Šta je novo?

Xiaomi Mi5

Стигао телефон, сад правац М:тс по картицу па у банку. После стартовање.

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
 
Први утисци после пар сати коришћења су јако позитивние. Нема Српски мени, као ни Босански и хрватски. Још ми треба да се навикнем Miui. Приметио сам да нема Блиц апликације у продавници, не знам зашто?
6.0.1 MXB48T
8.1.2.0

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav ljudi,upravo sam kupio mi5 I ova verzija je stigla s njim,kako da ubacim global zadnji?
1aaf85345a62de82407841e3debee3e0.jpg
 
Pisao sam na jednoj od prethodnih strana

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
ok,pogledacu kad dodjem kuci,jel ovo sto imam developer rom?
Ako treba da skinem odavde global i ubacim ga u telefon i poteram install iz updatera onda znam
http://en.miui.com/download-299.html



Vidim da si savetovao tako da se uradi ali taj momak je vec bio na global romu dok je ovo moje develoler,da nesto ne zeznem ako tako uradim?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
E to ne znam... Jedino kidence ili neko da se javi

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ok,vidim da mi nije ni bootloader otkljucan,da li mi neko moze pomoci kako to sve da sredim?
Prijavio sam se tamo na njihovom sajtu vezano za otkljucavanje bootloadera i kazu da ako sve bude ok da ce mi do 10 dana poslati neki kod,iskreno to nikad nisam radio sa kodom

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Skini taj Global Stable rom, kopiraj na telefon(moja preporuka uvek skidati preko telefona direktno jer neki put kada se prebaci sa kompa nece da prodje verifikaciju) i kada skines, pokreni Updater app i preko nje odradi vracanje na Global stable...
Mali info, svi podaci se gube...Takodje ovako nesto je moguce uraditi u oba smera ako su oba rom-a zvanicna.
Nije moguce uraditi ako su rom-ovi na razlicitim verzijama Androida kao npr. kod modela gde je dev rom 7.0, a Global Stable jos uvek na 6.0.
Tada mora flastboot flash ili EDL flash(kod starih verzija ROM-ova moze, kod novih je zakljucan).
U sustini, u zadnje vreme treba otkljucan bootloader da bi se flesovalo preko Mi flash-a jer Xiaomi polako gasi EDL mod sa novim verzijama ROM-ova.


Sent from my Redmi Note 4X
 
Ok,kuci sam posle 8 uvece pa cu skinuti i probati,svakako nemam nista na telefonu trenutno.


Kidence znaci nema veze sto je zakljucan bootloader?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Nema kad radiš preko update aplikacije

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Nema veze, ovo je zvanicna metoda...
Preko Updater app moze i sa zakljucanim i sa otkljucanim BL.
Problem je kada mora da se flesuje fastboot rom preko Mi flash, tada mora unlocked BL.
Uskoro ce otkljucan BL biti jedan jedini nacin za fleshovanje fastboot rom-a, EDL ide u zaborav. Ne pomaze ni softverski EDL, ni EDL kabal.
Moci ce verovatno kao krajnja mera, otvaranje telefona i testpoint,ali to je bas kranja mera.
 
Odradio sve kao sto ste rekli i proslo je bezbolno i brzo,ubacujem sve sto mi treba pa za koji dan kad budem imao vremena pisem malo o utiscima,hvala

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Citao sam sta se pisali vezano za skidanje crvene linije ispod texta kad se kuca,ja koristim google tastaturu i ne mogu nikako da sklonim,moze li pomoc?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Podesi Alphabet umesto English pod google keyboard, a Engish i ostalo ugasi.
Settings-additional settings-language and input i tu podesi.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Screenshot_2017-05-18-23-44-17_com.android.settings (1).png
drugari,ako moze pomoc.telefon sam kupio pre godinu dana sa ovom verzijom roma.telefon radi bez greske,ali bih ja hteo da ubacim najnoviji global rom,cisto da vidim kako ce raditi sa njim,ali je problem sto sam totalni laik po tom pitanju.da li mogu to da odradim kao sto je ovde objasnjeno pre par postova i sta gubim od podataka prilikom toga,hvala
 
