Pixel sistemi da razmisljam u buducnosti o kupovini Pixela.. Ako se odlucis da uzmes Mi 9 i krenes da stavljas custom romove javljaj se ovdje, ima nas koji cemo ti pomoci u vezi toga.. Imas bas puno stable custom romova koji rade odlicno za Mi 9..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Sad jedno glupo pitanje, pošto do sad nisam instalirao custom romove jel komplikovano? Nisam neki expert a nisam ni duduk totalni :)
 
Sad jedno glupo pitanje, pošto do sad nisam instalirao custom romove jel komplikovano? Nisam neki expert a nisam ni duduk totalni :)
Imas brdo tutorijala po yt.. Ali nije komplikovano, kad jednom udjes u taj svijet stalno ces isproavati nesto novo, nove romove i mogućnosti.. Najveci problem je meni bio cekanje da se otkljuca bootloader(cekao sam 14 dana)..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pa šta znam, ja sam bio na MiRoom pa na Xeu MIUI 11 pa sad 12 i sa dve kartice nikad ispod 4 sata SOT nisam bio. Prosek 4.30-5 sati bez problema... Sa pixel experience sam izvlačio oko 6 max.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
4.30-5 sati jel to dovoljno za 1 dan prosek aktivnog korišćenja? :)
Edit: jel ima istu kameru ili bolju u odnosu na mi 9t i t pro?
 
Poslednja izmena:
4.30-5 sati jel to dovoljno za 1 dan prosek aktivnog korišćenja? :)
Edit: jel ima istu kameru ili bolju u odnosu na mi 9t i t pro?
Ja imam 3 e-mail naloga, još par nekih aplikacija koje se sinhronizuju, nešto ne koristim preterano društvene mreže, igrice retko, 2 sim kartice, kombinovano mobilni net i wifi, po neka slika i video... Sa tim korišćenjem bude oko 5 sati SOT i uveče već oko 20-21h spadne na 10-15% i ide na punjač. Kažem, okvirno. Mojoj ženi sad traje i dan i po, dva baterija. Ali ne znam koliko SOT. Za kameru ne znam, nisam koristio Mi9T (pro). Kažem, i dalje mislim da je za uložen novac sjajan uređaj ako pričamo o cenama na oglasima.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Jel radite vi nesto osim sto gledate u taj telefon 5+ sati dnevno? :)
 
Odlican je telefon sve u svemu, ali su osakatili rad telefona zadnjim Miui 12 apdejtom. Nadam se da ce novi android donekle popraviti stvari.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Jesu... Naročito bateriju.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Da li vam se telefon (baterija) zagreva do 41°C dok se puni sa fabrickim punjacem od 18W?
 
Probao sam ranije punjac od A71 (25W) i telefon se uopste ne greje (doduse nisam gledao koja je temperatura). Bas cu da obratim paznju sledeceg puta.
Inace vremenski isto napuni.
 
Uzeo sam pre ovaj tel(polovan) i ni na jednom telefonu do sad nisam imao imao tiši zvuk za obaveštenja(viber, sms, poziv isto) a pojačano je do kraja? Kad pričam na telefon sve se lepo čuje. Jel ima neka caka za dodatno pojačavanje ili nešto nije u redu sa telefonom?
 
Nazad
Vrh Dno