Šta je novo?

Xiaomi (Mi) TV Stick 4K

Nikolixx

Poznat
Učlanjen(a)
12.01.2022
Poruke
10
Poena
25
Moja oprema  
Pametni uređaji
Telefon, EON Smart box.
Skoro sam okacio temu o problemu oko uzasnog OperaSmart TV sistema i problmeatici dovodjenja drugog EON uredjaja u stan: ( https://forum.benchmark.rs/threads/drugi-eon-uredjaj-u-stanu.485154/#post-6532233 )
Odlucio sam da je najbolje resenje uzimanje Mi Sticka, koji bi mi resio sve probleme.
Imate li iskustva sa istim, kako radi, da li ste zadovoljni? Ako ne, da li imate neku drugu preporuku u tom cenovnom rangu 5990din?
 
Rešenje
Meni je recimo chromecast bitna stavka tako da moj glas ide Mi Box S uredjaju, moze da se uzme za 8k, a mozda naleti i neki happy hour pa bude i bolja ponuda,
tv stick ima dve mane po meni i xiaomi i fire. Xiaomi ima losiji hardver i nema usb port ali ima chromecast, Fire stik ima bolji hardver nema chromecast i nema usb port.
Svakako je stvar preference sta ti vise treba, bolji odziv i bolja rezolucija ili losiji odziv i losija rezolucija i mogucnost da castujes. Isto je pitanje da li ces da gledas na nekom dobrom tv-u veceg formata ili na 32inch tvu u spavacoj sobi.
Ima smisla ici na bolji hardver i performanse ako je u pitanju neki 4k tv ili full hd veceg formata(55+ incha) u suprotnom xiaomi tv stick je sasvim ok.
Naravno da ima preporuka, mada nisi morao da otvaras nove teme ali bolja opcija ti je Firestick 4K ili 4K MAX koji je za nijansu skuplj ali svakako bolja opcija. Firestick ima neke prednosti u odnosu na MiStick (4K recimo) dok MiStick ima jednu prednost u odnosu na Firestick, ima Google PlayStore dok je sa Firestickom malo drugacije sa aplikacijama no, posle nekog vremena i to postaje stvar rutine.
 
Naravno da ima preporuka, mada nisi morao da otvaras nove teme ali bolja opcija ti je Firestick 4K ili 4K MAX koji je za nijansu skuplj ali svakako bolja opcija. Firestick ima neke prednosti u odnosu na MiStick (4K recimo) dok MiStick ima jednu prednost u odnosu na Firestick, ima Google PlayStore dok je sa Firestickom malo drugacije sa aplikacijama no, posle nekog vremena i to postaje stvar rutine.
Mene to muci, treba mi da sigurno znam da imam da skinem EON, za koji sam siguran da mogu da skinem na Google PlayStore-u, koji imam na Mi sticku. Da li mogu da skinem EON i na Firesticku?
Gde mogu da nabavim kod nas Firestick? Voleo bih da izbegnem kineze i ove globalne online prodavnice.
 
EON skidas kao APK fajl i instaliras, ako se razumes u tematiku, ako si to kad radio na telefonu onda znas o cemu pricam. U sustini, postoji par "store" prodavnica tipa Aptoide, Aurora Srore i jos neke, slicno playstore. EON radi bez najmanjeg problema, za njega ne brini.

Firestick mozes naci samo na oglasima tipa KP, nemas garanciju (mada bi ti svakako propala jer ja svoj koristim dve godine vec bez problema), cene su od 40ak eura pa navise, zavisi gde, sta..
 
EON skidas kao APK fajl i instaliras, ako se razumes u tematiku, ako si to kad radio na telefonu onda znas o cemu pricam. U sustini, postoji par "store" prodavnica tipa Aptoide, Aurora Srore i jos neke, slicno playstore. EON radi bez najmanjeg problema, za njega ne brini.

Firestick mozes naci samo na oglasima tipa KP, nemas garanciju (mada bi ti svakako propala jer ja svoj koristim dve godine vec bez problema), cene su od 40ak eura pa navise, zavisi gde, sta..
Odlicno, vidim da je to onda odlicna opcija samo ga treba naci negde, jedini minijaturni problem. jos ako imam foru da instaliram APK onda nemam problema nikakvog. Hvala puno
 
Ima kod Mađara za 30€ Fire TV Stick + daljinac. Samo što je izložbeni model, mada meni to nije bitno.

ipon hu
 
Evo jedan glas za Mi tv stick od zadovoljnog korisnika. Iako je specifikacija skromna (podržava FHD, ne i 4K) radi bez problema i to out-of-the-box. Na njemu imam EON, Netflix, Kodi, Stremio i OpenVPN tako da ga svuda nosim sa sobom i nemam ograničenja u smislu provajdera na koga sam povezan.
Upravo sam jedan stari Samsung smart tv, čijim funkcijama nisam bio zadovoljan, opametio tv stickom. Čak se i tv uključuje/isključuje zajedno sa stickom pa tako koristim samo jedan daljinac.
 
Ima kod Mađara za 30€ Fire TV Stick + daljinac. Samo što je izložbeni model, mada meni to nije bitno.

ipon hu
Gde tacno mogao bih da pogledam.

EDIT: sad sam video da si ostavio sajt dva reda ispod
 
Poslednja izmena:
Evo jedan glas za Mi tv stick od zadovoljnog korisnika. Iako je specifikacija skromna (podržava FHD, ne i 4K) radi bez problema i to out-of-the-box. Na njemu imam EON, Netflix, Kodi, Stremio i OpenVPN tako da ga svuda nosim sa sobom i nemam ograničenja u smislu provajdera na koga sam povezan.
Upravo sam jedan stari Samsung smart tv, čijim funkcijama nisam bio zadovoljan, opametio tv stickom. Čak se i tv uključuje/isključuje zajedno sa stickom pa tako koristim samo jedan daljinac.
Pa u sustini koliko sam geldao recenzija i poredjenja, nem toliko neke drasticne razlike, oba rade sve sto je jednom coveku potrebno da ne bi bacio svoj stari tv jer je sad na svakom cosku smart tv. imam jos vremena da razmisljam dok ne posalje predsednik 100 evra 😂
 
Razlika je baš velika. U korist Firestika.
Koristio sam oba i mislim da mogu da to kažem.
Kvalitetniji je Firestik, a to što je MI stik direktno povezan sa Google Play prodavnicom ne znači ništa jer svi programi koje se koriste na MI stiku postoje i u verziji za Firestik.
Prvo sam koristio MI stik zbog liste koju sam nabavio da bih gledao NBA (Arena), pa sam dobio na probu Firestik koji me je oduševio kvalitetom hardvera ali i samom slikom na tv (Samsung 4K Oled).
Trenutno imam Fire Cube koji je totalno druga dimenzija za oba...
 
Mi Stick je totalno djubre. 1GB ram, 4GB storage, 1080p rezolucija.

Mi Box S ili neki 4K Firestick, mada ja sam vise za Mi Box S zbog Google Play-a.
 
Firetv je bolji i od Mi Box, sigurno radi bolje od Mi Stick. Ovo je generalni utisak, možda nekim čudom EON može raditi bolje, ali sumnjam.
 
Firetv je bolji i od Mi Box, sigurno radi bolje od Mi Stick. Ovo je generalni utisak, možda nekim čudom EON može raditi bolje, ali sumnjam.
Nisam siguran. Imam Mi Box, testirao sam razne FireTV uredjaje, ne lezi mi taj njihov FireOS. Od GoogleTV, FireOS i AndroidTV, izabrao bih AndroidTV.
 
To sto nekome nesto "ne lezi" ne mora da znaci da je nesto drugo bolje. Moze se tu posmatrati iz dva ugla, prakticnost i funkcionalnost. Po meni licno, jedina prednost kod Mi uredjaja je PlayStore, nista vise. I to samo zbog ljudi koji nisu bas strucni i upuceni u instaliranje aplikacija van PlayStorea a posto ja nemam s tim problem, uvek bih pre izabrao Firestick.
 
Jos uvek nisam naisao na neki problem sa Mi Box S. Pusta sve zivo, dekodira 4k HDR bez problema. Google Play je institucija u odnosu na Amazon Store i to je nepobitno.

