Šta je novo?

Xiaomi (Mi) TV Stick 4K

Nikolixx

Poznat
Učlanjen(a)
12.01.2022
Poruke
10
Poena
25
Moja oprema  
Pametni uređaji
Telefon, EON Smart box.
Skoro sam okacio temu o problemu oko uzasnog OperaSmart TV sistema i problmeatici dovodjenja drugog EON uredjaja u stan: ( https://forum.benchmark.rs/threads/drugi-eon-uredjaj-u-stanu.485154/#post-6532233 )
Odlucio sam da je najbolje resenje uzimanje Mi Sticka, koji bi mi resio sve probleme.
Imate li iskustva sa istim, kako radi, da li ste zadovoljni? Ako ne, da li imate neku drugu preporuku u tom cenovnom rangu 5990din?
 
Rešenje
Meni je recimo chromecast bitna stavka tako da moj glas ide Mi Box S uredjaju, moze da se uzme za 8k, a mozda naleti i neki happy hour pa bude i bolja ponuda,
tv stick ima dve mane po meni i xiaomi i fire. Xiaomi ima losiji hardver i nema usb port ali ima chromecast, Fire stik ima bolji hardver nema chromecast i nema usb port.
Svakako je stvar preference sta ti vise treba, bolji odziv i bolja rezolucija ili losiji odziv i losija rezolucija i mogucnost da castujes. Isto je pitanje da li ces da gledas na nekom dobrom tv-u veceg formata ili na 32inch tvu u spavacoj sobi.
Ima smisla ici na bolji hardver i performanse ako je u pitanju neki 4k tv ili full hd veceg formata(55+ incha) u suprotnom xiaomi tv stick je sasvim ok.
Za miša na MiStick sam koristio "Bluetooth Keyboard & mouse" Za Android.
 
Da li mogu sa 4k stickom da reprodukujem 4k rezoluciju na full hd televizoru? I šta time dobijem, da lije slika bolja nego da na primer učitam film sa 1080 rezolucijom?
 
Данас сам се мало "играо" са стиком, пре снимања рецензије и могу рећи да сам пријатно изненађен. Поготову са кодијем и фајловима преко 100GB - све ради супер. За похвалу.
 
Nekoliko puta sam to pominjao iz ličnog iskustva, da ima veći skladišteni prostor, uzeo bih još za kuću, a ovaj koji koristim liferovao u selo.

Kome treba za EON, TiviMate, Smarttube, Stremio i Kodi, radi kao lutka.
 
Da li si rešio to sa wifi konekcijom? Ja ga danas kupio i odmah zeza, gubi konekciju
Ako koristiš neki stari 2.4 ghz ruter hoće i zbog toga, ja od kad sam uzeo novi ruter više ne gubi konekciju i brzine neta su mnogo veće.
 
Ako koristiš neki stari 2.4 ghz ruter hoće i zbog toga, ja od kad sam uzeo novi ruter više ne gubi konekciju i brzine neta su mnogo veće.
Pa koristim ruter , ali do juče na mi sticku običnom ne 4k nisam imao takav problem, sad kupio 4k i eto, gubi konekciju...da li da reklamiram ili da uzmem novi ruter, ne bih da bacam pare ako nije do toga?
Pa koristim ruter , ali do juče na mi sticku običnom ne 4k nisam imao takav problem, sad kupio 4k i eto, gubi konekciju...da li da reklamiram ili da uzmem novi ruter, ne bih da bacam pare ako nije do toga?
Koristim stari ruter 😂
Губитак или пад протока вај фај конекције је разлог за рекламацију.Из искуства.
Znači tako, da ne isprobavam novi ruter?
 
4k video nosi i veci bitrate tako da bi trebao da vidis bolju sliku i ako prikazana rezolucija nece biti veca od 1080p

Znaci bez problema mozes da pustas 4k i na 720p TV
4k (na streaming servisima) ima uglavnom oko duplo veći birate nego na fhd, ali i 4 puta više piksela koje treba da prikaže tako da ne verujem da će kvalitet slike biti bolji.
 
