Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Da.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pozdrav forumaši. Može li mala pomoć oko izbora novog Xiaomi telefona. Dvoumim se izmedju Mi Note 3 6/64 i Redmi Note 5 4/64. Ako može neki savet, tj da li vredi doplatiti još malo za Mi Note 3. Bitna mi je kamera, i prednja i zadnja, kvalitet prikaza na ekranu i stabilnost u radu. Igrice ne igram. Hvala unapred

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
Redmi je niža klasa telefona. Mi serija su im top modeli.
Ganjaj Mi Note 3 sa 6GB memorije isključivo.
Telefon vredi svaki cent uložen u njega.
 
Poslednja izmena:
Potencijalno, nedostatak može da bude što nema globalne verzije MN3.
 
Pozdrav forumaši. Može li mala pomoć oko izbora novog Xiaomi telefona. Dvoumim se izmedju Mi Note 3 6/64 i Redmi Note 5 4/64. Ako može neki savet, tj da li vredi doplatiti još malo za Mi Note 3. Bitna mi je kamera, i prednja i zadnja, kvalitet prikaza na ekranu i stabilnost u radu. Igrice ne igram. Hvala unapred

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk

Ja mislim da je tu najvaznije pitanje, dal zelis 18:9 ili 16:9 telefon, uz odgovarajucu dijagonalu.
Ja recimo posle rn4x ne bih gledao telefon istih dimenzija i odnosa stranica, vec iskljucivo 6inca ili malo manje i 18:9.
 
18:9 nema nikakve prednosti za sada u odnosu na 16:9.
druga stvar je ta što je mn3 manjih dimenzija od rn5, a realna razlika u površini ekrana je 5.5" vs ~5.75"
 
Poslednja izmena:
Kad vec otlljucavam bootloader da bih ubacio gcam, jel bi trebalo da odradim tu jos nesto ili da ga zakljucavam cim zavrsim?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nema potrebe da ga zakljucavas .. moraš da odradis aktivizaciju kamera api2 i flesnes fiks za prednju kameru da bi gcam kidao i sa selfi slikama :)
 
Nema potrebe da ga zakljucavas .. moraš da odradis aktivizaciju kamera api2 i flesnes fiks za prednju kameru da bi gcam kidao i sa selfi slikama :)
To cu vec preko tutorijala. /r/Xiaomi ima dobar wiki na reditu pa cu da ispratim to.

Čini mi se da je neko spominjao jos nesto pored ubacivanja gcam-a prilikom otkljucavanja, a da nije instaliranje novog Rom-a...

Mislio sam da ga zaključam ponovo zbog silnih upozorenja o bezbednosti, prvenstveno e-bankinga.



Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ne koristim e-banking pa ne znam. Ali kada ga već rootujes i otključavas bootloader pojačaj zvuk na slušalici u toku razgovora a možda i podesi da mu bolje radi wi fi. Oba tutorijala imaju na 4pda
 
18:9 nema nikakve prednosti za sada u odnosu na 16:9.
druga stvar je ta što je mn3 manjih dimenzija od rn5, a realna razlika u površini ekrana je 5.5" vs ~5.75"
Po cemu je 5.75"?

Ekran na RN5 je 6", nema notch pa da se moze racunati manja povrsina. Ako mislis na linije sa strane koje se pojavljuju kor nekih aplikacija, ne bih rekao da se na osnovu toga moze reci da je realna dijagonala ekrana 5.75".
 
Po cemu je 5.75"?

Ekran na RN5 je 6", nema notch pa da se moze racunati manja povrsina. Ako mislis na linije sa strane koje se pojavljuju kor nekih aplikacija, ne bih rekao da se na osnovu toga moze reci da je realna dijagonala ekrana 5.75".
Lepo piše po površini.. da je 16:9 bio bi 5.75".
Na stranu to , i dalje ne vidim prednost 18:9 odnosa stranica , pogotovo na midrange mobovima.

4 meseca sam nosio telefon 18:9 i mnogo teze sam ga koristio jednom rukom nego ovaj mn3

@edit
Treba root za gcam. Zato i otključavas bl
 
Poslednja izmena:
A sta se gubi kad se otključa? Nema više locate your phone?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ma ne gubi se ništa.
Ja sam na svoj fon stavio EU Global ROM i fercera kao blesav...
 
Ali kada ga već rootujes i otključavas bootloader pojačaj zvuk na slušalici u toku razgovora a možda i podesi da mu bolje radi wi fi. Oba tutorijala imaju na 4pda
Može link? Sigorno imaš negde memorisano, nije mi hitno :)
 
Pisu kinezi da ce update za MN3 da bude P i da ce da ima DSDV (dual sim dual volte ) support. Ako bude tako bice fantasticno.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ne koristim e-banking pa ne znam. Ali kada ga već rootujes i otključavas bootloader pojačaj zvuk na slušalici u toku razgovora a možda i podesi da mu bolje radi wi fi. Oba tutorijala imaju na 4pda

a šta je problem sa wifi na ovom modelu? sve je od stakla, ne bi trebalo da bude nikakvih problema sa signalima.
 
Nema problema. Ali sam odradio za svaki slučaj :)

Fix, to support the width of the Wi-fi 40Mhz channel for 2.4GHz frequency . 
Need ROOT and file manager with its support. 

Now the speed on WLAN 2.4GHz should not be 72 Mbps, but 144 Mbps .

( Tutorial je za MI6 , ali je sve to isto na miui romu )
 
Poslednja izmena:
koja je najbolja zastita najbolja.vidim ovo full cover staklo sa strane ne lepi dobro jer je tanka ivica.Kakve su one folije?Vidim nekome ostaje linija gore ,nekom ne.negde ima vazduha negde ne.
 
ja na staklu nisam lepio foliju i nemam do sada oštećenja a imam ga već 4 meseca, doduše nije mi ni jednom pao, nosim ga u džepu bez kontakta sa ključevima i sl. ali imam nikilin masku koju sam preko alija uzeo za 4 dolara. Pitanje za sve ako znate odgovor: na app signal mi uredno stižu poruke ali se zvono nikada ne oglašava iako sam ga podesio. Na sve ostale (viber, WhatsApp, telegram) stižu normalno
 
ja na staklu nisam lepio foliju i nemam do sada oštećenja a imam ga već 4 meseca, doduše nije mi ni jednom pao, nosim ga u džepu bez kontakta sa ključevima i sl. ali imam nikilin masku koju sam preko alija uzeo za 4 dolara. Pitanje za sve ako znate odgovor: na app signal mi uredno stižu poruke ali se zvono nikada ne oglašava iako sam ga podesio. Na sve ostale (viber, WhatsApp, telegram) stižu normalno

koristim signal i zvoni sasvim normalno, kao i sve ostalo, 9.5.3.0 global stable
 
E, bre, pre će da dobije miui10 Note 2 nego li Note 3 :(
 
Pa SD821 vs SD660...nista cudno.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Zamalo brickovao telefon danas. Zaglavio na twrp meniju sa neresponzivnim tačskrinom.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Daleko si bio od brick-a :) Ako ti se to desi upalis Mi Flash tool i flesnes official rom i to je to.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Daleko si bio od brick-a :) Ako ti se to desi upalis Mi Flash tool i flesnes official rom i to je to.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
To sam na kraju uradio, ali možeš da zamisliš inicijalni šok kad nisam mogao da butujem sistem...

Video sam da si ti kačio neki fix za touchscreen, ali kod mene ne radi.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Vrh Dno