Zar je teško pročitati par strana unazad?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
druze,nije tesko i sve sam procitao,ali sam napomenuo da sam totalni laik ,pitam zato sto na telefonu imam android 6 i miui 7, i da li je zbog toga mozda postupak drugaciji
 
Ovo je druga problematika, ovde je kuvani Kineski rom u pitanju.Ne moze preko updater app, vec mora flesovanje preko Mi flash.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Stvar izbora, neko moze da zivi sa tim, neko ne... :) Zvanicni je zvanicni, imas update, popravke, nove opcije,...na ovom si osudjen da budes uvek na istom, nema promene...

Sent from my Redmi Note 4X
 
druze,nije tesko i sve sam procitao,ali sam napomenuo da sam totalni laik ,pitam zato sto na telefonu imam android 6 i miui 7, i da li je zbog toga mozda postupak drugaciji

Mnogi ljudi su došli ovde kao totalni tupani uključujući i mene, ali moraš stisnuti zube i naučiti. Kad jednom naučiš sve ti je mala maca. Kasnije ćeš i ti pomoći nekome, mada kad vidim da si se registrovao pre 4 i nešto godine, a nemaš poruka znači ti si drugačiji tip.

Napisao sam to sto sam napisao, zato što se Kidence čovek upljuje od ponavljanja jednog te istog na svim Xiaomi temama.

Generalno nema baš na tacni. Moraš odvojiti svog vremena dosta kao što je i on mnogo puta odvajao da bi to napisao.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Spominjalo se da Mi5 serija zna imati problema sa matičnom pločom ? Također da Mi5s zna imati nekakav problem sa kamerom ??
To nisu male stvari ako se riskiraju.

Mi5s ima nešto bolju bateriju, vjerujem da bi meni izdržala oko 8 sati SOT mobilne mreže jer isključujem automatska ažuriranja odnosno sync gmaila, i tako još nešto što mi nije toliko bitno. Ima nešto bolju kameru navodno, pogotovo za mračnije slike, ali uklonjena je optička stabilizacija u odnosu na Mi5. Prednost Mi5 je to što je lakši i manji dimenzijama, a navodno mu i to fingerprint dugme radi bolje. Kod oba modela funkcionira ispravno fast charging ?
 
Stigao mi kod za otkljucavanje bootloadera,da li mi sad to uopste i treba ili ne i ako treba kako da ga iskoristim?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Spominjalo se da Mi5 serija zna imati problema sa matičnom pločom ? Također da Mi5s zna imati nekakav problem sa kamerom ??
To nisu male stvari ako se riskiraju.

Mi5s ima nešto bolju bateriju, vjerujem da bi meni izdržala oko 8 sati SOT mobilne mreže jer isključujem automatska ažuriranja odnosno sync gmaila, i tako još nešto što mi nije toliko bitno. Ima nešto bolju kameru navodno, pogotovo za mračnije slike, ali uklonjena je optička stabilizacija u odnosu na Mi5. Prednost Mi5 je to što je lakši i manji dimenzijama, a navodno mu i to fingerprint dugme radi bolje. Kod oba modela funkcionira ispravno fast charging ?
Kako to fast charge moze da bude neispravan?



Svi kukaju na miui, a sistem na 0,9Giga uvek...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Gde to vidis?
 
Aditional settings->Developer options pa running services

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Nema toga na mi5s, doduše xiaomi eu rom ali ne znam zašto nema opcije.
 
Moras da istapkas kernel ili sta vec tamo gde gledas verziju sistema

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Nisam se dobro izrazio, imam developer options ali nema running services kad uđem unutra.
Daj ss da vidim kako izgleda kod tebe.
 
Nazad
Vrh Dno