Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Пробај овако, у претрази куцај мелодија звона и иди на мелодија звона за услуге. Иди на сим који хоћеш и све мелодије и ту промени.
 

Prilozi

  • IMG_20210927_212320.jpg
    IMG_20210927_212320.jpg
    87 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20210927_212949.jpg
    IMG_20210927_212949.jpg
    90.3 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:
Koja ludorija :)
Zanimljivo je da se takav meni može dobiti samo ulaskom kroz pretrazivac.

Kad udjem kroz settings, nemam opciju sim 1 i 2.
Kad udjem kroz temu, imam opciju sim 1 i 2 ali nije htelo da radi!
Tek sad kad sam usao tako kako si mi rekao, promenio mi je zvuk i sad mi radi i kad menjam kroz themes.
Uzas
 

Prilozi

  • IMG_20210927_214855.jpg
    IMG_20210927_214855.jpg
    29.7 KB · Pregleda: 38
Poslednja izmena:
Mi Note серије колико сам схватио неће више бити у понуди.
 
Ima li nacina da se poveca brightness za AOD ? Mozda neki custom? Vidim da je baziran na senzoru, ako je tamnije u sobi i on se potamni. Ili nocu ugasi. Ali je meni ovo u prigusenoj sobi pretamno da se moram pribliziti i pogledati notifikacije sto gubi smisao AOD funkcije.
 
Primetio sam da baterija traje pa jedno 50% duze kad punim 10w Samsung punjacem, nego fabrickim e30w.
Izgleda da brzo punjenje znaci i brze praznjenje.
 
Kako vama izgledaju animacije na ovom telefonu?
Poredio sam otvaranje aplikacija sa note 8 pro i rezultat je zastrasujuc!
Kao da je note 10 lite telefon od 130e, a 8 pro od 500e.
Na 8 pro je sve toliko glatko da sam posle 3min odlicio da prodam telefon.
E sad da li je do mog modela ili je generalno tako?
 
Ne znam, meni je ok. Mozda je nesto do podesavanja, pogledaj malo. Je li ti tako od uvek ili je od nedavno?
 
Ma nisam ni primetio dok nisam stavio telefon pored telefona.
Kad sam uporedio shvatio sam koliko na 8 pro to tece sve kao mleko, a ovde ima sitnih preskakanja.
 
Kako vama izgledaju animacije na ovom telefonu?
Poredio sam otvaranje aplikacija sa note 8 pro i rezultat je zastrasujuc!
Kao da je note 10 lite telefon od 130e, a 8 pro od 500e.
Na 8 pro je sve toliko glatko da sam posle 3min odlicio da prodam telefon.
E sad da li je do mog modela ili je generalno tako?
Pazi ja sam primetio da telefon baš uspori kada je memorija skoro puna. Ako je bio pun moguce da je u tome bio problem.
 
Sad cu da prebacim slike na komp pa da udarim jedan reset. Ako ne pomogne na miui13 ide na oglas
 
Nakon nekoliko updatea sade telefon jako dobro izgleda. Animacije su fluidne. Kod mene su na x0.5 i izgleda kao da imam 2x jaci telefon nego bilo ko drugi. Nesto je do tvog modela, nesto te zeza.
 
Izgleda, nakon reseta situacija je bolja ali i dalje ima neke bagove.
Ne moze video ovde da se postavi, pokazao bih vam.
 
Glupo pitanje ali kak odoci do fontova koji su instalirani? Kad akucam "font" u pretragu u settingsu, vodi me do "display/text" opcija ali ne vidim "fonts".

Jedini naci da ga promjenim je u marketu da nadjem font i kliknem apply. Medjutim, taj isti apliciran font ne nalazim i ne mogu naci koji su instalirani niti kako vratiti na defaultni.
 
Писао сам раније о томе, промени регион на Индију или Бангладеш, после тога уђи на теме и видећеш посебну ставку фонт, на крају врати на регион Србија. Нема другог начина, некада је могло преко апликације Activity launcher (покретач активности) али више не.
 
Hvala. Evo aplicirao sam classic temu i vrati osma font al isam googlao i skontao da uopste nema te opcije.
 
Udjes u teme i kucas bilo sta u pretrazivanje, izbacice ti dole fonts samo skroluj do kraja.
 

Prilozi

  • IMG_20211208_145154.jpg
    IMG_20211208_145154.jpg
    72.3 KB · Pregleda: 13
Да, али тако не избаци све фонтове, нема свих фонтова и не може да се види који су фонтови инсталирани као у овом случају.
 

Prilozi

  • IMG_20211208_150117.jpg
    IMG_20211208_150117.jpg
    96.1 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20211208_150134.jpg
    IMG_20211208_150134.jpg
    56.6 KB · Pregleda: 8
Udjes u teme i kucas bilo sta u pretrazivanje, izbacice ti dole fonts samo skroluj do kraja.
Nisu to instalirani fontovi vec fontovi sa marketa. Kada ga instaliras ne mozes ga naci na telefonu niti mozes defaultni.
 
Тако је, треба да нагађам како се који фонт зове и који сам инсталирао, не могу да верујем да не могу за остале регионе да убаце ј.б.ни подмени за фонт у темама.
 
Pa kad je ovo žaomi, ***** ti dan kad sam odlucio da ga kupim :)
 
sa ruskog foruma

12.5.5.0 EEA
Android 11
#
Описание
Глобальная прошивка для Европы
MIUI 12.5
#
Список изменений
[MIUI 12.5 Enhanced]

Swift performance. More life between the charges
Focused algorithms: Our new algorithms will dynamically allocate system resources based on specific scenes, ensuring smooth experience on all models
Atomized memory: Ultra-fine memory management mechanism will make RAM usage more efficient
Liquid storage: New sensitive storage mechanisms will keep your system vibrant and responsive as time goes by
Smart balance: Core system improvements allow your device to make the best of the flagship hardware specs

[System]

Updated Android Security Patch to November 2021. Increased system security
 
Danas meni stigao. Nisam nista promjetio posebno.

By the way, mogu li nekako dobiti shortcut na dekstopu za screen sleep duration? Nova launcher ima opcije da stavi na desktop neke od funkcija kao shortcut ali nisam nasao sleep tajmer.
 
Meni se preporodio telefon posle 12.5.5
Zalio sam se na animacije ranije, sada je to mnogo bolje.
 
Meni je stigao 12.5.4. Da li ste vi dobili prvo 12.5.4 pa tek onda 12.5.5?
 
Naravno.
12.5.4. je stigao nama pre vise od mesec dana.
 
Meni je taj najnoviji stigao skoro. Mada nisam primetio neke razlike. Radio ok i dalje ok
 
Nakon 12.5.5. viber za drugu sim karticu radi očajno, ne mogu slike da saljem i primam..
 
Nazad
Vrh Dno