Dok sam ga koristio (prestao pre par meseci kada sam uzeo TV koji podrzava Netflix) bili su mi zvucnici povezani na njega preko 3.5mm izlaza, odlican je i zvuk preko 3.5mm bio.
 
Pa moze on da "dekodira" bez problema ali ce da "izbacuje" HD (1080). Sto se tice Store- svaka app koja ti radi na Mi Stick radice i na Firestick-u- ne znam sta je tu "nepobitno", ko se razume, Firestick mu je best buy oocija, isti cenovni rang a mnogo kvalitetniji i jaci uredjaj. No dobro, stvar ukusa ocigledno.
 
Mi Stick često ima problem sa pregrevanjem, pa krene da trokira.

Ne znam da li je vezano samo za određene serije, ali je čest problem (google - mi stick overheating).
 
Normalno je da mora da se uporedi sa ostalima u cenovnom rangu. Covek gleda uredjaj za 6000din, za taj novac moze uzeti polovan Mi Box S (nov je 57e na KP) ili polovan Firestick 4k.

Mi Stick realno ne vredi vise od 20-25e.
 
To je odlican deal onda, nisam toliko pratio cene u poslednje vreme.
 
Meni je recimo chromecast bitna stavka tako da moj glas ide Mi Box S uredjaju, moze da se uzme za 8k, a mozda naleti i neki happy hour pa bude i bolja ponuda,
tv stick ima dve mane po meni i xiaomi i fire. Xiaomi ima losiji hardver i nema usb port ali ima chromecast, Fire stik ima bolji hardver nema chromecast i nema usb port.
Svakako je stvar preference sta ti vise treba, bolji odziv i bolja rezolucija ili losiji odziv i losija rezolucija i mogucnost da castujes. Isto je pitanje da li ces da gledas na nekom dobrom tv-u veceg formata ili na 32inch tvu u spavacoj sobi.
Ima smisla ici na bolji hardver i performanse ako je u pitanju neki 4k tv ili full hd veceg formata(55+ incha) u suprotnom xiaomi tv stick je sasvim ok.
 
Meni je recimo chromecast bitna stavka tako da moj glas ide Mi Box S uredjaju, moze da se uzme za 8k, a mozda naleti i neki happy hour pa bude i bolja ponuda,
tv stick ima dve mane po meni i xiaomi i fire. Xiaomi ima losiji hardver i nema usb port ali ima chromecast, Fire stik ima bolji hardver nema chromecast i nema usb port.
Svakako je stvar preference sta ti vise treba, bolji odziv i bolja rezolucija ili losiji odziv i losija rezolucija i mogucnost da castujes. Isto je pitanje da li ces da gledas na nekom dobrom tv-u veceg formata ili na 32inch tvu u spavacoj sobi.
Ima smisla ici na bolji hardver i performanse ako je u pitanju neki 4k tv ili full hd veceg formata(55+ incha) u suprotnom xiaomi tv stick je sasvim ok.
U sustini ja to i imam neki lagani tv od 32' bleji mi tu volim da pustim neki film neku seriju, da l preko EON-a, da l preko ChromeCast-a, samo da nije OperaSmart (isuse hriste). ✝
 
U sustini ja to i imam neki lagani tv od 32' bleji mi tu volim da pustim neki film neku seriju, da l preko EON-a, da l preko ChromeCast-a, samo da nije OperaSmart (isuse hriste). ✝

Po meni ti ne treba nista jace od mi stick-a. Mozes ti da kupis i nvidia shield, da me ne shvatis pogresno, ali za ovo za sta tebi treba, stik je i vise nego dovoljan
 
Evo i ja da potvrdim. Mi stick je užasno spor u odnosu na Mi box. Preko 30e ne bih dao za stick, koliko i vredi. Mozda pre 3000din.

Neko srednje rešenje je FireTv stick 4k. Mozda bolje Max verzija ako ima keša, mada nema potrebe za EON.

Chromecast nisam probao, ali ova nova verzija je dosta skupa.
 
Nazad
Vrh Dno