Šta je novo?

Xiaomi (Mi) TV Stick 4K

Nikolixx

Poznat
Učlanjen(a)
12.01.2022
Poruke
10
Poena
25
Moja oprema  
Pametni uređaji
Telefon, EON Smart box.
Skoro sam okacio temu o problemu oko uzasnog OperaSmart TV sistema i problmeatici dovodjenja drugog EON uredjaja u stan: ( https://forum.benchmark.rs/threads/drugi-eon-uredjaj-u-stanu.485154/#post-6532233 )
Odlucio sam da je najbolje resenje uzimanje Mi Sticka, koji bi mi resio sve probleme.
Imate li iskustva sa istim, kako radi, da li ste zadovoljni? Ako ne, da li imate neku drugu preporuku u tom cenovnom rangu 5990din?
 
Rešenje
Meni je recimo chromecast bitna stavka tako da moj glas ide Mi Box S uredjaju, moze da se uzme za 8k, a mozda naleti i neki happy hour pa bude i bolja ponuda,
tv stick ima dve mane po meni i xiaomi i fire. Xiaomi ima losiji hardver i nema usb port ali ima chromecast, Fire stik ima bolji hardver nema chromecast i nema usb port.
Svakako je stvar preference sta ti vise treba, bolji odziv i bolja rezolucija ili losiji odziv i losija rezolucija i mogucnost da castujes. Isto je pitanje da li ces da gledas na nekom dobrom tv-u veceg formata ili na 32inch tvu u spavacoj sobi.
Ima smisla ici na bolji hardver i performanse ako je u pitanju neki 4k tv ili full hd veceg formata(55+ incha) u suprotnom xiaomi tv stick je sasvim ok.
Hvala druze na pomoci.Pa kad povezem komp koji ima performanse za 4k sadrzaj i tv ,isto se vidi drasticna razlika.Kad pustim Netflix preko Windows Store ili YT,lagano pusta 4k video.
 
Može da ti pušta i 8k kada ti je tv HD ready tj 720p.
 
Drustvo,moze pomoc?Uzeo sam danas Mi 4K Stick i sad cackam sa podesavanjima.I u Screen resolution nemam uopste opciju da prebacim na 4k?Najvise mogu na 1080.Netflix i HBO mi ne pusta zato 4k dok na YT imam opciju u podesavanjima da prebacim na 2160 i kad pustim neki video sasvim normalno ide,bez seckanja.U cemu je fora?
 
Da sam sebi odgovorim.Verovatno ne moze da pokaze 4k rezoluciju jer mi net preko WiFi-ja dobaci do 20 MB/s.Kad budem presao na optiku,mozda se promeni situacija.😉
 
Opet moram nesto da dodam.Kao da se pisem sam sa sobom.🤣🤣🤣Na Androidu 11 ne funkcionise Patchwall kao ni Android remote,tacnije opcija sa misem.Ubih se juce da se ulogujem na modovanu EON aplikaciju i na kraju sam instalirao Cetus play i tu funkcionisem s misem a skrolovanje radim sa Android remote.Sou program😁Definitivno im treba neki apdejt da rese ove sitnice.🤔
 
Drustvo,ko ima 4k Stick je l moze da mi napise na koju rezoluciju najbolje da stavim?Najveca opcija mi je 1080p60 i ostavio sam tako ali kad pustim nesto sa Netflixa ili HBO,cuje se iza tv-a zvuk kao kad je npr.racunar ukljucen.Nije to neki jak zvuk ali na onom obicnom stiku nisam imao problema,bio je necujan.Je l zna neko sta je u pitanju?Da ne treba da promenim rezoluciju na 1080i50?
 
I peta poruka zaredom posto je istekao edit.😁To sa zvukom sam resio tako sto otprilike moj LG vec ima adapter sa kojim ukljucujem tv.Pa samim tim ne bi izdrzalo i punjenje 4k stika tako da sam punjenje stika ukljucio isto preko adaptera u uticnicu a ne u USB ulaz.Inace,slika podesena na 1080p60 ali kao da je 4k kad gledam Netflix ili HBO.Youtube moze da pusta 2160 klipove.Plus je daleko brzi od ovog prethodnog.Sve u svemu,prezadovoljan.😉Vise necu pisati na ovu temu,obecavam.🤣🤣🤣🤣
 

We have a micro USB OTG port that allows us to connect a USB + Ethernet HUB with power connector, this allows us to connect peripherals and expand the internal storage with a USB memory. The speed of this port allows us to reach up to about 220 MB/s and the Android TV system detects perfectly this connector in the settings

Xiaomi-tv-stick-4k-review-f003.jpg


USB 3.0 HUB + microUSB OTG cable
 
Poslednja izmena:
napajanje im nije na granici za uredjaj tako da ce mali potrosaci biti ok, pogotovo ako su mis i tastatura bezicni pa se usb koristi samo za napajanje dongla. ni kamera ne bi trebalo da pravi problem.
 
Drugari,jedno pitanjce....da li Mi Stick 4k moze da radi passtrough HD zvuka ( Dolby True HD/ DTS HD Master)? Ili je ta egzotika rezervisana iskljucivo za Nvidia Shield? Hvala.
 
U poslednje vreme supernova app mi bas lose radi!
Nekad radi ok a nekad samo ucitava.
Radi ok 15sekundi pa ucita,pa opet tako i onda poruka greska u reprodukciji kanala....

Da li neko ima slican problem i kako da ga resim?
 
Да ли је неко успео да подеси REMOTE или МI REMOTE на амдроид телефон?
Покушавам,покушавам и неће.
И стик и телефон google pixel 4xl су на истој бежичној мрежи али никако да их повежем!
 
Na 4k stiku pojavio se apdejt težak 750 Mb, a kad krene da ga preuzima, izlazi poruka da nema dovoljno mesta u memoriji, iako je tamo 1,2 GB.

I sad mi to stoji na čekanju, a ne znam kako bih i odbio apdejt, jer ne vidim tu opciju nigde, pa ako neko ima ideju koje rešenje da upoterebim, rad sam da poslušam.
 
Pozdrav svima...
Moj prvi post, i pitanje, nisam nesto tehnički pismen, ali da objasnim...imam TV Sharp sharp lc 43 cfg6352e i pokušavam da pokrenem na njemu Arenu cloud, i nikako ne uspeva, sistemske aplikacije Netflix i You tube rade bez greške, a otvaranje bilo koje druge stranice je uzasno lose i tesko, kao da internet nije bas bas dobre brzine, moje pitanje je sledece da li bi kupovina ovog TV stika pomogla, da TV postane kao android ili bi mi olaksala da koristim Arenu normalno, Eon nemam
Hvala svima na pomoći
 
Nazad
Vrh Dno