Šta je novo?

Xiaomi Mi Max

Koristio sam i ja BT oko 30 min na trčanju, 3 gmail, viber, lte/3g uvek (ne gasim). Automatika mi stoji, kući na 50%, kada izađem odvrnem automatiku na 100%. Primetio sam ako se isključi automatika i odvrne 100% da je još svetlije, dosta svetlije, leti bi trebalo da se vidi lepo na suncu.

Koliko vam se puni sa fabričkim punjačem? :wave:


Imam problem da mi se u vidžetu ne osvežava sat (Transparent clock & world weather kupljen), a ne znam ni koji je ovo alarm 00:00?
Sada na primeru ispod je osveženo jer sam klikno da osveži vremensku prognozu pa je osvežio i sat, sat zaostaje za fabričkim. Zaključao sam Transparent clock & world weather.
Što se tiče clock&weather vidžeta meni je problem rešilo zaključavanje app u task menadžeru...

7aa1d48961fdbd53e56f70fc2d3ed184.jpg


Na skrinšotu se vide druge app što sam zaključao jer sam clock&weather vidžet deinstalirao, u battery consumption mi je pokazivao da troši preko 10% od utrošene baterije...

Taj isti problem sa weather vidžetom na RN3 nisam mogao da rešim zaključavanjem app i posle nekih pola sata app se zamrzavala i prestajala da pokazuje tačno vreme, tek kada bih je osvežio počinjala bi da radi.

Nažalost to je problem do MIUI security-a ali tad nisam uspeo to da rešim dok na Mi Max-u zaključavanjem app one ostaju da rade u pozadini mada nekad neće iz prvog puta ali iz drugog ili trećeg proradi :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo widget-i koji dolaze uz sistem mogu da rade kako treba ili da se fon root-uje i app prebaci kao sistemska.Mada i tada neki put ne radi kako treba.Problem je MIUI jer gasi pozadinske procese...tj.cim zakljucas ekran on zamrzava tu app.
Takodje, probaj da u podesavanjima, pa Battery, manage apps battery usage, choose apps, nadjes app koje ne zelis da MIUI gasi i podesi na No restritions.

Sent from my Redmi 4 prime
 
Poslednja izmena:
Manje je od 5-100% fabričkim, od tih 4h, pre oko 3h...

Mi MAX
 
Zaključana je i kod mene. Za sada mi je ovo rešilo problem, videću da li će se ponovo zamrzavati.
IMG_20161216_105120.jpg

Koliko ti se puni sa fabričkim?

Mi Max
 
Uzmes telefon pa kao KGB otkljucavaj,zakljucavaj....
Ma daj,sta je to ?
Zamrzava i sistemske app auuuu ,ala su ga sredili .....kao da kosta 50e
 
Izgleda da ovaj telefon uskoro dobija Android N... svaka cast za Xiaomi ;)

Sent from my Redmi 4 prime
Da vidimo da li će da ispale nas na Note 3. Isti je chipset, nema razloga da ne dobije i N3 sedmicu, sem što je Mi Mi, nije Red...
 
Pocinje beta testiranje...Ocekuje se uskoro, sve zavisi kako se situacija bude odvijala...Cenim da ce prvo izbaciti kao Dev rom, pa posle peglenja, kao Stable.

aa58f86523634f3f49e7ae16c588a0ad.jpg


Sent from my Redmi 4 prime
 
Poslednja izmena:
Uzmes telefon pa kao KGB otkljucavaj,zakljucavaj....
Ma daj,sta je to ?
Zamrzava i sistemske app auuuu ,ala su ga sredili .....kao da kosta 50e

Dobro je kada ima opcija, inače bi ubijao app i radio kao samsung :p:p
 
Poslednja izmena:
Ahahahha menjaj ti to sto pre ,dok se jos nisi navukao na te cistokrvne kineze ,posle je gotovo [emoji6]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Sad je kasno, kad jednom uđeš u ovaj svet i vidš šta dobiješ za 210e, pitaš se da li si normalan posle da daš za slabiji fon duplo ili troduplo više :p:p:d:d
 
Ja bih ga tako slatko kupio, samo da je kamera bolja...
Keva ima note 3 pro, ali ta kamera je ocaj... ne mogu da se odreknem ove sa nexusa, barem ne jos uvek...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Mislim da je kamera na Mi seriji bolja od note (kako sam gledao po netu). Okinuću par slika sutra. Preko dana mi delju dobre, noćne vidim da su loše na automatici. Na tom 5x samo kamera u foto modu i valja, barem meni.
 
