Šta je novo?

Xiaomi Mi Pad 5

Kinezi vec godinama koriste telefone bez google servisa. Jedini problem za Huawei je sto su domace trziste prepustili drugim igracima kako bi se fokusirali na strano. Sad su ostali bez oba. Bez Googla su van Kine nista, a u Kini ih pretekli Xiaomi (Redmi) i Oppo (Realme).

Inace, Mi Pad 5 ubija za stvari koje sam mu namenio. Nisam mislio da cu mu pokloniti dovoljno vremena zbog nedostatka istog, ali sudbina je umesala prste. Juce pozitivan na koronu. Po drugi put u 5 meseci. Tako da sam se odselio iz stana u kucu, gde sam sam, i uzivam u carima izolacije. Odnosno, ubijam se od spavanja, blejanja po netu i gledanju filmova i serija. U stvari, gledam mahnito seriju The Knick (Hirurg).

Kakva je slika na ovom tabletu. Fenomenalna. Drzim mozda na 30% osvetljena.
 
Kinezi vec godinama koriste telefone bez google servisa. Jedini problem za Huawei je sto su domace trziste prepustili drugim igracima kako bi se fokusirali na strano. Sad su ostali bez oba. Bez Googla su van Kine nista, a u Kini ih pretekli Xiaomi (Redmi) i Oppo (Realme).

Inace, Mi Pad 5 ubija za stvari koje sam mu namenio. Nisam mislio da cu mu pokloniti dovoljno vremena zbog nedostatka istog, ali sudbina je umesala prste. Juce pozitivan na koronu. Po drugi put u 5 meseci. Tako da sam se odselio iz stana u kucu, gde sam sam, i uzivam u carima izolacije. Odnosno, ubijam se od spavanja, blejanja po netu i gledanju filmova i serija. U stvari, gledam mahnito seriju The Knick (Hirurg).

Kakva je slika na ovom tabletu. Fenomenalna. Drzim mozda na 30% osvetljena.
Da samo potvrdim za Mi Pad 5 - za malo para - zaista mnogo muzike. Ako ljudi spuste nerealna ocekivanja i realno sagledaju stvari - zaista retko dobro upakovan urejdaj po (narocito preorder) sjajnoj ceni. Videh ovde da se ljudi zale na bateriju - ja sam istom ODUSEVLJEN. Kako u 90% slucajeva za sta ga koristim ne vidim neku preternu benefit od 120hz - istu sam spustio na 60 - i mogu reci - odusevljen sam autonomijom / slikom. Poredio jedan pored drugog isti snima u isto vreme Ipad novi vs ovo cudo - i da - razlika ko je trazi se vidi u slici - malo zivahnije boje / jace max osvetljenje i kod zvuka malo dublji basevi / cistiji zvuk - ali su u pitanju bukvalno nijanse. Dok je razlika u ceni ...

Svakako - pa moze ljudi da prave 1000 meme-a - ali value king trenutno koji daje mnogo vise od onoga sto sam ocekivao.
 
Jedino nerealno je biti fasciniran parcetom tehnike samo zato sto je bila neka preorder ponuda i zato sto je Xiaomi.

Ok, razumem ja da se ljudima svidja tablet i da su oni licno odusevljeni, ali to onda ne moze da se nazove realnim.

Realnost je takva da je redovna cena tableta izmedju 350e i 400e u zavisnosti od zemlje gde se prodaje. A svi ga i dalje posmatraju po preorder ceni od 300e. U kategoriji do 400e postoji iPad koji je bolji po svemu osim po kolicini skladisnog prostora i dizajnu. Znaci ipak za taj novac moze vise. I potpuno je nebitno sto je to iPad, koji god drugi tablet da daje vise za isti novac, ista je prica.

Osim toga, za sve koji tablet i dalje posmatraju po ceni od 300e, iPad takodje ima promotivnu cenu od $300, ali za ucenike i skole. A ucenika i skola ima mnogo vise nego sto je bilo preorder primeraka Mi Pad 5 tableta. Tako da cak ni po specjalnoj ceni ne nudi najbolje za taj novac.

Jedini scenario u kom Mi Pad 5 nudi najvise za novac je onaj u kom se u pojedinim zemljama za 300e dobijala i Xiaomi olovka u preorderu. I ako je vec mogao da se prodaje sa olovkom za isti novac u drugim zemljama, ne prihvatam nikakav scenario gde se za isti ili veci novac(po redovnoj ceni) ne dobije olovka, kao relevantan.

Napravili su pravu zbrku sa cenom ovog tableta, ali realnost je vrlo jasna. Cenovna kategorija ovog tableta je 350-400e i to je to. A u toj kategoriji nije najbolji uredjaj. Dobar jeste, ali ne nudi ni trunku vise od onoga sto kosta.
 
Jedino nerealno je biti fasciniran parcetom tehnike samo zato sto je bila neka preorder ponuda i zato sto je Xiaomi.

Ok, razumem ja da se ljudima svidja tablet i da su oni licno odusevljeni, ali to onda ne moze da se nazove realnim.

Realnost je takva da je redovna cena tableta izmedju 350e i 400e u zavisnosti od zemlje gde se prodaje. A svi ga i dalje posmatraju po preorder ceni od 300e. U kategoriji do 400e postoji iPad koji je bolji po svemu osim po kolicini skladisnog prostora i dizajnu. Znaci ipak za taj novac moze vise. I potpuno je nebitno sto je to iPad, koji god drugi tablet da daje vise za isti novac, ista je prica.

Osim toga, za sve koji tablet i dalje posmatraju po ceni od 300e, iPad takodje ima promotivnu cenu od $300, ali za ucenike i skole. A ucenika i skola ima mnogo vise nego sto je bilo preorder primeraka Mi Pad 5 tableta. Tako da cak ni po specjalnoj ceni ne nudi najbolje za taj novac.

Jedini scenario u kom Mi Pad 5 nudi najvise za novac je onaj u kom se u pojedinim zemljama za 300e dobijala i Xiaomi olovka u preorderu. I ako je vec mogao da se prodaje sa olovkom za isti novac u drugim zemljama, ne prihvatam nikakav scenario gde se za isti ili veci novac(po redovnoj ceni) ne dobije olovka, kao relevantan.

Napravili su pravu zbrku sa cenom ovog tableta, ali realnost je vrlo jasna. Cenovna kategorija ovog tableta je 350-400e i to je to. A u toj kategoriji nije najbolji uredjaj. Dobar jeste, ali ne nudi ni trunku vise od onoga sto kosta.
Problem je što iPad kod nas u regularnoj prodaji košta skoro 10 000 više nego mi Pad 5 sa regularnom cenom.

Mislim da nije fer porediti kupujem prodajem švercovane cene sa regularnom cenom gde ide fiskalni i dve godine garancije.
 
Ne kazem da je najbolji uredjaj, daleko od toga. Ali ja sam ga ugrabio na 300eu. Za tu cenu mi je bio top. I to je gornja cena za koju bi platio bilo koji tablet jer mi je sekundaran uredjaj, nesto sto ce se koristiti daleko manje od fona i samo kada budem imao slobodnog vremena.

Sa druge strane, za iste te pare, ne bih pazario iPad. Zasto? Zato sto ne volim Apple odnosno iOS. Hocu slobodu da na svom uredjaju koristim sta hocu. Da ubacim mp3 po zelji i bez zezanja sa iTunes, da ubacim Popocorn i Kodi. Da igram je***ni FORTNITE (sagu oko istog znate).

Zato ne hvala Apple. Dva puta probao i video da to nije za mene. Daleko Vam lepa kuca.

A sto rece Adam K, ne poredi babe i zabe. Koja zbrka sa cenama. Bila je preorder cena i sad je normalna cena. Sta mene briga za druga trzista sa kojih ne mogu da nabavim robu.
Plus poredis KP cene i cene u regularnim prodavnicama. Ja sam u GG uzeo na 12 rata bez kamate preko kreditne kartice. Ni kad ne bih iskesirao taj iznos za tablet. Ipakje to igracka za mene. Na KP tesko da bi to mogao.
 
Poslednja izmena:
Problem je što iPad kod nas u regularnoj prodaji košta skoro 10 000 više nego mi Pad 5 sa regularnom cenom.

Mislim da nije fer porediti kupujem prodajem švercovane cene sa regularnom cenom gde ide fiskalni i dve godine garancije.
Slazem se, ali to sto sam naveo su pravi cenovni rangovi uredjaja. Cak je cudno za promenu da Mi Pad 5 u legalnoj prodaji kod nas upada u tu zvanicnu cenovnu kategoriju.

Jos uvek se ne zna kakva ce biti cena Mi Pad 5 na oglasima, pa kad se bude znala, to ce biti najbolje poredjenje za nase uslove.
Ne kazem da je najbolji uredjaj, daleko od toga. Ali ja sam ga ugrabio na 300eu. Za tu cenu mi je bio top. I to je gornja cena za koju bi platio bilo koji tablet jer mi je sekundaran uredjaj, nesto sto ce se koristiti daleko manje od fona i samo kada budem imao slobodnog vremena.

Sa druge strane, za iste te pare, ne bih pazario iPad. Zasto? Zato sto ne volim Apple odnosno iOS. Hocu slobodu da na svom uredjaju koristim sta hocu. Da ubacim mp3 po zelji i bez zezanja sa iTunes, da ubacim Popocorn i Kodi. Da igram je***ni FORTNITE (sagu oko istog znate).

Zato ne hvala Apple. Dva puta probao i video da to nije za mene. Daleko Vam lepa kuca.
Ma kazem, potpuno je nebitno sto je to iPad, bilo koji drugi tablet da je umesto iPada bolji za te pare je ista prica.
 
To je ono sto sam pokusavao u nekoliko prethodnih postova da objasnim...
Po promo ceni od 300e je stvarno odlican uredjaj za te novce, verovatno i "best buy" u kategoriji jer svega 2-3 druga uredjaja do 400e mogu da se porede (Huawei Matepad new 10.4 i MP 11, Lenovo p11 pro, iPad9) ali i oni imaju svoje nedostatke.
Za 399-450e (128/256gb verzije) u EU (trenutno oficijelne cene iz Xiaomi Store-a, Amazoni i MM/S u DE) se vec priblizava premium kategoriji, gde su Apple/Samsung modeli sa svime sto nude verovatno bolja kupovina i na akcijskim cenama su koje ce uskoro biti standardne kada izbace S8 tab seriju (+dolaze sa olovkom standardno, a ako se kupe u Samsungovom shopu i sa futrolom/case-om). Pritom S7 i s6 lite serija ce imati barem jos 2 godine podrske (1-2 Android upgrade-a i 3 godine sigurnosnih zakrpa)

Da Xiaomi u tu standardnu cenu od 399e, koju zele da provuku, ukljuce makar olovku i Xiaomi audio dongle (jer navodno sa drugim usb-C ->3.5mm ne radi), vredelo bi uzeti.
Ovako 60-70e (100e u Xiaomi store-u) za olovku, 10ak evra za dongle, 10-20e za futrolu je vec previse za takav uredjaj.

Inace Samsung je "preventivno" odnosno "reaktivno" (na Xiaomi-evu prezentaciju) imao nedelju dana "Samsung week akciju" (sirom EU) u kojoj su nudili svoje uredjaje na snizenju, a te cene koje sam vec naveo se ocekuju da budu standardne za koji mesec -> 250e za S6e, 460-480e za S7, 430 za S7 FE, (sto moze da bude interesantno vama koji kupujete preko madjara)


Postoji takodje mogucnost da Xiaomi izbaci i Pad 5 pro globalnu verziju (SD 870, fp citac, GPS...) a zivo me interesuje koliko bi cenu onda zalepili....
 
Ne kazem da je najbolji uredjaj, daleko od toga. Ali ja sam ga ugrabio na 300eu. Za tu cenu mi je bio top. I to je gornja cena za koju bi platio bilo koji tablet jer mi je sekundaran uredjaj, nesto sto ce se koristiti daleko manje od fona i samo kada budem imao slobodnog vremena.

Sa druge strane, za iste te pare, ne bih pazario iPad. Zasto? Zato sto ne volim Apple odnosno iOS. Hocu slobodu da na svom uredjaju koristim sta hocu. Da ubacim mp3 po zelji i bez zezanja sa iTunes, da ubacim Popocorn i Kodi. Da igram je***ni FORTNITE (sagu oko istog znate).

Zato ne hvala Apple. Dva puta probao i video da to nije za mene. Daleko Vam lepa kuca.

A sto rece Adam K, ne poredi babe i zabe. Koja zbrka sa cenama. Bila je preorder cena i sad je normalna cena. Sta mene briga za druga trzista sa kojih ne mogu da nabavim robu.
Plus poredis KP cene i cene u regularnim prodavnicama. Ja sam u GG uzeo na 12 rata bez kamate preko kreditne kartice. Ni kad ne bih iskesirao taj iznos za tablet. Ipakje to igracka za mene. Na KP tesko da bi to mogao.
Sve si super napisao, ja bih samo da dodam da sam pored 6meseci bez kamate iskoristio cash back od 2000din pošto je u pitanju Mastercard banke Intesa a oni imaju neku promociju od 15.09 do 15.10. ko napravi kupovinu veću od 8000din dobija 2000din nazad. Za 33000din (280e) jednostavno volim ovaj tablet, baš me briga što sada košta 43000din.
 
E da, a GG popuste nisam ni racunao. Ja sam dodatno dobio 2% od kupovine bodove na NIS karticu (700din) i 34 boda na gigatron karticu (760din). Znaci realno, taj tab je izasao jos manje od date cifre. Jer gorivo cu kupiti pa kupiti, a za GG bodove cu imati umanjenu kupovinu sledeceg proizvoda u GG.
 