Pa koristim ruter , ali do juče na mi sticku običnom ne 4k nisam imao takav problem, sad kupio 4k i eto, gubi konekciju...da li da reklamiram ili da uzmem novi ruter, ne bih da bacam pare ako nije do toga?

Koristim stari ruter 😂

Znači tako, da ne isprobavam novi ruter?
Ako imaš kod nekog komšije ili drugara koji ima noviji 5ghz ruter probaj kod njega pa vidi kako se ponaša stick. Ako opet puca konekcija reklamiraj ga.

Da ne uzimaš ruter napamet, meni je trebao ruter ne samo za stick pa sam zato uzeo.
Na starom 2.4 ruteru brzine su išle do 40megabita max, na novom ruteru izvlačim maksimalnu brzinu koju trenutno imam (150 megabita) i ne puca mi konekcija.
 
Ako imaš kod nekog komšije ili drugara koji ima noviji 5ghz ruter probaj kod njega pa vidi kako se ponaša stick. Ako opet puca konekcija reklamiraj ga.

Da ne uzimaš ruter napamet, meni je trebao ruter ne samo za stick pa sam zato uzeo.
Na starom 2.4 ruteru brzine su išle do 40megabita max, na novom ruteru izvlačim maksimalnu brzinu koju trenutno imam (150 megabita) i ne puca mi konekcija.
Hvala, videću da nekako dođem boljeg rutera
 
Мислио је да је време за замену рутера, а не стика.
 
Ako imaš kod nekog komšije ili drugara koji ima noviji 5ghz ruter probaj kod njega pa vidi kako se ponaša stick. Ako opet puca konekcija reklamiraj ga.

Da ne uzimaš ruter napamet, meni je trebao ruter ne samo za stick pa sam zato uzeo.
Na starom 2.4 ruteru brzine su išle do 40megabita max, na novom ruteru izvlačim maksimalnu brzinu koju trenutno imam (150 megabita) i ne puca mi konekcija.
Probao drugi ruter ...dualni i sve radi kao podmazano, eto čisto da podelim sa vama zbog drugih članova koji budu imali slične probleme, hvala svima na savetima
 
Uzeh Mi Stick 4K na KP za 5500din nov neotpakovan, doduse kineska verzija al za te pare nema nista bolje. Odlican uredjaj, cak mi se i svidja taj minimalisticki daljinski. Vidaa Hisense tv sad izgleda mocno i upotrebljivo. HP 4024 sam spakovao u kutiju, resio se gomile kablova. Iris, HBO Max, Smart tube.. sve sljaka perfektno.
Pri ukljucivanju, sacekao me sistemski update od 700mb.. izgleda da Xiaomi voli da azurira stick sto mi se svidja
 
Ukoliko sam dobro razumeo, EON daljinskim mogu da šaltam kanale preko Sticka bez problema?
Ukoliko sam dobro razumeo, EON daljinskim mogu da šaltam kanale preko Sticka bez problema?
Ukoliko sam dobro razumeo, EON daljinskim mogu da šaltam kanale preko Sticka bez problema?
 
Ukoliko sam dobro razumeo, EON daljinskim mogu da šaltam kanale preko Sticka bez problema?
Ukoliko sam dobro razumeo, EON daljinskim mogu da šaltam kanale preko Sticka bez problema?
Ukoliko sam dobro razumeo, EON daljinskim mogu da šaltam kanale preko Sticka bez problema?
A da li se nekome dešava da kada na eon daljinskom hoćete da stick stavite u režim mirovanja on ga ugasi skroz( mislim kada pritisnem crveno dugme)
A da li se nekome dešava da kada na eon daljinskom hoćete da stick stavite u režim mirovanja on ga ugasi skroz( mislim kada pritisnem crveno dugme)
Inače sve ostalo funkcioniše bez problema
 
Kome treba bolji daljinac za 4K stik ima ovaj XMRM-19 :)




S0acc159c3ae64a29b7a9a190d089303eg.png_640x640.png_.webp

S8acfcfac0e2a417a9e60a8f2ba6fa6254.png
 
Poslednja izmena:
Pa to je eon daljinac :D ima ih na desetine na KP
 
Nazad
Vrh Dno