Cuo sam i ja da je bolja, ali ne znaci mi malo bolja samo... jer je ona bas losa.

Ne zezam se na telefonu sa bilo cime osim automatik. Za to mi i treba kamera na fonu, vidim nesto na brzinu, samo okinem i to je to. Znaci da se ne zezam da pokusavam 20 puta. U tome je nexus nepre****v, uvek odlicna slika iz prve. Toga ne mogu samo da se odreknem :-(

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Onda ne menjaj 5x, ima sjajn hdr+. Nećeš naći bolje ni za više para. Koliko si zadovoljan sa kamerom na 5x, toliko Max ima dobru bateriju i displej, pa ko šta voli. Neke stvari Max mi radi bolje od 5x, više RAMa i zaključene app u RAM su tome doprinele, definitivno teže app tipa FBi, Skype i ostale brže otvara Max, tu mi je 5x sa RAMom kuburio, naravno i baterijom, dok ovaj ne znam kako da potrošim, kao da se dopunjava baterija.
 
Generalno sam veoma zadovoljan nexusom, ali mi se Mi vise svidja zbog izgleda... ovaj me malo smorio. Ne treba mi nista jace,a ni slabije od nexusa, samo kamera da je priblizna... samo zbog toga ne smem da ga zamenim :-\

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-12-17-08-09-21-982_com.android.vending.png
    Screenshot_2016-12-17-08-09-21-982_com.android.vending.png
    231 KB · Pregleda: 114
  • Screenshot_2016-12-17-08-52-05-393_com.quoord.tapatalkpro.activity.png
    Screenshot_2016-12-17-08-52-05-393_com.quoord.tapatalkpro.activity.png
    151.9 KB · Pregleda: 111
Poslednja izmena:
Kako da updatujem na 8.1.6.0 ako imam root i TWRP?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Isto kao i da nemaš root.
 
Jedino što mislim da se posle apdejta izgubi rut (koliko se sećam tako mi je bilo na RN3).

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
A sto ima twrp? Sto mu je modovana sistemska particija?

Sent from my Redmi 4 prime
 
Meni crko displej.Bio povezan preko ulaza za slusalice sa nekim pojacalom , nesto nije bio dobar kontakt, drugar malo mrdao kabal na ulazu u pojacalu i meni ode displej,samo pobele.Sad kad se restartuje telefon ima slike na displeju ali sa jakim burn-in efektom i sa ispranim bojama koje vucu na plavo.Kad se iskljuci displej vise se ne ukljucuje dok se ponovo ne restartuje telefon.Sve ostalo radi i dalje odlicno .Ima li mu spasa ili da ga prodajem za delove
 
Koliko ja znam, telefon ce skinuti update, i trazi reboot, ali nece proci update jer imas TWRP.
Znam da za RN3 pro ima onaj specijalni TWRP iz koga mozes da flesujes OTA update, dok sa ostalim ne moze.
Ako vec hocete da imate TWRP, root i da mozete da radite update na noviju verziju , moze ako ubacite Xiaomi.eu rom.

Sent from my Redmi 4 prime
 
Na RN1 je regularno prolazio svaki ota update bez obzira na custom twrp, nakon reboota twrp zameni mi recovery ili kako se već zove.
 
RN1 je imao otkljucan BL, MI Max ima locked fabricki...
 
Dosta nostalgije, Xiaomi je ušao u moderne tokove.
 
Generalno sam veoma zadovoljan nexusom, ali mi se Mi vise svidja zbog izgleda... ovaj me malo smorio. Ne treba mi nista jace,a ni slabije od nexusa, samo kamera da je priblizna... samo zbog toga ne smem da ga zamenim :-\

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Za tebe je onda ZTE z11 mini S :) naravno u crno crvenoj varijanti. [emoji7] Jedino je loše što ne postoji global rom i što mob nikada neće biti extra popularan.. šteta

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno