Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

U EDL možeš ući i tako sto držiš "volume +" i "volume -" i power dugme u isto vreme.

Takođe je moguće i shortovanjem test point, ali za to trebaš da ga otvaras.

Tad bi komp trebao da ga vidi kao Snapdragon nešto nešto...

Srećno :)
BTW mala je verovatnoca da si ga ubio.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
JES, imamo fast boot ponovo javio se na drzanje volune +- i power, jel imamo proveren neki miui 9 koji se flesuje preko miFlash-a????
Ostavio ga u zamrzivacu, bio do grad da popijem kafu i smirim zivce...
EDIT:
Flesnuo ponovo onaj MIUI 7 koji se koristi za otkljucavanje... razmisljam da ga pustim da se polako updatuje dok ne stigne do kraja...
 
Poslednja izmena:
Ma skini MIUI10 fastboot ROM i flesuj sa MiFlash kao što i taj v7, ista je procedura samo biraš drugi image. Najbrže i bezbolnije. Onda čekaj da ti Xiaomi otključano BL.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
tako ce i da bude, nemam ja bas puno zivaca za ovako nesto... hvala u svakom slucaju za svaki savet, javljam kad mi ovi legalno otkucaju butloader...
 
Opet ja, bas sam dosadan ALI imam lepu vest, onaj 6.1.7 koji sam flesovao MiFlesh-om, ostavio sam bootloader zakljucan i pustio da se updatuje na cetvrtom apdejtu dodje MIUI10 :
Screenshot_2018-09-24-20-42-08-632_com.android.updater.png

sam doso, nema da se cimam dosta je bilo danas brikovanja i ostavljanja telefoan u zamrzivac da iskulira... ;)
 
Poslednja izmena:
Super :D kako ti se sviđa MIUI10 u poređenju sa LOS15 koji si danas kratko koristio?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Meni se vise svidja MIUI10, bas je odradjen, mada ima problem ili ja to jos uvek nisam uspeo da sredim uglavnom ne radi Google services, aplikacije sam instalirao rucno sto mi i nije bio nekakav problem ali se ipak nadam da ce to ubrzo da se resi... Da ipak sve preporuke za MIUI a i pohvale s moje strane...
 
Jesi instalirao Google servise preko Google Installera sa njihovog shopa ? Msm da kineski ROM po defaultu ne dolazi sa Google servisima.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Da kineski rom dolazi bez google services, skinuo sam app, iskopirao u telefon i instalirao, nece da radi i stalno pirjavljuje da treba da se ubdatuje gpogle play services... Kako drugacije da ga instaliram kad bez google services nece da radi ni play store????
 
Stigao... [emoji4]
817c31befcc2ed34e64e57187a495dcd.jpg
 
Welcome to the club... Again! :D

Jel neko uspeo da nađe metalni back cover za miciku, ali ne case vec bas cover?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Welcome to the club... Again! :D

Jel neko uspeo da nađe metalni back cover za miciku, ali ne case vec bas cover?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Nisam ni znao da tako nesto ima, jesi siguran da potrazim????
Uzgred ja ostado na ovaj MIUI 10 , osim google services- koji ne radi sve ostalo za sada sljaka super, za neki dan ce i novi UPD... ;)
 
Nisam siguran, zato i pitam :D
Meni pre neki dan kad sam ga rasklapao palo na pamet da bi mnogo bolje izgledao sa crnim leđima (imam bela), pa reko kad bi još našao metalna bilo bi vrh :D

Super da ti se sviđa... Jesi probao neku stariju verziju Google Installera jer kontam da bi trebalo da radi?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Cekam UPD posto je weekly, ako posle toga ne radi, trazim reseenje...
 
Jesi siguran da ces dobiti weekly update? koliko me pamćenje služi 8.9.13 je poslednji weekly za 4c. Msm da će biti samo stable kad dođe vreme.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Jesi siguran da ces dobiti weekly update? koliko me pamćenje služi 8.9.13 je poslednji weekly za 4c. Msm da će biti samo stable kad dođe vreme.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

pa na romu pise da je weekly beta, ako je 8.9.13 u stvari 13.9.2018 onda bi danas trebao da bude drugi po redu UPD, videcemo sta ce da se desi... :)
 
onda cu da potrazim resenje, ko zna kad ce i dali ce da bude uopste stable... :(
Ako resim nesto javljam...
 
Danas sam ubacio GCam i uporedio kameru sa S7 i S8+... Mali 4c ih je odrao,mnogo više detalja na slici, sitniji text je čitljiv... Ispala kamera mnogo bolja nego na ta dva flagshipa.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
To da radi Gcam na Mi4c je nešto novijeg datuma ako se ne varam?

Daj neku sliku :)
 
To da radi Gcam na Mi4c je nešto novijeg datuma ako se ne varam?

Daj neku sliku :)

Relativno skorijeg datuma, nije ni sad nesto savrseno ali osnovne stvari tipa HDR+ rade.

Okacio sam slike na dropbox, on valjda nece unistiti kvalitet:
Slika 1 - Tik Tak - Slikano u relativno dobro osvetljnoj prostoriji uz koriscenje Lens Blur-a.
Slika 2 - VW Golf - Slikano predvece na ulici, pocelo da se smrkava i bilo oblacno pa ima malo previse suma za moj ukus, al videcemo kako ce se ponasati po danu.
 
Mi4c i sa stock MIUI kamerom pravi odlične slike. Nešto su lošije na ostalim romovima. Senzor je svakako odličan.
 
Evo jos malo testa stock LOS 14 kamere vs Gcam. Slike su zumirane na 100% kako bi se videla razlika u detaljima.
Levo je stock kamera, desno je GCam.

BMW - stock kamera po meni uradila dosta bolji posao od gcam.
Pauk - gcam definitivno ima vise detalja
Tastatura - gcam ima vise detalja, ali i mnogo vise šuma
Zvucnik

Zacudio me veoma los rezultat Gcam-a na BMW slici, pa sam napravio jos jednu sa iste lokacije, dok su druge dve slike izrezane iz te prve originalne kako bi se videla razlika. Fokus je bio na beloj toyoti.
Toyota - mala razlika, ali gcam ima za nijansu vise detalja
Plavi auto - gcam ovde dominira, mnogo vise detalja, posebno kad se uzme u obzir da ovaj deo slike uopste nije bio u fokusu
Zelenilo - opet gcam ima vise detalja, mada su boje na stocku pribliznije realnosti

Jedino sto mi se ne svidja kod gcam je sto dodaje vise šuma pri losem osvetljenju, i to bas dosta više.
MIUI kameru nisam poredio jer me trenutno mrzi da menjam ROM.
 
Poslednja izmena:
Koji ROM je preporuka sada za Mi4c? Recimo zadnji sa xiaomi.eu, stable: xiaomi.eu_multi_MI4c_V10.1.1.0.NXKCNFI_v10-7.0 ?
 
Mozes njega lepo radi. Jesi sredio miciku?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stigla juče i leđa nova, ne čekamo više ništa. Večeras akcija [emoji106]
 
Nazad
Vrh Dno