Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Probao sam par ali ne rade dobro.
Evo noćas 13% pojeo, kako mogu da vidim detaljnije sta vuce bateriju?
Definitivno se nesto pokvarilo u poslednjih par dana
 
Probao sam par ali ne rade dobro.
Evo noćas 13% pojeo, kako mogu da vidim detaljnije sta vuce bateriju?
Definitivno se nesto pokvarilo u poslednjih par dana

Probaj ovim ali moras da imas rootovan telefon ili da pokusas preko onih linija da ga osposobis u adb. Cak ti te linije koje treba da kucas pisu na samom google play.
 
Video sam tu app, samo me zanima sta je ADB?
Kroz njega bi trebalo da kucam komande
 
Video sam tu app, samo me zanima sta je ADB?
Kroz njega bi trebalo da kucam komande
Minimal ADB and Fastboot

Jedna vrsta CMD kao u windows. Da kroz njega se kucaju te komande. Licno nisam radio to posto je moj telefon rootovan pa nemam tih problema ali za neke vise informacije moraces da sacekas jos neko da se javi pa da ti detaljnije pokusa objasniti ili da vidis na YT da li ima nesto o tome ili na Google.
 
Kako si ga rootovao bez ADB? Morao si da staviš TWRP, to ide kroz ADB...

Android Debug Bridge (adb) is a versatile command-line tool that lets you communicate with a device.
 
Nisam ja rootovao telefon, kolega mi je sve zavrsio. A dosta je lakse kada se radi boot deo za twrp nego sa ovim linijama da se kucaju.

Znam koliko se kolega zezao i na kraju odustao i ubacio root.
 
Nakon MIUI 12.x na par telefona baterija kao da se kalibrira. Meni je jucer sa 48 skocila na 51%, sad je 45%. Kod sestre na Redmi 9 je prva dva dana bila katastrofa. Sad se vratilo u normalu. Mozda su ubacili neke nove opcije sto se monitoringa tice pa ne radi kako treba. Jedino se ne mogu pozaliti na trajanje.
 
Kupio tel. pre mesec dana i još mi nije stiglo obaveštenje da postoji upgrade na 12.02. Kod žene na 8T još u decembu je dobila upgrade.
 
Koja je verzija roma?MIXM ili EUXM?
Ja sam na EUXM i verzija je 12.1.1
 
Nisam još dirao sistem na novom telefonu, i dalje mi je fabrički MiUI Global 11.0.3.0
 
Da li ti se MIUI verzija firmvera završava na vf (npr:qfneuvf)
 
To VF na kraju znači da ima vodafone rom.To je tzv. vendor rom i to znači da vodafone upravlja apdejtovima i to nažalost ne toliko često.Nihova poslednja verzija je 11.0.4.0. i moguće da je poslednja.
Jedino ti preostaje da otključaš bootloader i sam flešuješ global ili eu rom.
 
Hvala na informacijama, nisam znao za ovo. Ništa, otključaću bootloader, pa da se flešuje.
 
Nisam ni ja.Kupio sam tel nov preko oglasa,pa kad se nije ažurirao malo sam istraživao.Nema nekih velikih novina sa novijim updateom pa ne žurim da flešujem.
Odradi backup podataka jer se pri tom sve obriše i moraš da imaš ubačenu sim karticu koja ima net(iz nekog razloga).
 
Je l neko uspeo da natera ***** da mu proximity sljaka kako treba il' jok?
 
Jok, ja pricam i kad skontam da je ekran upaljen zakljucam telefon :)
Sreća pa retko razgovaram.
 
Ne. Ugasim ekran na power dugme kada pricam.
 
Jel neko instalirao novi update?
 

Prilozi

  • IMG_20210310_180416.jpg
    IMG_20210310_180416.jpg
    44.9 KB · Pregleda: 24
Na XEU romu i dalje stoji update, sad sam proverio. . .sacekacu do vikenda da vidim da ga nisu povukli zbog nekih s*anja.
 
Na EUXM meni ne nudi.
 
EUXM obično kasni za MIXM.
 
Ma da, 2-3 sedmice. Vec "lopusina" spominje update na XEU, pa kontam da nije ista verzija.
 
Ma da, 2-3 sedmice. Vec "lopusina" spominje update na XEU, pa kontam da nije ista verzija.
Pa miui Eu rom ili XEU kako ga neki zovu. Ali mixm su zadnje dve cifre. Sve u svemu, još je tu, nije povučen.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-03-11-16-15-17-278_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2021-03-11-16-15-17-278_com.android.updater.jpg
    40.8 KB · Pregleda: 11
Pa miui Eu rom ili XEU kako ga neki zovu. Ali mixm su zadnje dve cifre. Sve u svemu, još je tu, nije povučen.
Kod mene je bio update 624 mb, a kod tebe vidim da pise da je 2.9gb. ne znam sta se desilo, ali ga nema vise u ponudi.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-03-11-16-39-06-410_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2021-03-11-16-39-06-410_com.android.updater.jpg
    23.8 KB · Pregleda: 9
Fora je sto ja dok pricam pokusam da zakljucam ali bezuspesno, za sekund se otkljuca i tako u nedogled.
 
Pipkas ekran preko lica, dva puta brzo i ekran se upali.
Nema pomoći, ne moze softverski da se imitira rad proximity senzora.
U potpunosti podržavam apple sto nece da ukine notch, bar im se telefon ne otkljucava uvetom i face unlock radi kako bog zapoveda.
 
Jeste primetili novi odeljak u bateriji, prikazuje temperaturu baterije i drugaciji prikaz.
Kako oni menjaju izgled ukoliko nije bio update?
Primecujem da mi se promeni neki deo u opcijama iako nije bio update.
 
Može li screenshot.
 
Nazad
Vrh Dno