Ko je skupljao one poene u Xiaomi store-u (nalogu) kroz razne aktivnosti/akcije mogao je da ih unovci za vaucere od 5/10/20/50e (barem je tako bilo na oficijelnom Xiaomi.de store-u, mozda je i u Srbiji bilo moguce), sto znaci da je tablet mogao da se kupi i za 250e ako ne i manje.
Ali dzabe sve to kada je planulo 300ak komada za 1-2min, da bi posle 5 dana iskocile nove zalihe, cist PR stunt je bio sa "early bird" promocijom/pre-orderom...
 
Primetio sam da baterija opada cak i kada je tablet upaljen, ali su ekran, bt i wifi ugaseni. Nije puno, ali 3% od pola 9 jutros. Meni iPad stoji po 2-3 nedelje tako upaljen.
 
Poslednja izmena:
^
Airplane mode ne resava problem?
 
Ja sinoc ostavio sa 44 posto, jutros oko 9 - 43%. Sad 41. Prikaz potrosnje u prilogu. Malo surf, 90% vremena bio HBO Go.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-10-01-13-52-29-535_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-10-01-13-52-29-535_com.miui.securitycenter.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 18
Ali, evo sad je proslo sat vremena i nista, i dalje je na 97%.
 
Moj konacni balans posle prvog punjenja do trenutnih 3% je tacno 13 sati sot, svo vreme na 40% brightness i 120hz. Vreme punjenja je bilo ravno 2 sata
Prezadovoljan jer ipad izvlaci 9 ipo do 10
 
Да ли таблет има сток апликацију "Themes" коју имају и телефони,где би нпр. могао да се промени фонт?
 
Prema nemcima od danas Pad 5 podržava i Amazon prime video u HD-u
 
Да ли таблет има сток апликацију "Themes" коју имају и телефони,где би нпр. могао да се промени фонт?
Nema. Nisam ni gledao i sad proverih. Iskreno, iznenadih se. Nije da mi treba, ali navikao na njihove fonove koji imaju.
 
Nema vise draina baterije. Od juce u 13:30h do danas u ovo vreme je izgubio samo 2% sa ugasenim ekranom i internetom, naspram 3% za 4.5h juce. Namerno ga nisam koristio uopste cisto da proverim.
 
Ah pa tako je i meni juce posle punjenja do 100%. Nisam ga ni takao do uvece, otislo 4%. Onda koristio pola sata otislo 2%, evo do jutra ostao na 94%.
 
A SOT, kako vam meri, meni rekao bih posle 24h od punjenja počinje da brljavi i sa AccuBattery!?
 
Lupeta tablet za sot iskreno. Bas to sto kazes, pokaze recimo 2h, ti pogledas posle 1h, on pokazuje 2:14. Ili koristim ga 30 minuta, on pokaze 50 minuta, pa posle prilagodjava.

Cini mi se ta tek na kraju pokaze ispravno, ali ni to nisam bas siguran, jer se nisam toliko posvetio. Ja sam sot u mom slucaju merio manualno na sat.
 
Lupeta tablet za sot iskreno. Bas to sto kazes, pokaze recimo 2h, ti pogledas posle 1h, on pokazuje 2:14. Ili koristim ga 30 minuta, on pokaze 50 minuta, pa posle prilagodjava.

Cini mi se ta tek na kraju pokaze ispravno, ali ni to nisam bas siguran, jer se nisam toliko posvetio. Ja sam sot u mom slucaju merio manualno na sat.
Nemoj gledati sot u battery nego u digital wellbeing po danima
 
Pozdrav,
Potreban mi je savet, sta je najpovoljnije resenje za slusalice?
Posto ne postoji 3.5mm jack da li je bolje da kupim nove slusalice ili adapter za type C?
Da li moraju original Xiaomi slusalice da se koriste? Ako bih kupovao nove da li imaju da se kupe povoljnije na KP nego u radnjama(gde su oko 4k din ako su uopste kompatibilne) posto planiram da koristim samo za tablet pa mi nije potrebno da budu ne znam koliko kvalitetne. imate neku preporuku za model sluski?

Naravno, pitam one koje su testirali na uredjaju posto nisam video u recenzijama da je neko naveo kompatibilnost uredjaja sa slusalicama pa tu moze da se desi da uredjaj neke I ne podrzava...

Pitanje 2
Kada stize folija za ekran? Sta se moze ocekivati? Da li ce se narucivati iz Kine pa ce to ici preko KP ili biti zvanicnih prodaja (ili mozda neka akcija u paketu folija+olovka+futrola na primer). Imate li info? Posto sa Xiaomi nemam bas iskustva.. da li ste kupili foliju ili futrolu vec sada?

Hvala unapred.
 
Po meni najbolje da kupis neke BT sluske.
 
Nazad
Vrh Dno