Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

Srećno :D javi kako je prošlo..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kakav bi bio postupak prelaska sa trenutno miui 8 na lolipopu (xiaomi.eu), na ovaj poslednji xiaomi.eu miui 10? Hvala.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Trebalo bi da samo skineš zip file i preko updatera sve odradis.. Ako nece uvek možeš preko twrp da flesnes isti zip.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima li šanse da ga prebacim na xiaomi. eu sa globala stable MIUI 8 Nougat?
Bootloader je zaključan, jednostavno ne dopuštaju da se otključa.
 
Imala neka fora sa nekim ROM-om, dev kineski valjda, koji otključava bootloader. Prođi kroz temu, čini mi se da je skoro pisano.
 
Imala neka fora sa nekim ROM-om, dev kineski valjda, koji otključava bootloader. Prođi kroz temu, čini mi se da je skoro pisano.

Ja sam probao i nisam uspeo , da ima rom koji otkljucava bootloader i onda instaliras twrp ali ja nisam uspeo posle toga da flesnem eu rom.... Takodje mi nisu na zvanicnom sajtu otkljucali telefon... Eto, sad imam kineski Miui10 8.9.13 i od kad cekam taj final update koji nikako da se desi...
 
Mislim da sam uspeo :)

Bilo je krajnje zeznuto jer sam morao nekoliko flat zalepljenih kablića da prebacim na nov frame. Nisam imao duvaljku, te koristio fen za zeznute pozicije.

Ekran, za ono malo kratko vremena što sam gledao u njega, je odličan, ravnomerno osvetljen sa odličnim kontrastom.

Instalirao twrp-3.1.1-1-libra koristeći već postojeći recovery, ali sad neće da bootuje u novi twrp. Pustio da podigne prethodni sistem, sve OK. Ulazi u fastboot. Doduše, gotovo je baterija prazna, mogućeda zbog toga nije hteo. Nek se dopuni malo, pa ću probati ponovo. Ako neće, instaliraću twrp ponovo preko fastboot-a.
 

Prilozi

  • index.jpg
    index.jpg
    325.2 KB · Pregleda: 46
Trebalo bi da samo skineš zip file i preko updatera sve odradis.. Ako nece uvek možeš preko twrp da flesnes isti zip.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Mislis da ce moci tek tako?
Ako idem preko twrp pretpostavljam da treba najnovija verzija, ova u fonu je stara vise od dve i po godine? I jel moze novi twrp da se flesne iz postojeceg ili mora fasboot?
Znam da je bilo price da nece sa lolipop roma direktno na nugat, nego bile neke peripetije izmedju...ako se dobro secam?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam uspeo :)

Bilo je krajnje zeznuto jer sam morao nekoliko flat zalepljenih kablića da prebacim na nov frame. Nisam imao duvaljku, te koristio fen za zeznute pozicije.

Ekran, za ono malo kratko vremena što sam gledao u njega, je odličan, ravnomerno osvetljen sa odličnim kontrastom.

Svaka čast!

Jesi pratio neki tutorial? Jel teško odraditi sa fenom? Pitam jer ni ja nemam duvaljku a čeka me isti posao.

@mihajlosd : može i iz TWRP, samo moraš naći zip file. Za svaki ROM ti obično napišu koja verzija recovery-a je poželjna, jer imao sam par situacija kad instalacija nije prolazila, pa onda sa drugom verzijom TWRP prođe.

Za ROM me nemoj držati za reč, al mislim da bi trebalo da radi ako ideš preko updatera, ali za svaki slučaj iscitaj malo pre nego probaš, davno sam to pokušavao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Postaviću link koji sam pratio. Nije teško fenom, vrlo jednostavno.

Nego, jel neko uspeo da unlock-uje mi account? Instalirao MIUI 10, ali je fon zaključan. Sestra nema pojma koji je nalog, promenila broj telefona... bedak. Jel postoji neki način da se zaobiđe provera? Našao sam ovaj tut: https://en.miui.com/thread-680036-1-1.html , ali ne mogu naći ove romove...
 
Je l' ti prošlo ovo sa linka za otkljucavanje akaunta?
 
Moraću i ja bateriju. Danas po ovoj temp vrlo brzo pala sa preko 50% na 5%. Sad gledam na Aliju, cene su skroz ok, oko 7 doll.

Za otključavanje sam koristio ovu metodu: https://www.youtube.com/watch?v=vk8Op754w7k
Potvrda je stigla nakon 15-ak minuta, mada sam se pomirio s tim i da bude 3 dana, kako je pisalo.
 
Aj pustite link ako ste zadovoljni baterijom.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mogu da vam preporučim ovu bateriju

Original LEHEHE Battery For Xiaomi Mi 4c Mi4c BM35 3000mAh Replacement Bateria Free Tools Gifts
https://s.click.aliexpress.com/e/hboQqZ6

Jeste skuplja ali je odlična. Naručivao je ranije još jedan kolega sa foruma i sećam se da je i on bio zadovoljan.

Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
 
Evo nakon prvog punjenja info za batt. Nije baš najsjajnije [emoji1] :

IMG-20181202-WA0000.jpg
 
Stigla. Nije baš najsvežiji datum, ali OK. Garancija je 6 meseci [emoji38]. Videćemo kako se ponaša narednih dana po ovoj omorini [emoji3] .

IMG_20181205_174556.jpg
 
Stigla. Nije baš najsvežiji datum, ali OK. Garancija je 6 meseci [emoji38]. Videćemo kako se ponaša narednih dana po ovoj omorini [emoji3] .

Pogledajte prilog 261737

Ja sam na moju dobio mesec dana usmene garancije:), isto je pakovanje kao i za tu tvoju. Sestra se nije zalila na autonomiju. Najverovatnije je dobra ta baterija, dok su ti dali 6 meseci garancije.
 
Ubacio. Prvo što primetiš da je duplo lakša od originalne :D

Kod nas se prodaju takve, od istog uvoznika je sve.

Nek šljaka godinu dana, ja zadovoljan :)
 
Nisam ni poredio da l' je deblja originalna, al' ova je prilicno laksa, nije bas duplo, ali osetno u ruci laksa. Drug je uzeo neku bateriju za Redmi note 3 pro, kod njega sljaka vec deset meseci. Originalna mu crkla (naduvala se) posle godinu i nesto dana.
 
Sa kojim ROM-om ste izvlačili najbolje slike iz Mi4c? Modul je Sony IMX258.
 
Nisam ni poredio da l' je deblja originalna, al' ova je prilicno laksa, nije bas duplo, ali osetno u ruci laksa. Drug je uzeo neku bateriju za Redmi note 3 pro, kod njega sljaka vec deset meseci. Originalna mu crkla (naduvala se) posle godinu i nesto dana.

Zato neki prodavci slikaju bateriju na vagi .... :)
 
Primetio sam ne baš sjajno ponašanje zamenske baterije. Ne znam koliko je validan AccuBattery Pro, ali je donekle potvrdio sumnju. Pustiću još par ciklusa.
 

Prilozi

  • WhatsApp Image 2018-12-09 at 21.54.22.jpeg
    WhatsApp Image 2018-12-09 at 21.54.22.jpeg
    107.9 KB · Pregleda: 59
  • WhatsApp Image 2018-12-09 at 21.55.09.jpeg
    WhatsApp Image 2018-12-09 at 21.55.09.jpeg
    80.6 KB · Pregleda: 52
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno